Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Kulig będzie decydować, kto otrzyma Oscara. Aktorka nie kryje ekscytacji!

Polka została wyróżniona na tle aktorów

Maria Elas 18 stycznia 2024 12:02
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska

Jakiś czas temu Joanna Kulig została wytypowana na członkinię Amerykańskiej Akademii Filmowej. Polka będzie decydować o tym, które produkcje oraz którzy aktorzy będą walczyć o statuetkę. Teraz opublikowała zdjęcia zza kulis. Wygląda na bardzo podekscytowaną! 

Joanna Kulig podbija Hollywood! 

Kilka miesięcy temu w mediach pojawiła się informacja, że Joanna Kulig została wytypowana do dołączenia do Amerykańskiej Akademii Filmowej. Inni Polacy, którzy zostali wyróżnieni w ten sposób to także Agnieszka Smoczyńska, Joseph Kosinski, montażystka Agnieszka Glińska, operatorka Jolanta Dylewska czy scenarzystka Ewa Piaskowska.

Joanna Kulig znalazła się na liście, po tym jak jej nazwisko zaczęło być rozpoznawalne w Hollywood. Wszystko za sprawą „Idy”, która była kandydatką do Oscarów w 2015 r. oraz „Zimnej Wojny”, która w 2019 r. doświadczyła tego samego zaszczytu. Od tego czasu aktorka regularnie reprezentuje polskie kino za granicą. Teraz zdradziła, jak wyglądają kulisy prestiżowego rozdania nagród! 

Czytaj również: Kasia Moś długo była sama. Dziś artystka jest zakochana i nie ukrywa szczęścia

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014

Joanna Kulig zza kulis Oscarów: „Jestem bardzo podekscytowana”

Teraz Joanna Kulig opublikowała zdjęcie zza kulis Oscarów. Chociaż do samej gali zostało jeszcze dużo czasu, praca nad szczegółami już wre! Publikację opatrzyła opisem „Jestem bardzo podekscytowana możliwością zostania nową członkinią @theacademy”. Na fotografii wygląda na bardzo szczęśliwą, że w tym roku jako jedna z 398 osób z całego świata wytypowanych do udziału w głosowaniu. 

Członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaje się dożywotnie. To bardzo duże wyróżnienie — zazwyczaj zarezerwowane dla osób, które same zostały nominowane do nagrody. Innym sposobem na znalezienie się w gronie wybrańców jest zgłoszenie kandydata przez jednego z obecnych członków, oczywiście nie może to być jednak przypadkowa osoba: jej wkład w rozwój kina musi być znaczący.

Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 10 na 11 marca 2024 r.  

Zobacz także: Młodszy syn Zygmunta Solorza został prezesem Telewizji Polsat. Kim jest Piotr Żak?

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.