Callie Rogers straciła fortunę z LOTTO
Fot. screen z YouTube'a
NIEZWYKŁE HISTORIE

Callie Rogers wygrała w loterii mając zaledwie 16 lat. Fortuna obróciła jej życie w piekło

Ta historia może być ostrzeżeniem dla innych!

Rafał Kowalski 18 czerwca 2022 18:54
Callie Rogers straciła fortunę z LOTTO
Fot. screen z YouTube'a

Choć wiele osób nie zgadza się z powiedzeniem, że pieniądze szczęścia nie dają, w przypadku jednej z mieszkanek Wielkiej Brytanii dokładnie tak było. W 2003 roku 16-letnia Callie Rogers wygrała w loterii 1,6 miliona funtów, czyli około 8,5 miliona polskich złotych. Niestety wystarczyło kilka lat, by dorastająca Brytyjka straciła całą fortunę. Dziś mama czwórki dzieci walczy o zmiany w prawie.

Callie Rogers – wygraną w loterii wydała na imprezy i narkotyki

Dzień odebrania ogromnej nagrody pieniężnej miał być dla Callie Rogers najszczęśliwszym w życiu. I choć ta jedna chwila może faktycznie taka była, to każda następna przybliżała nastolatkę do tragedii. 16-latka szybko roztrwoniła gotówkę. Na co? Według jej obliczeń, których dokonała po latach około 1,6 mln złotych wydała na ubrania, 2,7 miliona złotych na prezenty i niezwrócone jej nigdy pożyczki, 60 tysięcy złotych na operacje plastyczne oraz niemal pół miliona na auta. Do majątku młodej kobiety zaliczyć też można było dwa małe domki (jeden dla mamy), w sumie za 1,3 miliona złotych.

Przy tych ogromnych wydatkach Callie Rogers rzuciła z dnia na dzień pracę w sklepie, gdzie zarabiała najniższą krajową i spędzała niemal każdy dzień na imprezach pełnych narkotyków. Ocknęła się dopiero, gdy odwrócili się od niej wszyscy znajomi, a na koncie nie miała już nic. Kolejne lata upłynęły Brytyjce na życiu z zasiłków socjalnych, o które wystąpiła. Starała się też pracować jako opiekunka osób starszych, by mieć choć trochę gotówki.

Czytaj także: Został skazany, ale odniósł zawrotny sukces. Robert Downey Jr. miał krętą drogę na szczyt...

Laureatka krajowej loterii, 2003 r.

Callie Rogers milionerka z UK
Fot. Phil Noble - PA Images/PA Images via Getty Images

Wypadek samochodowy Callie Rogers zaczął jej drugie życie. Dziś walczy o zmiany w prawie

Gdy większość społeczeństwa zapomniała już o osobie Callie, kilka lat później doszło to zabrania jej prawa jazdy. W mediach opisano dzień, w którym była zwyciężczyni loterii wsiadła za kółko pod wpływem kokainy. W ten sposób wjechała w płot jednego z farmerów, a gdy policja chciała ją zatrzymać, Rogers zaczęła uciekać autem – ledwo je kontrolując. Przy zatrzymaniu funkcjonariusze policji musieli użyć gazu pieprzowego, by piratka drogowa przestała stawiać opór.

Najgłośniejszym aspektem całej sprawy było to, że Callie została ukarana mandatem w wysokości 200 funtów (ponad tysiąc złotych). Szybko okazało się, że była milionerka nie ma nawet tyle na koncie.

Brytyjka, która była jedną z najmłodszych laureatek loterii na świecie, zmieniła po stracie prawa jazdy swoje życie. Dziś ma czwórkę dzieci i walczy o zmiany w krajowym prawie. Takie, które zakazałyby nastolatkom brania udziału w loteriach. Sama uważa, że obecnie prowadzi lepsze życie, niż gdy na wszystko było ją stać.

„Masz dopiero 16 lat i ponosisz całą tę odpowiedzialność. W tym wieku możesz uzyskać choćby najlepszą radę w historii. Ale nie jesteś w stanie jej posłuchać, bo jesteś za młody”, tłumaczyła w wywiadzie dla Mirror.Co.Uk.  

Sprawdź również: Amerykańska artystka jest potomkinią króla Jana III Sobieskiego?! Kim jest Liliane Sobieski?

Callie w 2018 roku

Callie Rogers, 2018
Fot. screen z YouTube'a kanału This Morning

Callie Rogers
Fot. Phil Noble - PA Images/PA Images via Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.