• KATARZYNA SIELICKA

Piłkarski geniusz czy oszust podatkowy? Jak Cristiano Ronaldo zdobył fortunę? EKSKLUZYWNE VIDEO

Źródło: Dawid Ziemba

 

Najlepszy piłkarz na świecie Cristiano Ronaldo może iść do więzienia na 3,5 roku oraz zapłacić 28 milionów euro grzywny. W hiszpańskim sądzie właśnie odbyło się przesłuchanie, podczas którego oskarżony o ukrywanie dochodów CR7 złożył zeznania. Zdaniem prokuratora piłkarz w latach 2011-2014 unikał płacenia podatków i jest winny fiskusowi 14,7 mln euro.

 

Czy Cristiano Ronaldo trafi do więzienia?

Ronaldo nie przyznaje się do winy. Podczas przesłuchania udało mu się wyprowadzić z równowagi sędziego, gdy powiedział, że „gdyby nie nazywał się Cristiano Ronaldo to w ogóle by go tam nie było”. Sędzia Monica Gomez Ferrer odpowiedziała mu, że przed nim w podobnych sprawach zeznawało wielu anonimowych ludzi. Po wyjściu z sądu Cristiano wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że nigdy niczego nie ukrywał, a hiszpańska skarbówka wie o jego dochodach wszystko. Cristiano Ronaldo tylko w 2016 roku zarobił 32 miliony euro. Jak wyglądały jego początki i jak udało mu się zarobić taką fortunę zobaczycie w naszym materiale wideo.

 

Zobacz także: Cristiano Ronaldo trafi do więzienia za oszustwa podatkowe? Piłkarz wydał w tej sprawie oświadczenie: „Wierzę, że...”

Czy myślisz, że Cristiano Ronaldo trafi do więzienia?