horoskop-czy-jestes-dobra-mama-2020
Fot. Adobe Stock
Dzień Mamy

HOROSKOP 2020: Twój znak zodiaku zdradza, jaką mamą jesteś lub będziesz w przyszłości!

Koniecznie przeczytaj!

Redakcja VIVA! 26 maja 2020 15:31
horoskop-czy-jestes-dobra-mama-2020
Fot. Adobe Stock

Każda kobieta, która pragnie zostać mamą zastanawia się, czy będzie w tym dobra? Czy rzeczywiście będzie to rola, w której poczuje się spełniona i szczęśliwa, a co najważniejsze czy jej dziecko będzie miało w niej wsparcie? Kobiety, które już są mamami zadają sobie te pytania każdego dnia. Czy jestem wystarczająco dobra, czy poświęcam swojemu dziecku wystarczająco dużo czasu i czy mam naturę, dzięki której moje dziecko w przyszłości będzie silne i świadome swoich wartości? Twój znak zodiaku może być wskazówką, niektóre z nich mają cechy charakteru, które idealnie pasują do roli mamy. Sprawdźmy które?

SPRAWDŹ TEŻ SWÓJ HOROSKOP CODZIENNY

BARAN

Jesteś pewna siebie i doskonale zorganizowana, dlatego logistyka dnia codziennego nie będzie stanowić dla ciebie żadnego problemu. Do macierzyństwa podchodzisz poważnie i bardzo serio. Pytanie czy sami nie zbyt serio? Lubisz budować w swoim dziecku poczucie wartości i próbowania nowych rzeczy. Pokazujesz mu jak być odważnym w życiu i nie poddawać się w trudnych chwilach. Czasami zbyt mocno skupiasz się na dobrym wychowaniu. Daj dzieciom odrobinę swobody!

BYK

Na pierwszym miejscu jest dla ciebie poczucie bezpieczeństwa oraz wykaz określonych przez ciebie zasad. Chcesz, żeby twoje dziecko miało system wartości, które pomogą mu funkcjonować w życiu. Jesteś mamą, która lubi budować w domu poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Obiad musi być na czas, a spać nie później niż o 21:00. Przy małym dziecku wszystko działa jak w zegarku, ale czy rzeczywiście te zasady sprawdzą się kiedy twoje dziecko dorośnie i zacznie się buntować?

BLIŹNIĘTA

Sama jesteś dużym dzieckiem, dlatego uwielbiasz spędzać czas z dziećmi, a macierzyństwo daje Ci wiele satysfakcji. Nie lubisz komunikować się w napadzie złości, preferujesz spokojne rozmowy z dziećmi, które prowadzą do kompromisu. Twoje dzieci uczone są przez Ciebie sztuki wyrażania własnego zdania i uczuć. Uwielbiasz kiedy uroczo z Tobą dyskutują i zwierzają Ci się z pierwszych problemów miłosnych. To bardzo dobra strategia!

RAK

To znak zodiaku, który uwielbia dzieci i planuje dużą rodzinę. Dlatego kobiety raki, zazwyczaj są świetnymi mamami. Zazwyczaj zachęcasz swoje dzieci do posiadania własnych pasji, lub sama ich nimi zarażasz. Twoje dzieci grają na instrumentach, uprawiają sporty i mają dużo towarzystwa. Lubisz też kiedy dzieci wychowują się w domu ze zwierzętami. Jesteś wrażliwą i dobroduszną mamą. W przyszłości będziesz ukochaną babcią.

LEW

Wyznaczasz swojemu dziecku każdego dnia cel do osiągnięcia. Uczysz go samodyscypliny i samodzielności. Chcesz, żeby twój syn lub córka byli w przyszłości niezależni, odpowiedzialni i ambitni. Czasami brakuje Ci cierpliwości i rzadko otwarcie mówisz o swoich emocjach. Nawet jeśli jesteś bardzo dumna ze swoich dzieci, potrafisz być również bardzo wymagająca. Może warto czasami odpuścić i wyjść z nimi na spontaniczne lody :)

PANNA

Zawsze dotrzymujesz słowa, jesteś przykładną i obowiązkową mamą. A co najważniejsze uwielbiasz być obok swoich dzieci. Dlatego chodzisz na wszystkie przedstawienia, towarzyszysz im podczas ich zajęć dodatkowych i bawisz się z nimi przy tym tak samo dobrze. Uwielbiasz gotować, dlatego twoje dzieci mają ucztę każdego dnia! Smakołyki, które uwielbiają - będą wspominać kiedy będą dorośli i opowiadać o twoich tortach i ciastach swoim dzieciom.

WAGA

Mamy Wagi są wyjątkowo wyrozumiałe i optymistyczne. Nie lubią konfliktów, dlatego bardzo rzadko kłócą się ze swoimi dziećmi. Ich rola jest bardzo partnerska, są obok - ale dają swoim dzieciom dużo przestrzeni. Jednocześnie doskonale znają przyjaciół swoich dzieci, są w dobrym kontakcie z ich rówieśnikami. Niestety bywa, że jesteś zbyt wyrozumiała i czasami dzieci to wykorzystują. Dlatego popracuj nad tym, żeby dzieci były słowne, nie spóźniały się i pamiętały o domowych obowiązkach.

SKORPION

Bywasz niekonsekwentna.. Raz jesteś liberalna i wyrozumiała, a potem bardzo rygorystyczna. Jakbyś sama nie wiedziała, jak postępować ze swoimi dziećmi. Za to jesteś oddana im na każdym kroku. Nawet jeśli zaplanowałaś wyjście z przyjaciółkami, lub wyjazd do SPA twoje dziecko jest najważniejsze. Potrafisz zrezygnować z własnych przyjemności i pozostać na posterunku. Twoje dzieci to doceniają i za to Cię kochają.

STRZELEC

Jedno jest pewne, twoje dziecko nie będzie się z Tobą nudzić. Masz 100 pomysłów na minutę i ciągle szukasz nowych wyzwań. Dlatego Twoje dziecko będzie ciekawe świata i spełniało swoje marzenia. Jako mama jesteś wymagająca, ale jednocześnie dajesz dziecku przestrzeń do rozwoju. Mądrze pokazujesz drogę i dajesz wskazówki, ale pozwalasz mu na popełnianie własnych błędów. Nawet jeśli dojdzie do spięć podczas okresu dojrzewania, to kiedy będzie już dorosłe przyzna Ci rację w wielu wątpliwych wcześniej kwestiach.

KOZIOROŻEC

Bywasz nadopiekuńcza i czasami nie potrafisz pozwolić swojemu dziecku na samodzielne decyzje. Chcesz uchronić je przed porażką i problemami. To nie działa! Pamiętaj, że Twoja rola polega na czym innym. Czasami za bardzo dramatyzujesz i szukasz negatywów. Skup się na tym, co Twoje dziecko robi dobrze i dodawaj mu sił i wiary w siebie. Optymizm i spokój działają zdecydowanie bardziej motywująco!

WODNIK

Czy nie za często myślisz o sobie i o tym, żeby Tobie było dobrze? Pamiętaj, że dziecko potrzebuje uwagi i wsparcia. Ono uwielbia jak je chwalisz i mówisz, że jesteś z niego dumna. Mamy wodniki są introwertyczkami, nie zawsze pokazują emocje, chociaż kochają swoje dzieci najbardziej na świecie. Dzieci doceniają to, że jesteś pomocna, uważna i dobrze doradzasz im w chwilach słabości. Może warto tylko częściej je nagradzać.

RYBY

Twoje dzieci uwielbiają twoją wrażliwość i artystyczną duszę, dlatego praca z tobą i spędzanie wolnego czasu jest dla nich przyjemnością. Nie zawsze "ogarniasz" domowe obowiązki, czasami błądzisz w chmurach, ale w sprawach, które są istotne dla twojego dziecka jesteś obowiązkowa i skoncentrowana na wykonaniu powierzonego Ci zadania. Mamy ryby uwielbiają podróże, szalone zabawy z farbami i wycieczki. Dlatego ich dzieci mają ogromną wyobraźnię i chęć robienia w życiu ciekawych rzeczy!

mama-dziecko-horoskop-2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.