O NIM JEST GŁOŚNO

Śmierć dziecka, partnerki i najlepszego przyjaciela. Życie nie szczędziło ciosów Keanu Reevesowi

Aktor odnalazł jednak w końcu szczęście

Konrad Szczęsny 7 listopada 2019 16:45

Ma 55 lat, a doświadczeniem życiowym mógłby obdzielić co najmniej kilka osób. Keanu Reeves jest zaliczany do najlepiej opłacanych aktorów i najzdolniejszych producentów filmowych świata. Niestety, jego życie osobiste było do tej pory pasmem nieszczęść. Po śmierci ukochanej w tragicznym wypadku w 2001 roku obiecał sobie, że do końca życia będzie sam. Na szczęście zmienił zdanie i teraz spotyka się 46-letnią Alexandrą Grant. Dzięki temu fani aktora odetchnęli z ulgą.  Czy u jej boku odnajdzie upragnione szczęście?

Dzieciństwo i młodość Keanu Reevesa

Urodził się 2 września 1964 roku Bejrucie. Jego korzenie robią wrażenie - ojciec ginekolog jest pół Hawajczykiem i pół Chińczykiem, zaś matka - projektantka kostiumów - jest Angielką. Keanu ma też siostrę Kim, która była owocem poprzedniego związku ojca.

Jego rodzice rozwiedli się, gdy był jeszcze dzieckiem. Wtedy też przeniósł się wraz z matką do Nowego Jorku. Gdy jej kolejny związek się rozpadł, przeprowadzili się do Toronto, gdzie oboje otrzymali kanadyjskie obywatelstwo.

Ciągłe przeprowadzki, a co za tym idzie brak stabilizacji, odcisnęły piętno na jego dorosłym życiu. Keanu Reeves cierpi na dysleksję i miał ogromne problemy, by przystosować się do życia w szkole. Choć nie uczył się najgorzej, nie dogadywał się zarówno z nauczycielami, jak i z rówieśnikami. Ostatecznie w wieku 17 lat przerwał edukację. Dorabiał m.in. na szlifowaniu łyżew i lepieniu ciasta na pizze. 

Początki kariery Keanu Reevesa

Gdy nie pracował, Keanu Reeves często zapuszczał się do wytwórni filmowych i telewizyjnych. W tym czasie miał już na koncie pierwsze aktorskie próby, głównie w spektaklach teatralnych. To właśnie w jednej z wytwórni dostrzegł go kanadyjski reżyser, który dał mu niewielką rolę w popularnym serialu.  Wtedy, w wieku 20 lat, kariera Keanu Reevesa ruszyła na dobre. Oprócz kanadyjskich produkcji telewizyjnych, młody aktor zaczął zdobywać szlify przed obiektywem kamery również w reklamach, m.in. w reklamie coca-coli.

Do najgłośniejszych ról Keanu Reevesa należą te w „Niebezpiecznych związkach”, „Speed: Niebezpieczna prędkość” z 1994 roku, „Adwokacie diabła” czy wreszcie kreacja Neo w kultowym „Matriksie” z 1999 roku.

Dziś jest uważany za jednego z najlepiej opłacanych aktorów swojego pokolenia i niezwykle zdolnego producenta filmowego. Jednak jego życie osobiste było do tej pory pasmem nieszczęść, w które aż trudno uwierzyć...

Tragiczne życie Keanu Reevesa

Choć aktor ciągle wspinał się po kolejnych szczeblach kariery, to jego życie prywatne nie było dla niego tak łaskawe. Rodzinne i osobiste tragedie spadały na niego lawinowo, burząc spokój i bezpowrotnie zmieniając wszystko.

W 2015 roku popularność w sieci zdobył wpis, w którym Keanu Reeves podsumował swoje życie i wszystkie osobiste tragedie, jakie mu się przytrafiły. Co prawda nie było pewności, czy aktor faktycznie był jego autorem (status na Facebooku pisany był w pierwszej osobie liczby pojedynczej), jednak wszystkie wypunktowane wydarzenia faktycznie miały miejsce w życiu aktora.

Śmierć ukochanego przyjaciela

Pierwsza trauma spadła na Keanu Reevesa w 1993 roku. Wówczas to jego bliski przyjaciel, wschodząca gwiazda Hollywood, nazywany Jamesem Deanem nowej ery, River Phoenix, przedawkował narkotyki w klubie The Viper Room, należącym do Johnny'ego Deppa. Miał zaledwie 23 lata. Dla Keanu Reevesa był to ogromny wstrząs: dwa lata wcześniej uznanie krytyków zdobył film, w którym obaj aktorzy zagrali główne role, „Moje własne Idaho”. Po tym zdarzeniu aktor nie mógł dojść do siebie i musiał być pod stałą opieką psychoterapeutów.

Śmierć jedynego dziecka Keanu Reevesa

Sześć lat później, w 1999 roku, na świat miała przyjść jego córeczka Ava Archer Reeves. Niestety, w ósmym miesiącu ciąży partnerka i największa miłość Keanu Reevesa, Jennifer Syme, z którą spotykał się od ponad roku, urodziła martwe dziecko. Dla obojga był to tak ogromny wstrząs i trauma, że krótko potem rozstali się. Jednak najgorsze przyszło 18 miesięcy później...

Śmierć byłej narzeczonej Keanu Reevesa - Jennifer Syme

Drugiego kwietnia 2001 roku Jennifer Syme zginęła w wypadku samochodowym. Dzień wcześniej wieczorem pojawiła się na imprezie zorganizowanej w domu Marilyna Mansona. Mimo że bezpiecznie odwieziono ją do domu, tuż przed świtem postanowiła wrócić na przyjęcie. Niestety, wjechała swoim nowym Jeepem w kolumnę samochodów zaparkowanych przy Cahuenga Boulevard w Los Angeles. Na skutek siły uderzenia jej ciało zostało częściowo wyrzucone na zewnątrz - nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, co wykazało śledztwo. Co więcej, w samochodzie znaleziono m.in. silne leki wydawane na receptę (jej matka zeznała policjantom, że córka cierpiała na depresję). Jennifer Syme zmarła na miejscu. Została pochowana obok córki w Westwood Village Memorial Park Cemetery w Los Angeles. Miała zaledwie 28 lat.

Mimo tak wielu życiowych tragedii, które przeżył, aktor nadal wierzy w to, że człowiek może i musi się rozwijać. „Nieważne, co ci się przytrafi w życiu, jesteś w stanie to pokonać! Życie jest warte przeżycia”, przekonuje z mocą. 

Związek Keanu Reevesa z Alexandrą Grant

W ostatnim czasie jednak jego los się odmienił. Aktor pojawił się na uroczystej gali LACMA Art + Film w Los Angeles wraz z piękną kobietą. Trzymali się za ręce, okazując sobie czułość, chętnie pozowali do zdjęć i promiennie się uśmiechali.

Szybko wyszło na jaw, że atrakcyjna wybranka Keanu Reevesa to artystka i filantropka, 46-letnia Alexandra Grant. Spotykają się od początku tego roku, jednak znają znacznie dłużej, bo już osiem lat. Jak twierdzą bliskie osoby z jego otoczenia: „chce otwarcie dzielić z nią swoje życie” oraz „jest niezwykle szczęśliwy i wdzięczny, że ma Alex w swoim życiu”.

Fani aktora odetchnęli z ulgą i za pośrednictwem mediów społecznościowych składają mu gratulacje. A Was zachęcamy do obejrzenia galerii, w której sprawdzamy, jak Keanu Reeves zmieniał się przez lata  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.