Z ŻYCIA GWIAZD

Śmierć dziecka, partnerki i najlepszego przyjaciela. Życie nie szczędziło ciosów Keanu Reevesowi

Aktor odnalazł jednak w końcu szczęście

Konrad Szczęsny 2 września 2020 17:44

Kończy dziś 56 lat, a doświadczeniem życiowym mógłby obdzielić co najmniej kilka osób. Keanu Reeves jest zaliczany do najlepiej opłacanych aktorów i najzdolniejszych producentów filmowych świata. Niestety, jego życie osobiste było do tej pory pasmem nieszczęść. Po śmierci ukochanej w tragicznym wypadku w 2001 roku obiecał sobie, że do końca życia będzie sam. Na szczęście zmienił zdanie i teraz spotyka się 47-letnią Alexandrą Grant. Fani aktora odetchnęli z ulgą, ale czy u jej boku odnajdzie upragnione szczęście?

Dzieciństwo i młodość Keanu Reevesa

Urodził się 2 września 1964 roku w Bejrucie. Jego korzenie robią wrażenie – ojciec ginekolog jest pół Hawajczykiem i pół Chińczykiem, zaś matka – projektantka kostiumów – jest Angielką. Keanu ma też siostrę Kim, która była owocem poprzedniego związku ojca.

Jego rodzice rozwiedli się, gdy był jeszcze dzieckiem. Wtedy też przeniósł się wraz z matką do Nowego Jorku. Gdy jej kolejny związek się rozpadł, przeprowadzili się do Toronto, gdzie oboje otrzymali kanadyjskie obywatelstwo.

Ciągłe przeprowadzki, a co za tym idzie brak stabilizacji, odcisnęły piętno na jego dorosłym życiu. Keanu Reeves cierpi na dysleksję i miał ogromne problemy, by przystosować się do życia w szkole. Choć nie uczył się najgorzej, nie dogadywał się zarówno z nauczycielami, jak i z rówieśnikami. Ostatecznie w wieku 17 lat przerwał edukację. Dorabiał m.in. na szlifowaniu łyżew i lepieniu ciasta na pizze. 

Początki kariery Keanu Reevesa

Gdy nie pracował, Keanu Reeves często zapuszczał się do wytwórni filmowych i telewizyjnych. W tym czasie miał już na koncie pierwsze aktorskie próby, głównie w spektaklach teatralnych. To właśnie w jednej z wytwórni dostrzegł go kanadyjski reżyser, który dał mu niewielką rolę w popularnym serialu. Wtedy, w wieku 20 lat, kariera Reevesa ruszyła na dobre. Oprócz kanadyjskich produkcji telewizyjnych, młody aktor zaczął zdobywać szlify przed obiektywem kamery również w reklamach, m.in. w reklamie Coca-Coli.

Do najgłośniejszych ról Keanu Reevesa należą te w „Niebezpiecznych związkach”, „Speed: Niebezpieczna prędkość” z 1994 roku, „Adwokacie diabła”, czy wreszcie kreacja Neo w kultowym „Matriksie” z 1999 roku.

Dziś jest uważany za jednego z najlepiej opłacanych aktorów swojego pokolenia i niezwykle zdolnego producenta filmowego. Jednak jego życie osobiste było do tej pory pasmem nieszczęść, w które aż trudno uwierzyć...

Tragiczne życie Keanu Reevesa

Choć aktor ciągle wspinał się po kolejnych szczeblach kariery, to jego życie prywatne nie było dla niego tak łaskawe. Rodzinne i osobiste tragedie spadały na niego lawinowo, burząc spokój i bezpowrotnie zmieniając wszystko.

W 2015 roku popularność w sieci zdobył wpis, w którym Keanu Reeves podsumował swoje życie i wszystkie osobiste tragedie, jakie mu się przytrafiły. Co prawda nie było pewności, czy aktor faktycznie był jego autorem (status na Facebooku pisany był w pierwszej osobie liczby pojedynczej), jednak wszystkie wypunktowane wydarzenia faktycznie miały miejsce w życiu aktora.

Śmierć ukochanego przyjaciela

Pierwsza trauma spadła na Keanu Reevesa w 1993 roku. Wówczas to jego bliski przyjaciel, wschodząca gwiazda Hollywood, nazywany Jamesem Deanem nowej ery, River Phoenix, przedawkował narkotyki w klubie The Viper Room, należącym do Johnny'ego Deppa. Miał zaledwie 23 lata.

Dla Keanu Reevesa był to ogromny wstrząs: dwa lata wcześniej uznanie krytyków zdobył film, w którym obaj aktorzy zagrali główne role, „Moje własne Idaho”. Po tym zdarzeniu aktor nie mógł dojść do siebie i musiał być pod stałą opieką psychoterapeutów.

Śmierć jedynego dziecka Keanu Reevesa

Sześć lat później, w 1999 roku, na świat miała przyjść jego córeczka Ava Archer Reeves. Niestety, w ósmym miesiącu ciąży partnerka i największa miłość Keanu Reevesa, Jennifer Syme, z którą spotykał się od ponad roku, urodziła martwe dziecko. Dla obojga był to tak ogromny wstrząs i trauma, że krótko potem rozstali się. Jednak najgorsze przyszło 18 miesięcy później...

Śmierć byłej narzeczonej Keanu Reevesa - Jennifer Syme

Drugiego kwietnia 2001 roku Jennifer Syme zginęła w wypadku samochodowym. Dzień wcześniej wieczorem pojawiła się na imprezie zorganizowanej w domu Marilyna Mansona. Mimo że bezpiecznie odwieziono ją do domu, tuż przed świtem postanowiła wrócić na przyjęcie. Niestety, wjechała swoim nowym Jeepem w kolumnę samochodów zaparkowanych przy Cahuenga Boulevard w Los Angeles.

Na skutek siły uderzenia jej ciało zostało częściowo wyrzucone na zewnątrz – nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, co wykazało śledztwo. Co więcej, w samochodzie znaleziono m.in. silne leki wydawane na receptę (jej matka zeznała policjantom, że córka cierpiała na depresję). Jennifer Syme zmarła na miejscu. Została pochowana obok córki w Westwood Village Memorial Park Cemetery w Los Angeles. Miała zaledwie 28 lat.

Mimo tak wielu życiowych tragedii, które przeżył, aktor nadal wierzy w to, że człowiek może i musi się rozwijać. „Nieważne, co ci się przytrafi w życiu, jesteś w stanie to pokonać! Życie jest warte przeżycia”, przekonuje z mocą. 

Związek Keanu Reevesa z Alexandrą Grant

W ostatnim czasie jednak jego los się odmienił. W 2019 roku aktor pojawił się na uroczystej gali LACMA Art+Film w Los Angeles wraz z piękną kobietą. Trzymali się za ręce, okazując sobie czułość, chętnie pozowali do zdjęć i promiennie się uśmiechali.

Szybko wyszło na jaw, że atrakcyjna wybranka Keanu Reevesa to artystka i filantropka, 46-letnia Alexandra Grant. Spotykają się od niedawna, jednak znają znacznie dłużej, bo już osiem lat. Jak twierdzą bliskie osoby z jego otoczenia: „chce otwarcie dzielić z nią swoje życie” oraz „jest niezwykle szczęśliwy i wdzięczny, że ma Alex w swoim życiu”.

Fani aktora odetchnęli z ulgą i za pośrednictwem mediów społecznościowych składają mu gratulacje. A Was zachęcamy do obejrzenia galerii, w której sprawdzamy, jak Keanu Reeves zmieniał się przez lata. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?