Kamil Durczok, VIVA! październik 2016, 20/2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

 Syn Kamila Durczoka przekazał na WOŚP wyjątkową pamiątkę po tacie. Miał ku temu ważny powód

O tej rodzinnej historii nie wiedział nikt

Rafał Kowalski 28 stycznia 2022 19:40
Kamil Durczok, VIVA! październik 2016, 20/2016
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę wolontariusze kierowani przez Jerzego Owsiaka „zagrają” dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W wielu miastach Polski odbędą się koncerty, zabawy pod gołym niebem a także licytację. Jedna – dostępna w sieci – ma dla wielu osób szczególną wartość.

Telekamera Kamila Durczoka przekazana na WOŚP 2022

Złota Telekamera to wyróżnienie, które ma w Polsce tylko kilka osób ze świata mediów. To najbardziej przez widzów uznani aktorzy, prezenterzy i dziennikarze. Ci, który klasyczną Telekamerę wygrali aż trzy razy.

Do 14 lutego można stać się nowym właścicielem nagrody, którą w 2008 roku zdobył dzięki sympatii publiczności Kamil Durczok. Pamiątkę po tacie przekazał na licytację syn.

Kamil Durczok Junior zadbał o to, by przedmiot wystawiony na aukcję miał wielką wartość dla wszystkich wielbicieli talentu jego ojca. Na ten moment – piątkowy wieczór - piękna statuetka osiągnęła cenę niemal trzech tysięcy złotych. Przebić tę sumę można na specjalnie stworzonej stronie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Najsłynniejszy wolontariusz po raz 10. gra z WOŚP! Łukasz Berezak mimo okropnego bólu nie poddaje się   

Kamil Durczok - Złota Telekamera dla WOŚP, syn dziennikarza przekazał pamiątkę po zmarłym ojcu

Kamil Durczok dla WOŚP, telekamera
Fot. screen z Allegro.pl

Syn Kamila Durczoka miał problemy ze wzrokiem

Tak jak wspomnieliśmy WOŚP zbiera w tym roku pieniądze na polepszenie oddziałów okulistycznych, które pomagają dzieciom. To nie przypadek, że to właśnie w tym roku Kamil Durczok Junior zechciał wspomóc akcję, ponieważ 23 lata temu sam potrzebował opieki medyków w tym zakresie.

Jak czytamy na stronie aukcji tylko dzięki fachowej pomocy lekarzy i najlepszemu sprzętowi szybko udało się mu pomóc po groźnym wypadku. „Po pogryzieniu przez psa 1,5 roczny Kamil trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach na oddział okulistyki dziecięcej. Zdiagnozowano u Niego rozdartą powiekę i szereg obrażeń gałki ocznej. Do dziś rodzina wspomina, że dzięki wykwalifikowanemu zespołowi dr hab. n. med. Erity Filipek oraz dr n. med. Elżbiety Samochowiec-Donocik operacja i leczenie odbyło się bez komplikacji. Pacjent po 10 dniach pobytu w szpitalu, który rodzina wspomina bardzo ciepło, wrócił do domu. W ramach wdzięczności Kamil przekazuje na aukcje Telekamerę ojca, która miała dla Niego niezwykłą wartość”, napisano w sieci.

Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę wszyscy będziemy grać w jednej drużynie i Wielka Orkiestra znów zachwyci końcowym wynikiem zbiórki. 

Czytaj także: Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak od lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości!

Kamil Durczok, Jurek Owsiak, Woodstock 2008

Kamil Durczok, Jurek Owsiak, Woodstock 2008
Fot. PAP/Lech Muszyński

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?