O NIEJ JEST GŁOŚNO

Była księdzem, lesbijką, złodziejką, wielką gwiazdą. Dzisiaj jest muzułmanką

Dzisiaj urodziny obchodzi skandalistka Sinead O’Connor

Katarzyna Piątkowska 8 grudnia 2018 17:56

Być może nie znacie żadnego tytułu jej płyty. Może nie wiecie, że w 1992 roku podczas programu Saturday Night Live podarła na strzępy zdjęcie papieża Jana Pawła II. Możecie też nie wiedzieć, że w dniu swoich 33 urodzin, 8 grudnia, próbowała popełnić samobójstwo. Ale na pewno znacie największy przebój Sinead O'Connor Nothing Compares 2U.

Sinead O’Connor: Nazywam się Shuhanda

Ostatnio irlandzka artystka zaskoczyła po raz kolejny. I po raz kolejny nie nową płytą, a zawirowaniem w jej życiu. A może to właśnie będzie koniec zawirowań? Niedawno Sinead O'Connor, która w zeszłym roku zmieniła imię na Magda Devitt, zmieniła je po raz kolejny. Teraz nazywa się Shuhanda Devitt, chodzi w hidżabie, wyznaje islam i twierdzi, że w końcu znalazła to czego szukała przez tyle lat. "Chciałabym ogłosić, że jestem dumna z tego, że zostałam muzułmanką. To naturalna konkluzja podróży każdego inteligentnego teologa. Wszystko prowadzi do islamu. Zostanie mi nadane nowe imię. To będzie Shuhada". Poprosiła nawet papieża Franciszka o wystawienie jej dokumentu poświadczającego jej ekskomunikę.

Sinead O’Connor – skandalistka

Jej "układy" z Kościołem nigdy nie były łatwe. Po raz pierwszy zbuntowała się w 1992 roku, podarła zdjęcie papieża, i oskarżyła Watykan o ukrywanie pedofilii wśród irlandzkich księży. Okrzyknięto ją skandalistką i wysłano do wszystkich diabłów. Zapytana po latach, czy żałuje tego wystąpienia odpowiedziała, że nie.
Niezwykle utalentowana wokalistka na bakier była nie tylko z kościołem katolickim. Gdy zaczynała swoją karierę chcieli jej pomóc muzycy z zespołu U2. Ona jednak nie była chętna, a na dokładkę twierdziła, że ich muzyka jest napuszona. Jednak jeden z utworów do filmu W imię ojca skomponowany przez Bono śpiewa właśnie ona.

Depresja Sinead O’Connor

Od zawsze starała się wyglądać inaczej. Goliła głowę i chodziła w bezkształtnych ubraniach, jakby kontestowała swoją kobiecość. Wyznała, że jest lesbijką, a potem się z tego wyznania wycofała. Kradła, wylądowała w poprawczaku, rozwodziła się cztery razy, a jedno z jej małżeństw trwało 16 dni. Walczyła z byłymi mężami o prawa do opieki nad dziećmi, aż w końcu zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową. Od trzech lat cierpi na depresję, a przejście na islam jest albo ukoronowaniem jej wieloletnich religijnych poszukiwań, albo kolejną próbą zwrócenia na siebie uwagi. 

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.