Sara Egwu-James, zwyciężyczni The Voice Kids
Fot. Podlewski/AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Kim jest Sara Egwu-James, zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids?

Talent odziedziczyła po tacie, a mama jest jej największą fanką!

Olga Figaszewska 18 kwietnia 2021 08:51
Sara Egwu-James, zwyciężyczni The Voice Kids
Fot. Podlewski/AKPA

Sara Egwu-James wygrała czwartą edycję programu The Voice Kids 4! Od początku była uważana za faworytkę muzycznego show. I tak się stało! Dwunastolatka z drużyny Tomsona i Barona sięgnęła po zwycięstwo. Sara zdobyła tytuł Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce, otrzymała 50 tysięcy złotych i kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. Co wiemy o Sarze Egwu-James? Po kim odziedziczyła muzyczny talent? Jej tata jest znanym wokalistą, a mama najwierniejszą fanką.

Kim jest Sara Egwu-James, zwyciężczyni The Voice Kids 4?

Sara Egwu-James, zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids przyszła na świat 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Nastolatka uczy się w szkole podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie. Od dzieciństwa związana jest z muzyką. Już jako sześciolatka miała na swoim koncie pierwsze sukcesy. Wtedy wygrała pierwszy konkurs -  Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku.

,,Od tego momentu jeździmy na ten festiwal co roku. Od trzech lat jest on organizowany w Krakowie. Sara zawsze wraca stamtąd z jakąś nagrodą lub wyróżnieniem. Udział w tym konkursie to już taka nasza coroczna tradycja", podkreśliła w wywiadzie dla iloveslubice jej mama, Arleta Dancewicz.

 12-latka uczy się gry na pianinie Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach, warsztat wokalny kształci na zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury.

The Voice Kids: finaliści czwartej edycji muzycznego show- Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James

The Voice Kids 4, finaliści. Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James
Fot. Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP

Zwyciężczyni The Voice Kids zdobywa coraz większą popularność w mediach społecznościowych. Jest niezwykle utalentowana! Nic dziwnego, że już w trakcie przesłuchań w ciemno, jurorzy porównali jej wokal do Whitney Houston.  Publiczność również zachwycona jest jej talentem. Wiele osób nie ma wątpliwości, że Sara byłaby idealną reprezentantką Polski w Eurowizji Junior. Nie każdy wie, że nastolatka prowadzi także swój kanał na YouTube.

Poza śpiewem, Sara świetnie gotuje i interesuje się dekoracją wnętrz.

Czytaj także: AniKa Dąbrowska: „Chcę pokazać osobom chorym i niepełnosprawnym, że choroba nie może nas ograniczać”

Sprawdź też: Znamy zwyciężczynię The Voice Kids 4! Kim jest Sara Egwu-James?

Życie prywatne Sary Egwu-James: rodzice, rodzeństwo, zdjęcia

Muzyczny talent Sara odziedziczyła po rodzicach, a zwłaszcza po tacie. W rozmowie z dziennikarzami  wspominała: „Jesteśmy bardzo muzyczną rodziną. Szczególnie z tatą dużo tańczymy i śpiewamy”.

Jak przypomniał Jastrząb Post, tata zwyciężczyni The Voice Kids to sam próbował swoich sił w programach muzycznych. John James występował w 2011 roku w X Factorze, a potem pojawił się w Bitwie na głosy. Tata Sary pochodzi z Nigerii, a do Polski przyjechał na studia.

„Przyjechałem do Polski jako student, skończyłem je i zostałem tu. Moje życie to muzyka, choć długo zajmowałem się biznesem. Teraz porzuciłem biznes na rzecz śpiewania”, mówił kilka lat temu w jednym z wywiadów. John James wraz z przyjacielem stworzył duet Loui and John, a ich twórczość można znaleźć na YouTube.

Sara może liczyć na ogromne wsparcie rodziny. Mama, Arleta Dancewicz i tata, John James zawsze trzymają za nią kciuki i kibicują w rozwoju jej talentu. Sara Egwu-James ma przyrodnie rodzeństwo.

„Zawsze mi kibicują, mama, tata, Szymon, cała rodzina bardzo mnie wszyscy wspierają i wierzą we mnie. Babcia z dziadkiem i wujek zawsze trzymają za mnie mocno kciuki. Mama pomaga mi organizować się przed każdym konkursem. Dba o wszystko. Jeździ ze mną, udziela wskazówek, jest chyba moją najwierniejszą fanką… Na pewno!”, wyznała nastolatka w rozmowie z portalem iloveslubice.pl

Sarze życzymy kolejnych sukcesów! I serdecznie gratulujemy wygranej!  

Rodzice Sary Egwu-James:

Sara Egwu-James: kim są rodzice i rodzeństwo?
Fot. Podlewski/AKPA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.