Sara James, Eurowizja Junior 2021
Fot. DAWID ZIEMBA
O TYM SIĘ MÓWI

Kim są najbliżsi Sary James? Młoda artystka może zawsze liczyć na wsparcie rodziny

Teraz wokalistka podbiła serca publiczności w USA!

Olga Figaszewska 15 czerwca 2022 14:55
Sara James, Eurowizja Junior 2021
Fot. DAWID ZIEMBA

Sara James zajęła 2. miejsce podczas 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2021 we Francji. Od początku była uważana za faworytkę! Warto dodać, że wygrała również czwartą edycję polskiego „The Voice Kids". Teraz miała okazję zachwycić publiczność na całym świecie! Zgłosiła się do amerykańskiego „Mam talent". To właśnie tam podbiła serca jury. Utalentowana nastolatka osiągnęła ogromny sukces. Co wiemy o Sarze James? Po kim odziedziczyła muzyczny talent? Jej tata jest znanym wokalistą, a mama najwierniejszą fanką.

Kim jest Sara Egwu-James?

SaraJames, ma na swoim koncie zwycięstwo w czwartej edycji The Voice Kids. Czternastolatka z drużyny Tomsona i Barona w 2021 roku zdobyła tytuł Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce, otrzymała 50 tysięcy złotych i kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. Następnie zajęła 2. miejsce na Eurowizji Junior 2021. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że brała udział w amerykańskim „Mam talent”, gdzie zachwyciła jury! Sara przeszła do kolejnego etapu programu, a my będziemy mogli dalej jej kibicować w odcinkach na żywo. To ogromny sukces młodej wokalistki. 

Co wiemy o 14-latce? Sara James przyszła na świat 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Uczy się w szkole podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie. Od dzieciństwa związana jest z muzyką. Już jako sześciolatka miała na swoim koncie pierwsze sukcesy. Wtedy wygrała pierwszy konkurs -  Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku.

,,Od tego momentu jeździmy na ten festiwal co roku. Od trzech lat jest on organizowany w Krakowie. Sara zawsze wraca stamtąd z jakąś nagrodą lub wyróżnieniem. Udział w tym konkursie to już taka nasza coroczna tradycja", podkreśliła w wywiadzie dla iloveslubice jej mama, Arleta Dancewicz.

Poza tym uczy się gry na pianinie Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach, warsztat wokalny kształci na zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury.

The Voice Kids: finaliści czwartej edycji muzycznego show- Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James

ZOBACZ TEŻ: Sara James wystąpiła w „America’s Got Talent”. 14-latka podbiła serca jurorów!

The Voice Kids 4, finaliści. Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James
Fot. Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP

Zwyciężczyni The Voice Kids zdobywa coraz większą popularność w mediach społecznościowych. Jest niezwykle utalentowana! Nic dziwnego, że już w trakcie przesłuchań w ciemno jurorzy porównali jej wokal do Whitney Houston. Publiczność również zachwycona jest jej talentem. Wiele osób już wtedy nie miało wątpliwości, że Sara byłaby idealną reprezentantką Polski w Eurowizji Junior! Nie mylili się. Nie każdy wie, że nastolatka prowadzi także swój kanał na YouTube.

Poza śpiewem, Sara świetnie gotuje i interesuje się dekoracją wnętrz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jest rozchwytywana, a ma dopiero 14 lat! Talent Sary James to przepustka do wielkiej kariery

ZOBACZ TEŻ:  Znamy zwyciężczynię The Voice Kids 4! Kim jest Sara Egwu-James?

Życie prywatne Sary Egwu-James: rodzice, rodzeństwo, zdjęcia

Muzyczny talent Sara odziedziczyła po rodzicach, a zwłaszcza po tacie. W rozmowie z dziennikarzami  wspominała: „Jesteśmy bardzo muzyczną rodziną. Szczególnie z tatą dużo tańczymy i śpiewamy”.

Jak przypomniał Jastrząb Post, tata zwyciężczyni The Voice Kids sam próbował swoich sił w programach muzycznych. John James występował w 2011 roku w X Factorze, a potem pojawił się w Bitwie na głosy. Tata Sary pochodzi z Nigerii, a do Polski przyjechał na studia.

„Przyjechałem do Polski jako student, skończyłem je i zostałem tu. Moje życie to muzyka, choć długo zajmowałem się biznesem. Teraz porzuciłem biznes na rzecz śpiewania”, mówił kilka lat temu w jednym z wywiadów. John James wraz z przyjacielem stworzył duet Loui and John, a ich twórczość można znaleźć na YouTube.

Sara może liczyć na ogromne wsparcie rodziny. Mama, Arleta Dancewicz i tata, John James zawsze trzymają za nią kciuki i kibicują w rozwoju jej talentu. Sara Egwu-James ma także przyrodnie rodzeństwo.

„Zawsze mi kibicują, mama, tata, Szymon, cała rodzina bardzo mnie wszyscy wspierają i wierzą we mnie. Babcia z dziadkiem i wujek zawsze trzymają za mnie mocno kciuki. Mama pomaga mi organizować się przed każdym konkursem. Dba o wszystko. Jeździ ze mną, udziela wskazówek, jest chyba moją najwierniejszą fanką… Na pewno!”, wyznała nastolatka w rozmowie z portalem iloveslubice.pl.

Nie inaczej było teraz, gdy 14-latka pojawiła się na scenie amerykańskiej edycji „Mam talent” i dzięki brawurowemu wykonaniu przeboju Billie Eilish „Lovely” wprawiła jurorów w osłupienie. Do tego stopnia, że słynący z ciętego języka Simon Cowell wcisnął złoty przycisk, dzięki czemu Polka trafiła od razu do odcinków na żywo. Po werdykcie nie kryła łez wzruszenia, przed kamerami pojawiła się również jej mama, która podkreśliła, że jest niezwykle dumna z córki. Dla całej rodziny moment był z pewnością wyjątkowy!

Sarze życzymy kolejnych sukcesów i serdecznie gratulujemy dotychczasowych!  

Rodzice Sary Egwu-James:

Sara Egwu-James: kim są rodzice i rodzeństwo?
Fot. Podlewski/AKPA

Sara Egwu-James pojechała na Eurowizję dla dzieci

26 września 2021 roku odbył się finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, podczas którego wyłoniono zwyciężczynię, która reprezentowała nasz kraj podczas Eurowizji dla dzieci. W konkursie udział wzięli zwycięzcy poszczególnych odcinków z ostatnich tygodni. O zwycięstwo, poza Sarą, walczyli Miłosz Świetlik Skierski oraz Marysia Stachera, jednak to ona okazała się faworytką jury i widzów show. „Nie wiem, co powiedzieć, chce mi się trochę płakać i śmiać”, mówiła wtedy utalentowana wokalistka. Dziewczynka zaśpiewała utwór "Somebody", w którym tekst polski przeplata się z angielskim. Eurowizja Junior odbyła się w Paryżu.

Teraz mocno trzymamy kciuki za Sarę! Gratulujemy jej kolejnego sukcesu i życzmy wygranej w amerykańskim „Mam talent"!  

ZOBACZ TAKŻE: Justyna Majkowska odeszła z Ich Troje z dnia na dzień. Michał Wiśniewski nie chciał jej zatrzymać. Dlaczego?

Sara Egwu-James, finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, Warszawa, 26.09.2021
Fot. Piotr Molecki/East News

Sara Egwu-James, finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, Warszawa, 26.09.2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.