Sara James, Viva! 11/2023
Fot. Michał Kar Studio
O TYM SIĘ MÓWI

Są jej największym wsparciem, choć się rozwiedli. Kim są rodzice Sary James?

Dziś 15. urodziny artystki

Olga Figaszewska 10 czerwca 2023 10:55
Sara James, Viva! 11/2023
Fot. Michał Kar Studio

Sara James ma na swoim koncie wiele sukcesów. Nastolatka zajęła 2. miejsce podczas 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2021 we Francji, wygrała czwartą edycję polskiego „The Voice Kids", a potem podbiła serca publiczności na całym świecie! Utalentowana nastolatka osiągnęła ogromny sukces biorąc udział w amerykańskim show America's Got Talent. Nastolatka nie zwyciężyła, ale wielu wróży jej świetlaną przyszłość. Co wiemy o rodzinie Sary James? Sprawdzamy to w dniu 15. urodzin wokalistki.

Sukcesy muzyczne Sary James, udział w amerykańskim Mam Talent! - przypomnienie

Sara James ma na swoim koncie zwycięstwo w czwartej edycji The Voice Kids. Czternastolatka z drużyny Tomsona i Barona w 2021 roku zdobyła tytuł Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce, otrzymała 50 tysięcy złotych i kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. Następnie zajęła 2. miejsce na Eurowizji Junior 2021, a latem 2022 wzięła udział w amerykańskim „Mam talent”, gdzie zachwyciła jury! Simon Cowell podczas castingów wcisnął złoty przycisk, a ten dał Sarze bezpośredni awans do półfinału. W kolejnym etapie wykonała piosenkę „Rocket Man” Eltona Johna i przeszła do finału, w którym zachwyciła piosenką Kate Bush ,,Running Up That Hill".

„Nigdy nie myślałam, że trafię do finałów. Pochodzę z małej wioski w Polsce, gdzie mieszka 5 tys. osób, 5 sklepów i 2 stacje benzynowe. Nigdy nie marzyłam, że udam się do Ameryki. Zakochałam się w tym miejscu, chciałabym kiedyś to zamieszkać. Kocham Amerykę i mam nadzieję, że Ameryka mnie pokocha”, mówiła. „Występy twoich poprzedników były bardzo dobre. Potem wychodzisz ty, 14-latka z Polski i rozwalasz jedną z najbardziej kultowych piosenek na świecie. To wyjątkowy wieczór z tobą i po prostu dajesz sobie szansę, mówię ci”, komentował  Simon Cowell. Sara James nie zwyciężyła, nie znalazła się też w pierwszej piątce. Jednak wielu wróży jej wielką karierę w branży muzycznej. 

„Dziękuję! Cudownie jest spełniać marzenia mając wokół siebie tylu wspaniałych ludzi. Dziękuję Wam za wszystko!Wielkie gratulacje dla @mayyasofficial , giiirls, jesteście niesamowite! 🤍Gratuluję wszystkim pozostałym finalistom - byliście wspaniali! 💫”, napisała po otrzymaniu wyników.

Czytaj też: Krzysztof Skiba planuje przyszłość u boku młodszej partnerki. Przed nimi długa droga ku szczęściu…

 

 

 

 

 

Kim jest Sara Egwu-James?

Co wiemy o 14-latce? Sara James przyszła na świat 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Od dzieciństwa związana jest z muzyką. Już jako sześciolatka miała na swoim koncie pierwsze sukcesy. Wtedy wygrała pierwszy konkurs -  Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku.

,,Od tego momentu jeździmy na ten festiwal co roku. Od trzech lat jest on organizowany w Krakowie. Sara zawsze wraca stamtąd z jakąś nagrodą lub wyróżnieniem. Udział w tym konkursie to już taka nasza coroczna tradycja", podkreśliła w wywiadzie dla iloveslubice jej mama, Arleta Dancewicz.

Poza tym uczyła się gry na pianinie Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach, warsztat wokalny kształciła zaś na zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury.

The Voice Kids: finaliści czwartej edycji muzycznego show- Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James

ZOBACZ TEŻ: Krzysztof i Magdalena Materna są razem ponad 20 lat. "Dzięki żonie mam przedłużoną młodość"

The Voice Kids 4, finaliści. Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James
Fot. Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP

Poza śpiewem, Sara świetnie gotuje i interesuje się modą oraz dekoracją wnętrz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jest rozchwytywana, a ma dopiero 14 lat! Talent Sary James to przepustka do wielkiej kariery

ZOBACZ TEŻ:  Jeździ z nią po świecie, dopinguje zza kulis… Kim jest mama Sary James?

Życie prywatne Sary Egwu-James: rodzice, rodzeństwo, zdjęcia

Muzyczny talent Sara odziedziczyła po rodzicach, a zwłaszcza po tacie Johnie. W rozmowie z dziennikarzami  wspominała: „Jesteśmy bardzo muzyczną rodziną. Szczególnie z tatą dużo tańczymy i śpiewamy”.

Jak przypomniał Jastrząb Post, tata zwyciężczyni The Voice Kids sam próbował swoich sił w programach muzycznych. John James występował w 2011 roku w X Factorze, a potem pojawił się w Bitwie na głosy. Tata Sary pochodzi z Nigerii, a do Polski przyjechał na studia.

„Przyjechałem do Polski jako student, skończyłem je i zostałem tu. Moje życie to muzyka, choć długo zajmowałem się biznesem. Teraz porzuciłem biznes na rzecz śpiewania”, mówił kilka lat temu w jednym z wywiadów. John James wraz z przyjacielem stworzył duet Loui and John, a ich twórczość można znaleźć na YouTube.

Sara James z mamą, 2022

Sara James, Arleta Dancewicz, mama
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Dziś rodzice Sary nie są już razem. Jednak ich rozstanie nie wpłynęło na relację między Sarą a rodzicami. Mama Arleta Dancewicz i tata John James zawsze trzymają za nią kciuki i kibicują w spełnianiu marzeń. Sara Egwu-James ma także przyrodnie rodzeństwo. „Zawsze mi kibicują, mama, tata, Szymon, cała rodzina bardzo mnie wszyscy wspierają i wierzą we mnie. Babcia z dziadkiem i wujek zawsze trzymają za mnie mocno kciuki. Mama pomaga mi organizować się przed każdym konkursem. Dba o wszystko. Jeździ ze mną, udziela wskazówek, jest chyba moją najwierniejszą fanką… Na pewno!”, wyznała nastolatka w rozmowie z portalem iloveslubice.pl.

Mama piosenkarki ma nowego partnera Szymona. Jak się dogadują? To Sara zdradziła w rozmowie z VIVA.pl. „Nie uczę się sama. Często robię lekcje z moim ojczymem Szymkiem. Bardzo dobrze mi wszystko tłumaczy, jest chyba jedyną osobą, która to umie. Może jeszcze poza panią od matematyki, bo mam bardzo fajną”, zdradziła nam przed kamerą w 2021 roku.

 

Co naturalne, najwięcej wsparcia gwiazda dostaje od mamy - Arlety. „Za każdym razem, kiedy Sara występuje, jestem zestresowana, i za każdym razem niepotrzebnie. Ona daje z siebie 100 procent i jest tak zwanym zwierzęciem scenicznym”, wyjawiła mama Sary w rozmowie z portalem Nasze miasto.

Niedawno obie panie wystąpiły razem w Dzień Dobry TVN. Pani Arleta zaznaczała, jak ważne jest dla niej, by córka miała dobre wykształcenie. Śpiewanie śpiewaniem. Kariera różnie może się potoczyć. ,,Edukacja powinna być na pierwszym miejscu, bo różnie może być. Przy wyborze liceum przede wszystkim kierowałyśmy się tym, że Sara ma zdolność do nauki języków. To jej przychodzi z łatwością", usłyszeliśmy. 

W podróżach do Stanów nastolatce często towarzyszyła mama wspierana przez agentów i cały team. ,,Jestem jeszcze dzieckiem, więc może oni inaczej na to patrzą. Pamiętam, że miałam bardzo dobrą opiekę. [...] Cały czas miałam szkołę pilnowaną, czy jem, czy wszystko jest ok",  opowiadała wokalistka w TVN.

Sarze życzymy kolejnych sukcesów i serdecznie gratulujemy dotychczasowych!  

Sara James, Arleta Dancewicz, mama
Fot. Jan Bogacz/TVP/East News

 

Rodzice Sary Egwu-James:

 

Sara Egwu-James, finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, Warszawa, 26.09.2021
Fot. Piotr Molecki/East News

Sara Egwu-James, finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, Warszawa, 26.09.2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.