Sara Egwu-James, zwyciężyczni The Voice Kids
Fot. Podlewski/AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Kim jest Sara Egwu-James, zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids?

Młoda piosenkarka będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji dla dzieci!

Olga Figaszewska 26 września 2021 16:29
Sara Egwu-James, zwyciężyczni The Voice Kids
Fot. Podlewski/AKPA

Sara Egwu-James wygrała czwartą edycję programu The Voice Kids 4! Od początku była uważana za faworytkę muzycznego show. I tak się stało! Trzynastolatka z drużyny Tomsona i Barona sięgnęła po zwycięstwo. Sara zdobyła tytuł Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce, otrzymała 50 tysięcy złotych i kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. Utalentowana dziewczynka będzie także reprezentować Polskę podczas Eurowizji dla dzieci! Co wiemy o Sarze Egwu-James? Po kim odziedziczyła muzyczny talent? Jej tata jest znanym wokalistą, a mama najwierniejszą fanką.

Kim jest Sara Egwu-James, zwyciężczyni The Voice Kids 4?

Sara Egwu-James, zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids przyszła na świat 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Nastolatka uczy się w szkole podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie. Od dzieciństwa związana jest z muzyką. Już jako sześciolatka miała na swoim koncie pierwsze sukcesy. Wtedy wygrała pierwszy konkurs -  Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku.

,,Od tego momentu jeździmy na ten festiwal co roku. Od trzech lat jest on organizowany w Krakowie. Sara zawsze wraca stamtąd z jakąś nagrodą lub wyróżnieniem. Udział w tym konkursie to już taka nasza coroczna tradycja", podkreśliła w wywiadzie dla iloveslubice jej mama, Arleta Dancewicz.

 12-latka uczy się gry na pianinie Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach, warsztat wokalny kształci na zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury.

The Voice Kids: finaliści czwartej edycji muzycznego show- Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James

The Voice Kids 4, finaliści. Tatiana Kopala, Olek Klembalski, Sara Egwu-James
Fot. Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP

Zwyciężczyni The Voice Kids zdobywa coraz większą popularność w mediach społecznościowych. Jest niezwykle utalentowana! Nic dziwnego, że już w trakcie przesłuchań w ciemno, jurorzy porównali jej wokal do Whitney Houston.  Publiczność również zachwycona jest jej talentem. Wiele osób nie ma wątpliwości, że Sara byłaby idealną reprezentantką Polski w Eurowizji Junior. Nie każdy wie, że nastolatka prowadzi także swój kanał na YouTube.

Poza śpiewem, Sara świetnie gotuje i interesuje się dekoracją wnętrz.

Czytaj także: AniKa Dąbrowska: „Chcę pokazać osobom chorym i niepełnosprawnym, że choroba nie może nas ograniczać”

Sprawdź też: Znamy zwyciężczynię The Voice Kids 4! Kim jest Sara Egwu-James?

Życie prywatne Sary Egwu-James: rodzice, rodzeństwo, zdjęcia

Muzyczny talent Sara odziedziczyła po rodzicach, a zwłaszcza po tacie. W rozmowie z dziennikarzami  wspominała: „Jesteśmy bardzo muzyczną rodziną. Szczególnie z tatą dużo tańczymy i śpiewamy”.

Jak przypomniał Jastrząb Post, tata zwyciężczyni The Voice Kids to sam próbował swoich sił w programach muzycznych. John James występował w 2011 roku w X Factorze, a potem pojawił się w Bitwie na głosy. Tata Sary pochodzi z Nigerii, a do Polski przyjechał na studia.

„Przyjechałem do Polski jako student, skończyłem je i zostałem tu. Moje życie to muzyka, choć długo zajmowałem się biznesem. Teraz porzuciłem biznes na rzecz śpiewania”, mówił kilka lat temu w jednym z wywiadów. John James wraz z przyjacielem stworzył duet Loui and John, a ich twórczość można znaleźć na YouTube.

Sara może liczyć na ogromne wsparcie rodziny. Mama, Arleta Dancewicz i tata, John James zawsze trzymają za nią kciuki i kibicują w rozwoju jej talentu. Sara Egwu-James ma przyrodnie rodzeństwo.

„Zawsze mi kibicują, mama, tata, Szymon, cała rodzina bardzo mnie wszyscy wspierają i wierzą we mnie. Babcia z dziadkiem i wujek zawsze trzymają za mnie mocno kciuki. Mama pomaga mi organizować się przed każdym konkursem. Dba o wszystko. Jeździ ze mną, udziela wskazówek, jest chyba moją najwierniejszą fanką… Na pewno!”, wyznała nastolatka w rozmowie z portalem iloveslubice.pl

Sarze życzymy kolejnych sukcesów! I serdecznie gratulujemy wygranej! 

Rodzice Sary Egwu-James:

Sara Egwu-James: kim są rodzice i rodzeństwo?
Fot. Podlewski/AKPA

Sara Egwu-James pojedzie na Eurowizję dla dzieci

26 września 2021 roku odbył się finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, podczas którego wyłoniono zwycięzcę mającego reprezentować nasz kraj podczas Eurowizji dla dzieci. W konkursie udział wzięli zwycięzcy poszczególnych odcinków z ostatnich tygodni. O zwycięstwo, poza Sarą, walczyli Miłosz Świetlik Skierski oraz Marysia Stachera, jednak to ona okazała się faworytką jury i widzów show. „Nie wiem, co powiedzieć, chce mi się trochę płakać i śmiać”, mówiła utalentowana wokalistka. Dziewczynka zaśpiewała utwór "Somebody", w którym tekst polski przeplata się z angielskim. Tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się w Paryżu. Trzymamy kciuki za Sarę i gratulujemy jej kolejnego sukcesu!  

Zobacz także: Ma 19 lat, podbija listy przebojów i właśnie wygrała Premiery Opole 2021. Kim jest Natalia Zastępa?

Sara Egwu-James, finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, Warszawa, 26.09.2021
Fot. Piotr Molecki/East News

Sara Egwu-James, finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2021, Warszawa, 26.09.2021

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.