Sara James, NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE
Fot. Junior Eurovision Song Contest 2021 — DAWID ZIEMBA
O TYM JEST GŁOŚNO

Eurowizja Junior 2021: Znamy wyniki finału. Które miejsce zajęła Sara James? 

Młoda wokalistka osiągnęła ogromny sukces!

Olga Figaszewska 19 grudnia 2021 18:30
Sara James, NIE WYKORZYSTYWAĆ PONOWNIE
Fot. Junior Eurovision Song Contest 2021 — DAWID ZIEMBA

Za nami finał 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2021! We Francji reprezentowała nas Sara James. Młoda wokalistka do końca była uważana za jedną z faworytek prestiżowego konkursu. Kto sięgnął po zwycięstwo? Które miejsce zajęła polska reprezentantka?

Eurowizja Junior 2021: finał, występ Sary James

Finał Eurowizji Junior 2021 w tym roku odbył się we Francji, a konkretnie w La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt . O główną wygraną walczyli młodzi wykonawcy z dziewiętnastu krajów. Polskę reprezentowała Sara James. 13-latka wystąpiła na scenie z utworem Somebody. Wokalistka zachwyciła na eurowizyjnej scenie. Jeszcze przed rozpoczęciem finału wróżono jej wysokie miejsce i szansę na sukces. 

To samo w rozmowie z Faktem potwierdzał Aleksander Milwiw-Baron. „Sara jest zjawiskiem muzycznym. Jestem pewien, że zachwyci międzynarodową publiczność, tak samo jak nas w "The Voice Kids". Głosujmy wszyscy razem na naszą wybitnie zdolną i piękną Polkę, bo w tym roku możemy głosować na naszego reprezentanta!”, mówił trener The Voice Kids.

Za utwór wykonywany przez Sarę odpowiadają: Patryk Kumór, Tom Martin, Dominik Buczkowski-Wojtaszek a także Jan Bielecki. Choreografią do występu zajął się Agustin Egurrola. W rozmowie z eurowizja.org Sara nie ukrywała swojej ekscytacji. „Jest pięknie! Są piękne wizuale, bardzo ładna kolorystyka. Tancerki są genialne, jest piękna choreografia... I moja sukienka też jest piękna”, zdradziła młoda wokalistka przed występem.

Zobacz też: Eurowizja Junior 2021: Polska i Armenia z największą szansą na wygraną! Kim jest rywalka Sary James?

Na wynik miały wpływ głosy nadesłane przez widzów, a także noty jurorów z poszczególnych krajów. Polska reprezentantka znajdowała się na podium, w pierwszej trójce wykonawców. Po głosowaniu jurorów wśród liderów znaleźli się na 1. miejscu - Francja, na drugim miejscu pojawiła się Polska, a trzecie miejsce zajęła Armenia.

Noty oddane przez fanów konkursu mogły wszystko zmienić. I tak się stało! W końcu okazało się, że ostateczna rywalizacja rozegrała się między Polską i Armenią. 

Zwycięzcą 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2021 została... Armenia! Polska zajęła drugie miejsce. 

Byliśmy o krok od zwycięstwa. Jesteśmy ogromnie dumni z wyniku Sary James! Gratulujemy! 

Poniżej występ zwyciężczyni, reprezentantki Armenii. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?