Marcjanna Lelek coming out
Fot. AKPA/ Piętka Mieszko
HISTORIA MIŁOŚCI

Marcjanna Lelek jest w szczęśliwym związku ze swoją partnerką. „Nasze rodziny i przyjaciele nas wspierają, kochają"

„Chodzę z moją dziewczyną za rękę i nie boję się tego”

Damian Brillowski 5 listopada 2022 09:05
Marcjanna Lelek coming out
Fot. AKPA/ Piętka Mieszko

Marcjanna Lelek, największą sławę zawdzięcza roli Natalki Mostowiak z serialu „M jak miłość”. Dotychczas niewiele było wiadomo o jej życiu prywatnym. Jednak w połowie kwietnia aktorka dokonała coming outu. W poście opublikowanym w mediach społecznościowych ujawniła, że zakochała się w kobiecie. Później udzieliła niezwykle intymnego wywiadu, w którym zdradziła kulisy swojego związku z partnerką. Jak rodzina zareagowała na jej nową ukochaną? Czy dziewczyny planują ślub? I kto okazał jej największe wsparcie z aktorów związanych z produkcją „M jak miłość”, w której grała przez lata? 

Marcjanna Lelek dokonała coming outu. Rodzina ją wspiera

Marcjanna Lelek tuż przed świętami wielkanocnymi poinformowała swoich fanów, że od pół roku ma dziewczynę. „Pół roku temu zakochałam się w dziewczynie. Dotychczas spotykałam się tylko z chłopcami, ale w sumie zawsze spodziewałam się, że to może mi się przydarzyć no i w końcu spotkałam dziewczynę tak zachwycającą, że mnie trafiło i trzyma. Long story short powiedziałam jej o tym i zapytałam czy będzie ze mną chodzić i się zgodziła. Był to ekscytujący i nieskomplikowany czas, nie musiałyśmy się jakoś szczególnie przełamywać, zakochanie na tych zasadach co zawsze. Mam to szczęście żyć wśród otwartych i tolerancyjnych ludzi i nie usłyszałam jeszcze złego słowa na temat naszego związku, moja rodzina, jej rodzina i nasi przyjaciele nas wspierają, kochają i traktują jak każdą inną parę. Dlatego pomyślałam, że trzeba się tym podzielić, bo wiem, że nie każdy ma to szczęście i chciałabym dać przykład i tym, którzy rzadko to słyszą powiedzieć: nie jesteście sami, każdy ma prawo kochać kogo chce i być z kim chce”, napisała aktorka na swoim profilu na Instagramie. 

Teraz młoda aktorka postanowiła udzielić niezwykle osobistego wywiadu portalowi „Plejada”. W trakcie rozmowy wytłumaczyła, dlaczego zdecydowała się podzielić częścią swojego życia miłosnego, skoro dotychczas chroniła swojej prywatności. Aktorka przyznała, że nie sądziła iż jej coming out wzbudzi aż tak wiele emocji i rozgrzeje media do czerwoności. Tak naprawdę zależało jej na tym, aby dać otuchę innym osobom, które żyją w związkach jednopłciowych, ale są nieakceptowane przez lokalną społeczność. Jednocześnie zaznaczyła, że zarówno ona jak i jej partnerka mogą liczyć na wsparcie swoich rodziny. 

„Nie spodziewałam się, że będzie o tym, aż tak głośno. Nie myślałam, że na tyle interesują się mną media. Napisałam to, nie obawiając się hejtu, bo jeszcze go nie doświadczyłam z żadnej strony. Mam to szczęście, że żyję w super tolerancyjnym środowisku, zarówno w Warszawie, jak i w Łodzi, gdzie teraz mieszkam. Moja rodzina jest bardzo otwarta, tak samo ja mojej dziewczyny, wszyscy nas lubią, wspierają. Miałam poczucie obowiązku, że skoro ja mam tak dobrze, mam szczęście, że mogę sobie żyć, tak jak chcę, to wiem, że jeżeli ja dam takie wsparcie, bo gdzieś tą osobą medialną jestem i ten mój głos się odbije, to może to komuś pomóc. Chciałam wykorzystać to w dobry sposób. Wiem, że taki głos w sprawie jest ważny”, stwierdziła.

Marcjanna przyznała, że rodzina i przyjaciele od razu dowiedzieli się o nowej relacji aktorki. Obie strony bardzo się polubiły. „Moja rodzina dowiedziała się o mojej dziewczynie, chwilę po tym, jak zaczęłam ją mieć. Poznali ją, bardzo ją lubią. Moje środowisko też wiedziało o tym wcześniej”, ujawniła. 

Czytaj także: Tak wygląda córka Tomasza Karolaka! Lena ma już 15 lat

Marcjanna Lelek coming out
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Marcjanna Lelek

Marcjanna Lelek planuje ślub z dziewczyną?

Podczas wywiadu z „Plejadą” gwiazda „M jak miłość” została zapytana, o to jaki ma stosunek do legalizacji związków jednopłciowych, które w świetle polskiego prawa nie istnieją. „Wiem, jak jest w Polsce, dlatego też chciałam opowiedzieć się po jakiejś stronie, żeby próbować to zmienić. Na razie nie myślę o tym, czy będę chciała brać ślub, nie spieszyło mi się nigdy do zakładania rodziny, do dorosłych decyzji. Żyje nam się bardzo dobrze, nie czuję, żebyśmy były ograniczone, chodzę z moją dziewczyną za rękę po ulicy i nie boję się tego. Mam to szczęście, że nigdy jeszcze nic złego nas nie spotkało. Nie kryjemy się z tym, że jesteśmy razem, przytulamy się, np. będąc w kinie i nie widziałam złego spojrzenia ani nie usłyszałam przykrego komentarz”, zdradziła.

Aktorka szczerze przyznała, że już wcześniej podejrzewała, że może dojść do sytuacji, że zakocha się w drugiej dziewczynie. Ale póki tak się nie stało, nie mówiła o tym głośno. „Zawsze myślałam, że mogłaby być możliwa taka sytuacja. Wcześniej jednak nigdy nie zakochałam się w dziewczynie i myślałam, że z tym uczuciem się nie spotkam. Do tej pory nie spotkałam kobiety, w której bym się zakochała. Dzięki temu, w jakim świecie żyję, to było dość proste i nie myślałam, że wszystko się dla mnie zmieni. Żyję w otoczeniu, w którym znam wiele par jednopłciowych i nie było to dla mnie nic dziwnego ani nowego”, oznajmiła. 

Czytaj także: Wielka kariera i nagła śmierć... Kamila Skolimowska odeszła niespodziewanie. Planowała ślub i dzieci, niestety nie zdążyła...

Marcjanna Lelek ma dziewczynę
Fot. TRICOLORS/East News

Marcjanna Lelek

Aktorzy „M jak miłość” wspierają Marcjannę Lelek po coming oucie

Marcjanna Lelek nie ukrywa, że zdarzało jej się brać udział w paradach równości, jednak na tym się kończyło. Nie chciała bowiem zabierać dodatkowego głosu odnośnie par jednopłciowych. „Byłam na paradach równości, ale nie angażowałam się społecznie w szczególny sposób. Sama głosu w tych sprawach nie zabrałam. Chociaż wiem, że jeśli ktoś jest biseksualny, to też jest sens, jak najbardziej o tym mówić. W tym momencie poczułam, że chce się wypowiedzieć, żeby właśnie jakoś pomóc”, podkreśliła.

Co ciekawe, chwilę po tym, jak Marcjanna Lelek wyznała, że ma dziewczynę dostała wsparcie od kilku swoich kolegów i koleżanek z planu „M jak miłość”. Na okazanie otuchy zdecydował się m.in. jej serialowy mąż Franek, czyli Piotr Nerlewski. „Piotrek Nerlewski wrzucił bardzo ładnego posta z gratulacjami, Jowita Budnik, Olga Kalicka, Olga Szomańska napisały mi miłe komentarze. Jestem pewna, że mnie wspierają”, podsumowała.

Życzymy Marcjannie Lelek i jej partnerce wszystkiego najlepszego.  

Czytaj także: Maria Prażuch-Prokop zmagała się z nerwicą napadowo-lękową: „Prawie straciłam życie”

Marcjanna Lelek, 2018 rok, urodziny serialu
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Marcjanna Lelek, urodziny serialu "M jak miłość", 2018 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.