Elliot Page
Fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Elliot Page, nie Ellen. Gwiazdor Incepcji dokonał coming outu!

Aktor wyznał, że jest osobą transpłciową

Redakcja VIVA! 2 grudnia 2020 09:00
Elliot Page
Fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

Aktor znany z takich produkcji filmowych, jak Incepcja, Juno czy też The Umbrella Academy wyznał, że jest osobą transpłciową i nie będzie już znany jako Ellen Page. Publicznego coming outu dokonał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Napisał wzruszający list do swoich fanów, a tym samym oficjalnie poinformował, że od teraz nosi imię Elliot. 

Dawniej Ellen Page, teraz Elliot. Coming out znanego aktora!

"Przyjaciele, chciałbym podzielić się z wami tym, że jestem osobą transpłciową, zaimki, których używam, to on/oni, a na imię mam Elliot", napisał aktor w liście. Elliot Page dokonał coming outu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dodał, że pisząc wyznanie czuł się niezwykle szczęśliwy, że dotarł do tego momentu swojego życia. "Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim niezwykłym osobom, które wspierały mnie w tej podróży. Nie potrafię wyrazić, jakie to niezwykłe uczucie, by wreszcie kochać się na tyle, by podążyć za tym, kim naprawdę jestem", kontynuował aktor.

Elliot Page w poruszającym liście wyraził nie tylko swoje szczęście, ale i obawy. Wyznał, że pomimo ogromnego wsparcia, nadal przepełniony jest strachem przed niestosownymi żartami, a nawet hejtem i aktami nienawiści. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę właśnie na poczucie odrzucenia, a także ogrom przemocy i nienawiści, z którymi osoby transpłciowe nadal muszą się zmagać. Podkreślił, że w samym 2020 roku około 40% dorosłych osób ze społeczności trans próbowało popełnić samobójstwo, a co najmniej 40 osób transpłciowych zostało zamordowanych. 

"Kocham to, że jestem osobą trans. I kocham to, że jestem osobą queer. Im bliżej jestem siebie i bardziej doceniam to, kim jestem, tym więcej marzę, rozkwitam, a moje serce rośnie. Do wszystkich osób trans, które mierzą się z molestowaniem, nienawiścią do samych siebie, nękaniem i codzienną groźbą przemocy: widzę was, kocham was i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby zmienić ten świat na lepsze", napisał Elliot Page. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Kim jest Elliot Page?

Urodził się 21 lutego 1987 roku w kanadyjskim Halifaksie jako Ellen Grace Philpotts-Page. Znany jest przede wszystkim z takich hitów kinowych, jak Pułapka, X-Men czy też Zakochani w Rzymie. Zagrała także jedną z głównych postaci w prawdopodobnie najbardziej popularnym filmie Christophera Nolana - Incepcja. Sympatię szerokiego grona widzów oraz uznanie krytyków z pewnością zyskała jednak wcielając się w postać nastoletniej dziewczyny w ciąży, która szuka odpowiedniej rodziny zastępczej dla swojego dziecka. Za rolę w Juno Elliot Page otrzymała nominacje do Oscara, Złotego Globu, a także BAFT-y. O aktorze ponownie zrobiło się głośno za sprawą serialu Netflixa The Umbrella Academy, w którym wciela się w postać Vanyi Hargreeves. 

Publiczne wyznanie swojej transpłciowości to nie pierwszy kamień milowy na drodze Elliota Page'a do samoakceptacji. W lutym 2014 r. dokonał publicznego coming outu i wyznał, że jest osobą homoseksualną. Natomiast w styczniu 2018 r. oświadczył, że jest w związku małżeńskim z kanadyjską tancerką, Emmą Portner.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Elliot Page
Fot. GEOFF ROBINS/AFP/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.