jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME
O TYM JEST GŁOŚNO

Andrzej Piaseczny dokonał coming outu. Chwilę później wokalistę zalała fala nienawiści

„Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha”

Aleksandra Andrzejak 27 maja 2021 07:52
jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Jakiś czas temu Andrzej Piaseczny ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. Niedawno zdecydował się ujawnić swoją orientację seksualną. Kilka dni później wokalista pokazał w sieci moment, że się zaszczepił. Teraz musi zmierzyć się z falą nienawiści...

Andrzej Piaseczny: coming out

Andrzej Piaseczny przy okazji promocji swojej nowej płyty 50/50 dokonał coming outu. Po latach domysłów fanów przestał ukrywać, że jest osobą homoseksualną. „Piosenka Miłość jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą” - powiedział wokalista w rozmowie z Radiem Zet.

Zobacz też: Edyta Górniak skomentowała coming out Andrzeja Piasecznego. Padły mocne słowa

jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Tak Andrzej Piaseczny pozował dla Vivy! w 2019 roku

Andrzej Piaseczny mierzy się z hejtem

Andrzej Piaseczny aktywnie działa w social mediach. Po jego coming oucie fani zalali go komentarzami na temat odwagi. Odwrotną reakcję wywołało zdjęcie,  na którym widać jak piosenkarz przyjmuje szczepionkę na COVID-19. Niektórzy obserwujący dopuścili się publikacji komentarzy pełnych nienawiści. Artysta nagrał filmik, w którym wyjaśnił, jakie zasady będą teraz panowały na jego profilu: „Zwrócono mi uwagę na to, że mój profil na Instagramie był przyjemnym miejscem. Ale po tym jak opublikowałem zdjęcie ze szczepienia, stał się zdecydowanie mniej przyjemny, a temperatura różnego rodzaju sporów przekroczyła granicę przyzwoitości ”– mówił na nagraniu.

Zobacz także: Michał Piróg skomentował coming out Piaska! Nie był oszczędny w słowach

W swoim nagraniu poinformował, że będzie usuwał wszystkie obrażające go komentarze, a osobą, które szerzą nienawiść zablokuje dostęp do swojego konta. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.