Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Piaseczny bał się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji: „Czułem, że będą rozczarowani” 

Andrzej Piaseczny: „Nie byłem w stanie z nimi porozmawiać”

Gabriela Czernecka 1 sierpnia 2021 11:45
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Ten rok jest przełomowy dla Andrzeja Piasecznego. Wokalista wydał nową płytę, dokonał coming out’u, zabiega głos w ważnych sprawach i wreszcie żyje pełnią życia. W najnowszym wywiadzie dla magazynu Replika opowiedział o tym, jak dziś wygląda jego życie oraz o tym, jak wyglądała jego rozmowa z rodzicami o jego orientacji seksualnej. 

Tak Piasek poinformował rodziców o swojej orientacji seksualnej

Andrzej Piaseczny od lat chronił swojej prywatności i rzadko opowiadał na temat swojego życia prywatnego. Jakiś czas temu zrobił wyjątek i dokonał coming outu. Rzadko mówił o swoim życiu uczuciowym i wielokrotnie przyznawał, że powodem, dla którego to robi, jest fakt, że nie chce związku na pokaz. Niedawno przyznał, że jest gejem i dziś nie ukrywa swojego szczęścia. 

Zobacz: Andrzej Piaseczny: „Zaliczyłem upadek na kolana, po którym mogłem się podnieść lub nie”

Nie zamierza jednak ujawniać kim jest jego partner: „Nie interesuje mnie takie bulwarowe pokazywanie się, że dzisiaj jestem w tym miejscu i z tą osobą. W innym momencie, w innym miejscu z inną osobą. Nie jestem człowiekiem samotnym. Tworzę relację. Mam nadzieję, że ona będzie długotrwającą. Jeśli kiedykolwiek będę chciał wychodzić z nią do świata – czego nie wykluczam, bo ja sam, patrząc na siebie, wiem jak się zmieniam przez lata, wiem, jak jestem coraz bardziej spokojny i rozsądny, i otwarty – nie chcę mieszać prywatności ze swoją rozpoznawalnością. To wcale nie znaczy, że ja się czegoś boję”, wyjawił w rozmowie z reporterką Izabelą Rak w programie Kulisy sławy Extra, który emitowano po raz pierwszy w grudniu 2019 roku.

Andrzej Piaseczny, VIVA! czerwiec 2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny o reakcji mamy na coming out

Teraz w najnowszym wywiadzie dla magazynu Replika Andrzej Piaseczny opowiedział m.in.  o tym, jak na wiadomość o tym, że jest gejem, zareagowali jego rodzice: „dowiedzieli się przypadkowo. Nie mówiłem im wcześniej, bo czułem, że to będzie dla nich zawód - że będą się bać, że będę nieszczęśliwy, że będą rozczarowani, że nie dam im wnuków. Wiesz, moja mama ma w tej chwili 83 lata, była wychowywana w świecie, w którym nie mówiło się o nas inaczej jak o "zboczeńcach". Tata od dawna nie żyje. Moi rodzice byli - i mama nadal jest - kochani i mądrzy. To ja byłem wtedy niemądry, nie byłem w stanie z nimi o tym porozmawiać. (...)Powiedziałem im: koniec dyskusji, nie rozmawiamy o tym. Zaakceptowali to - pewnie nie bez goryczy”, mówi wprost Andrzej Piaseczny dla magazynu Replika.

Zobacz: Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out: „Wkurzyłem się”

Zdradził także, że dziś jego mama w pełni akceptuje jego życiowe decyzje, zna jego partnera i... nawet sprawia mu drobne niespodzianki! „mama na Dzień Dziecka zadzwoniła i najpierw złożyła życzenia mnie, a potem mojemu partnerowi. To było... Ach, widzisz, od razu się wzruszam”, ujawnił Andrzej Piaseczny. Wygląda na to, że w każdej sytuacji wokalista może życzyć na mamę. Takie wsparcie to prawdziwy skarb!  

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?