Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Andrzej Piaseczny bał się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji: „Czułem, że będą rozczarowani” 

Andrzej Piaseczny: „Nie byłem w stanie z nimi porozmawiać”

Gabriela Czernecka 6 stycznia 2022 09:14
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Miniony rok był przełomowy dla Andrzeja Piasecznego. Wokalista wydał nową płytę, dokonał coming out’u, zabiera głos w ważnych sprawach i wreszcie żyje pełnią życia. W ostatnim wywiadzie dla magazynu Replika opowiedział o tym, jak dziś wygląda jego życie oraz o tym, jak wyglądała jego rozmowa z rodzicami o jego orientacji seksualnej. Artysta świętuje dzisiaj swoje 51. urodziny.

Tak Piasek poinformował rodziców o swojej orientacji seksualnej

Andrzej Piaseczny od lat chronił swojej prywatności i rzadko opowiadał na temat swojego życia prywatnego. Jakiś czas temu zrobił wyjątek i dokonał coming outu. Rzadko mówił o swoim życiu uczuciowym i wielokrotnie przyznawał, że powodem, dla którego to robi, jest fakt, że nie chce związku na pokaz. Niedawno przyznał, że jest gejem i dziś nie ukrywa swojego szczęścia. 

Zobacz: Andrzej Piaseczny: „Zaliczyłem upadek na kolana, po którym mogłem się podnieść lub nie”

Nie zamierza jednak ujawniać, kim jest jego partner: „Nie interesuje mnie takie bulwarowe pokazywanie się, że dzisiaj jestem w tym miejscu i z tą osobą. W innym momencie, w innym miejscu z inną osobą. Nie jestem człowiekiem samotnym. Tworzę relację. Mam nadzieję, że ona będzie długo trwającą. Jeśli kiedykolwiek będę chciał wychodzić z nią do świata – czego nie wykluczam, bo ja sam, patrząc na siebie, wiem jak się zmieniam przez lata, wiem, jak jestem coraz bardziej spokojny i rozsądny, i otwarty – nie chcę mieszać prywatności ze swoją rozpoznawalnością. To wcale nie znaczy, że ja się czegoś boję”, wyjawił w rozmowie z reporterką Izabelą Rak w programie Kulisy sławy Extra, który emitowano po raz pierwszy w grudniu 2019 roku.

Andrzej Piaseczny o ślubie i dzieciach

Zapytany o ślub z partnerem wokalista powiedział wprost, że chciałby mieć możliwość sformalizowania swojego związku z partnerem, ale wie, że w obecnym momencie politycznym, jaki nastał w naszym kraju, musi odłożyć te plany na później. Z kolei w wywiadzie dla magazynu VIVA! dwa lata temu o ślubie Andrzej Piaseczny mówił: „Nie wykluczam. Ale jeżeli tak się zdarzy, na pewno nie będzie to ślub publiczny. Nie będę tego faktu ukrywał, ale na pewno nie zrobię z tego medialnego show”. „Nie chcę istnieć w przestrzeni medialnej jako: "dobrze, a to jest moja żona" czy: "to jest mój mąż", "to są moje dzieci" itd. "Popatrzcie, jak my żyjemy". Gdybym chciał wstąpić w związek małżeński, to być może pokazałbym to światu wtedy. Jako kropkę nad i”, wyznał wokalista w wywiadzie dla Kulis Sławy.

Z kolei na pytanie o to, czy planuje mieć dzieci, wokalista odpowiedział, że nie czuje takiej potrzeby.

Andrzej Piaseczny, VIVA! czerwiec 2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny o reakcji mamy na coming out

W głośnym wywiadzie dla magazynu Replika Andrzej Piaseczny opowiedział m.in.  o tym, jak na wiadomość o tym, że jest gejem, zareagowali jego rodzice: „dowiedzieli się przypadkowo. Nie mówiłem im wcześniej, bo czułem, że to będzie dla nich zawód - że będą się bać, że będę nieszczęśliwy, że będą rozczarowani, że nie dam im wnuków. Wiesz, moja mama ma w tej chwili 83 lata, była wychowywana w świecie, w którym nie mówiło się o nas inaczej jak o "zboczeńcach". Tata od dawna nie żyje. Moi rodzice byli - i mama nadal jest - kochani i mądrzy. To ja byłem wtedy niemądry, nie byłem w stanie z nimi o tym porozmawiać. (...) Powiedziałem im: koniec dyskusji, nie rozmawiamy o tym. Zaakceptowali to - pewnie nie bez goryczy”, mówi wprost Andrzej Piaseczny dla magazynu Replika.

Zobacz: Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out: „Wkurzyłem się”

Zdradził także, że dziś jego mama w pełni akceptuje jego życiowe decyzje, zna jego partnera i... nawet sprawia mu drobne niespodzianki! „Mama na Dzień Dziecka zadzwoniła i najpierw złożyła życzenia mnie, a potem mojemu partnerowi. To było... Ach, widzisz, od razu się wzruszam”, ujawnił Andrzej Piaseczny. Wygląda na to, że w każdej sytuacji wokalista może liczyć na mamę. Takie wsparcie to prawdziwy skarb!  

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.