jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME
O TYM JEST GŁOŚNO

Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out: „Wkurzyłem się”

Czy po ujawnieniu orientacji zmieniły się jego kontakty z najbliższymi?

Olga Figaszewska 15 maja 2021 09:51
jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Kilka dni temu Andrzej Piaseczny postanowił przerwać milczenie i dokonał coming outu. Wokalista wyznał, że utwór Miłość, promujący jego najnowszą urodzinową płytę 50/50, dotyczy również jego. Piosenka nawiązuje do relacji męko-męskiej. „Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem”, mówił w rozmowie z Radiem Zet. Teraz w szczerej rozmowie z Moniką Olejnik wyjaśnił, dlaczego zdecydował się ujawnić swoją orientację seksualną.

Andrzej Piaseczny komentuje coming out. Dlaczego teraz zdecydował się na wyznanie?

Słowa Andrzeja Piasecznego wypowiedziane na antenie Radia Zet wywołały ogromne poruszenie. „Bardzo długi czas myślałem o tym, że dotyczy mnie efekt motyla. Tzn, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię, żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka”, mówił.

PRZECZYTAJ: Andrzej Piaseczny pierwszy raz o partnerze i ślubie. Tak szczery jeszcze nie był!

Jakie reakcje docierały potem do artysty? „Dostałem informację: wreszcie ktoś "normalny". Bo ludzie gejów postrzegają przez pryzmat kolorowych ptaków, które się najładniej pokazuje w telewizji. Społeczność jest zupełnie inna”, mówił w rozmowie z Moniką Olejnik. Wokalista nie ukrywał, dlaczego teraz dokonał coming outu. Ma to związek z sytuacją społeczno-polityczną w kraju.

,,Wreszcie wkurzyłem się maksymalnie, kiedy prezydentem na drugą kadencję został człowiek, który używał Niemców, gejów i Żydów w swojej kampanii jako straszak na ludzi mniej wykształconych, być może mniej obytych światowo”, mówił Andrzej Piaseczny.

Dlaczego nie zrobił w chwili, gdy trwała kampania? „Nagrywałem płytę, na której jest piosenka, która bezpośrednio o tym mówi. Nie byłem do tej pory i mam wrażenie, że w ogóle nie chce być komentatorem politycznym i społecznym. Wszystko co potrafię, to reakcja przez sztukę. A to trwa”, dodawał w programie Monika Olejnik. Otwarcie.

Czytaj także: Zaskakujące wyznanie Andrzeja Piasecznego. Artysta śpiewa o miłości do mężczyzny

Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Andrzej Piaseczny o relacjach z mamą, ślubie i adopcji dziecka

Wokalista dodał, że wyznanie nie zmieniło nic w jego kontaktach z mamą. „Każdy powinien znaleźć swój moment w rzeczywistości, dojrzeć do niego. Chcieć to zrobić naprawdę. Wiem, ze są sytuacje, że rodzice ulegają emocjom i nie akceptują swoich dzieci. To dramat życiowy. Po jednej i drugiej stronie”, dodał Andrzej Piaseczny.

Artysta jest dziś szczęśliwym człowiekiem. W rozmowie z dziennikarką otworzył się także na temat ślubu. „Chciałbym mieć taką możliwość”, odpowiedział Andrzej Piaseczny. Z kolei na pytanie Moniki Olejnik, czy chciałby adoptować dzieci, wyznał: „Ja osobiście nie”. Wokalista zaznaczył, że w czerwcu bardziej otworzy się na temat życia prywatnego.  

Czytaj także: Andrzej Piaseczny dokonał coming outu. Teraz komentuje: „Tyle się dzisiaj dzieje, że….”

jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.