Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
O tym się mówi

Andrzej Piaseczny pierwszy raz o swoim partnerze. Chcą wziąć ślub w Polsce!

„Mojego partnera się rozpoznaje i to nie wywołuje emocji”

Marcjanna Maryszewska 3 września 2022 19:15
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Muzyk, który wyznał publicznie rok temu, że jest gejem, od kilku lat pozostaje w szczęśliwym związku. Kim jest druga połówka Andrzeja Piasecznego? „Chodzimy na zakupy, jesteśmy widoczni, mojego partnera się rozpoznaje i to nie wywołuje emocji”, wyznał szczerze. Wypowiedział się też na temat ślubu i tego, jak na jego szczęście reagują sąsiedzi.

Andrzej Piaseczny jest w związku. Po raz pierwszy opowiedział o ukochanym

Niedawno minął rok od głośnego coming outu Andrzeja Piasecznego. Do tej pory raczej unikał rozmów na temat swojego związku, i dopiero teraz zdecydował się opowiedzieć tak szczerze o partnerze oraz łączącej ich miłości. Rozmowa z muzykiem ukazała się w ramach podcastu Wprost przeciwnie.

Gwiazdor wyznał, że razem z ukochanym mieszkają w domu w Górach Świętokrzyskich. Swoją bezpieczną przystań znaleźli na wsi i, choć wydaje się to nieprawdopodobne, ich związek wcale nie wywołuje sensacji w tamtejszych okolicach. „Mieszkam na wsi od 20 lat. Mam to szczęście, że nie jestem człowiekiem samotnym, moja relacja jest przyjemnym związkiem, który trwa od kilku lat i liczę na to, że to się uchowa. Mieszkam w małej społeczności, tam nie da się postawić muru, za którym nic nie widać. Chodzimy na zakupy, jesteśmy widoczni, mojego partnera się rozpoznaje i to nie wywołuje emocji” - wyznał.

Andrzej Piaseczny zapowiedział również, że kiedy tylko będzie to możliwe, chce wziąć ślub z partnerem. Koniecznie w Polsce. Póki co małżeństwa jednopłciowe nie są możliwe w naszym kraju, jednak muzyk nie traci w tej kwestii nadziei i marzy, aby w przyszłości stanąć na ślubnym kobiercu. „Nie chciałbym się uciekać do kruczków, sposobów. Ale jeśli za mojego życia będzie to możliwe w Polsce, mogę obiecać, że będę pierwszy”, oznajmił 51-latek.

Czytaj także: „Warto spędzać czas z rodziną". Jakim ojcem jest Piotr Rubik? Oto jego mniej znane oblicze

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny szczerze o coming oucie

Gwiazdor powiedział również o tym, co skłoniło go do pamiętnego coming outu. Przypomnijmy, że Andrzej Piaseczny wyznał, że jest gejem podczas rozmowy dla Radia Zet. Przeprosił przy tym za sytuacje, w których zaprzeczył temu, kim tak naprawdę jest. Miał ku temu pewien powód…

„Żeby pozostać w prawdzie, i tak miałem to zrobić w jakimś miejscu, które będzie widoczne i czytelne - mówił. (…) Ale byłem tak rozemocjonowany piosenką, płytą, pytaniem, które zadał mi kolega z Radia Zet i poszło. I fajnie. (…) Kiedy byłem znacznie, znacznie młodszy i to jest w katalogu moich win, nie zamierzam się wybielać, kilkukrotnie zaprzeczałem. Ale poszukiwałem tożsamości. Nie usprawiedliwia mnie to absolutnie, tak było i jeżeli ktoś poczuł jakiś dyskomfort z tego powodu, to serdecznie przepraszam, biorę to na siebie, moja wina”, kontynuował w podcaście.

Czy coming out zmienił cokolwiek w jego życiu? Muzyk twierdzi, że niewiele. Niestety Polska nadal jest jednym z wiodących krajów jeżeli chodzi o wysoki wskaźnik homofobii. Za ten fakt „Piasek” obwinia pośrednio prezydenta oraz jego kampanię z 2020 roku.

Fala komentarzy dotknęła rzeczy ważniejszych niż to, czy ja jestem gejem, czy nie jestem. Ważnych na tyle, by prezydent tego kraju, który jak się okazało zrobił w tym roku kilka dobrych rzeczy, nie robił głupot, jak w kampanii wyborczej. (…) Niestety one (krytyczne wypowiedzi o społeczności LGBTQ+ - przyp. red.) pojawiają się, także w kampaniach wyborczych. I kiedy przekroczona została granica, za którą nie wolno siedzieć cicho, zdecydowałem się na ten ruch. Ale w moim życiu, oprócz tego że udzieliłem wielu wywiadów, zmieniło się niewiele” - podsumował piosenkarz. 

ZOBACZ: Kim jest brat Andrzeja Piasecznego, Krzysztof? Łączy ich nazwisko, ale dzielą poglądy polityczne... Jaka jest ich relacja?

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.