Piotr Rubik z córkami
Fot. Instagram Piotra Rubika
Z ŻYCIA GWIAZD

„Warto spędzać czas z rodziną". Jakim ojcem jest Piotr Rubik? Oto jego mniej znane oblicze

„Nasz tata ma ogromne poczucie humoru", wyznała jego córka

Karol Sowa 3 września 2023 10:56
Piotr Rubik z córkami
Fot. Instagram Piotra Rubika

Piotr Rubik to kompozytor, aranżer oraz twórca. Na rynku muzycznym działa od ponad trzydziestu lat. Przypomnijmy, że artysta jest rodowitym warszawiakiem. Co więcej, jego ojciec był pilotem wojskowym, a mama realizatorką audycji radiowych. W pewnym momencie też został rodzicem. Wraz z żoną Agatą wychowuje dwie córki: Helenę i Alę. Jakim ojcem i mężem jest Piotr Rubik? W dniu 55. urodzin słynnego muzyka przedstawiamy jego mniej znane oblicze. 

Jakim ojcem jest Piotr Rubik?

Kompozytor od kilkunastu lat jest w szczęśliwym związku. Swoją żonę Agatę poznał w 2005 roku na konkursie piękności. Niedawno zakochani świętowali 15 rocznicę ślubu. „Raz na studiach chciałam urwać się z zajęć, bo Piotr miał koncert w Sali Kongresowej. Kiedy powiedziałam pani profesor, że Piotr Rubik to mój mąż, odpowiedziała, że za 30 lat zapewne będę nieszczęśliwa, że jeśli będzie żył, to będzie starym, schorowanym człowiekiem, a ja młodą kobietą. Odpowiedziałam, że być może tak będzie, ale póki co jestem bardzo szczęśliwa i to dla mnie najważniejsze”, wyznała Agata w rozmowie ze stacją TVN.

Owocem ich miłości są dwie córki 14-letnia Helena oraz 10-letnia Ala. „Moi drodzy, dziś na świat przyszła moja druga córeczka, Alicja Rubik. Jest zdrowa i śliczna! A ja jestem bardzo szczęśliwy😊", napisał na swoim Facebooku niedługo po narodzinach najmłodszej pociechy. Natomiast, gdy Helena w maju świętowała trzynaste urodziny, wyznał: „To już 13 lat! Nie do wiary jak ten czas leci…. Jeszcze niedawno nosiłem na rączkach, a dziś prowadzimy dyskusje o życiu”. Agata Rubik dodała: „Moja nastolatka. Wrażliwa, empatyczna, mądra, niesamowicie bystra, ambitna i spostrzegawcza. A do tego piękna. Sto lat Córcia, życzę Ci przede wszystkim szczęścia, dobrych ludzi wokół i jak najmniej zawodów na tej krótkiej, ale pokręconej drodze do dorosłości”. 

Mimo że artysta ma bardzo dużo pracy, zawsze znajdzie wolną chwilę, by spędzić ją ze swoimi pociechami. Muzyk stara się również o to, żeby jego dzieci rozwijały swoje pasje oraz spędzały aktywnie czas, między innymi na basenie. Zdarza się, że Piotr Rubik na swojego Instagrama wrzuci zdjęcia ze swoimi córeczkami. „Tata musi być w basenie! Dzieci mają czujnik leżakowy. Jak tata położy się na leżaku to po minucie zaczyna się głośny protest😊", pisał jakiś czas temu. Co więcej, dumny tata wychodzi z pociechami na wspólne zwiedzanie. „Lubimy razem spacerować!”, pisał 4 lata temu na swoim Instagramie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ewa Wachowicz wyszła za mąż. Na ceremonii pojawiała się między innymi Izabela Janachowska

Piotr Rubik, Agata Rubik, córki Rubik
Fot. Instagram @piotr_rubik

Piotr Rubik i Agata Rubik z córkami: 9-letnią Heleną oraz 5-letnią Alicją
Fot. Instagram @piotrrubik

Piotr Rubik — jak spędza wolne chwile z rodziną?

Cała rodzina Rubików jest bardzo aktywna na swoich social-mediach. Artysta lubi mieć dobry kontakt ze swoimi fanami, a od czasu do czasu dokumentuje swoje prywatne życie. „Nasz tata ma ogromne poczucie humoru. Uwielbia wymyślać i opowiadać dowcipy, cały czas nas rozśmiesza", wyznała Helena Rubik w rozmowie ze stacją TVN

Kompozytor wraz ze swoją rodziną zamieszcza w sieci zabawne filmiki. Wszyscy wykonują ciekawe choreografie do bardzo znanych piosenek, które dzisiaj podbiją internet. Ich materiały mają nawet po kilka milionów wyświetleń. A kto wpadł na taki pomysł? Otóż 14-letnia Helena. Co więcej, cała rodzina jednogłośnie przyznała, że najgorszą tancerką jest Agata Rubik. Ona jednak nie zamierza się poddawać. „Chcemy pokazywać, że warto spędzać czas z rodziną i warto być pozytywnie nastawionym do życia.  Najważniejsze, żeby ludzie się lubili, żeby być dla siebie najlepszym przyjacielem”, powiedział muzyk dla Dzień dobry TVN. 

Z zamieszczanych materiałów można wywnioskować, że cała rodzina jest bardzo szczęśliwa. Piotr i Agata Rubikowie stworzyli przyjazną i ciepłą atmosferę w domu. 

Z okazji dzisiejszych urodzin muzyka, życzymy mu oraz jego najbliższym wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻ: Maciej Stuhr ostro o systemie edukacji w Polsce. Jego syn idzie właśnie do pierwszej klasy

Piotr Rubik i Agata Rubik z córkami: 9-letnią Heleną oraz 5-letnią Alicją
Fot. Instagram @piotrrubik

Piotr Rubik i Agata Rubik z córkami: 9-letnią Heleną oraz 5-letnią Alicją
Fot. Instagram @piotrrubik

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.