Piotr Rubik z córkami
Fot. Instagram Piotra Rubika
Z ŻYCIA GWIAZD

„Warto spędzać czas z rodziną". Jakim ojcem jest Piotr Rubik? Oto jego mniej znane oblicze

„Nasz tata ma ogromne poczucie humoru", wyznała jego córka

Karol Sowa 3 września 2022 07:50
Piotr Rubik z córkami
Fot. Instagram Piotra Rubika

Piotr Rubik to kompozytor, aranżer oraz twórca. Na rynku muzycznym działa od ponad trzydziestu lat. Artysta jest rodowitym warszawiakiem. Jego ojciec był pilotem wojskowym, a mama realizatorką audycji radiowych. W pewnym momencie też został rodzicem. Wraz z żoną Agatą wychowuje dwie córki: Helenę i Alę. Jakim ojcem i mężem jest Piotr Rubik? W dniu urodzin słynnego muzyka, przedstawiamy jego mniej znane oblicze. 

Jakim ojcem jest Piotr Rubik?

Kompozytor od kilkunastu lat jest w szczęśliwym związku. Swoją żonę Agatę poznał w 2005 roku na konkursie piękności. Niedawno zakochani świętowali 14 rocznicę ślubu. „Raz na studiach chciałam urwać się z zajęć, bo Piotr miał koncert w Sali Kongresowej. Kiedy powiedziałam pani profesor, że Piotr Rubik to mój mąż, odpowiedziała, że za 30 lat zapewne będę nieszczęśliwa, że jeśli będzie żył, to będzie starym, schorowanym człowiekiem, a ja młodą kobietą. Odpowiedziałam, że być może tak będzie, ale póki co jestem bardzo szczęśliwa i to dla mnie najważniejsze”, wyznała Agata w rozmowie ze stacją TVN.

Owocem ich miłości są dwie córki 13-letnia Helena oraz 9-letnia Ala. „Moi drodzy, dziś na świat przyszła moja druga córeczka, Alicja Rubik. Jest zdrowa i śliczna! A ja jestem bardzo szczęśliwy😊", napisał na swoim Facebooku niedługo po narodzinach najmłodszej pociechy. Natomiast, gdy Helena w maju świętowała trzynaste urodziny, wyznał: „To już 13 lat! Nie do wiary jak ten czas leci…. Jeszcze niedawno nosiłem na rączkach, a dziś prowadzimy dyskusje o życiu”. Agata Rubik dodała: „Moja nastolatka. Wrażliwa, empatyczna, mądra, niesamowicie bystra, ambitna i spostrzegawcza. A do tego piękna. Sto lat Córcia, życzę Ci przede wszystkim szczęścia, dobrych ludzi wokół i jak najmniej zawodów na tej krótkiej, ale pokręconej drodze do dorosłości”. 

Mimo, że artysta ma bardzo dużo pracy, to zawsze znajdzie wolną chwilę, żeby spędzić ze swoimi pociechami. Muzyk stara się o to, żeby jego dzieci rozwijały swoje pasje oraz spędzały aktywnie czas, między innymi na basenie. Zdarza się, że Piotr Rubik na swojego Instagrama wrzuci zdjęcia ze swoimi córeczkami. „Tata musi być w basenie! Dzieci mają czujnik leżakowy. Jak tata położy się na leżaku to po minucie zaczyna się głośny protest😊", pisał jakiś czas temu. Dodatkowo wychodzą na wspólne zwiedzanie. „Lubimy razem spacerować!”, pisał 3 lata temu na swoim Instagramie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Anna Starmach i Piotr Kusek świętują piątą rocznicę ślubu! Oto niezwykła historia ich miłości

Piotr Rubik, Agata Rubik, córki Rubik
Fot. Instagram @piotr_rubik

Piotr Rubik i Agata Rubik z córkami: 9-letnią Heleną oraz 5-letnią Alicją
Fot. Instagram @piotrrubik

Piotr Rubik - jak spędza wolne chwile z rodziną?

Cała rodzina Rubików jest bardzo aktywna na swoich social-mediach. Artysta lubi mieć dobry kontakt ze swoimi fanami, a od czasu do czasu dokumentuje swoje prywatne życie. „Nasz tata ma ogromne poczucie humoru. Uwielbia wymyślać i opowiadać dowcipy, cały czas nas rozśmiesza", wyznała Helena Rubik w rozmowie ze stacją TVN

Kompozytor wraz ze swoją rodziną zamieszcza w sieci zabawne filmiki. Wszyscy wykonują ciekawe choreografie do bardzo znanych piosenek, które dzisiaj podbiją internet. Ich materiały mają nawet po kilka milionów wyświetleń. A kto wpadł na taki pomysł? Otóż, 13-letnia Helena. Cała rodzina jednogłośnie przyznała, że najgorszą tancerką jest Agata Rubik. Ona jednak nie zamierza się poddawać. „Chcemy pokazywać, że warto spędzać czas z rodziną i warto być pozytywnie nastawionym do życia.  Najważniejsze, żeby ludzie się lubili, żeby być dla siebie najlepszym przyjacielem”, powiedział muzyk dla Dzień dobry TVN. 

Z zamieszczanych materiałów można wywnioskować, że cała rodzina jest bardzo szczęśliwa. Piotr i Agata Rubikowie stworzyli przyjazną i ciepłą atmosferę. 

Z okazji dzisiejszych urodzin muzyka, życzymy mu oraz jego najbliższym wszystkiego co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻ: Ukochana mama Honoraty Skarbek trzykrotnie walczyła z nowotworem, dziś jest gwiazdą Instagrama

Piotr Rubik i Agata Rubik z córkami: 9-letnią Heleną oraz 5-letnią Alicją
Fot. Instagram @piotrrubik

Piotr Rubik i Agata Rubik z córkami: 9-letnią Heleną oraz 5-letnią Alicją
Fot. Instagram @piotrrubik

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.