Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Kim jest brat Andrzeja Piasecznego, Krzysztof? Łączy ich nazwisko, ale dzielą poglądy polityczne... Jaka jest ich relacja?

Wiemy, jak wygląda 55-latek i... jego syn

Rafał Kowalski 28 sierpnia 2022 10:00
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny od czasu do czasu podkreśla, że rodzina jest dla niego najważniejsza. Wokaliście bardzo zależy na zdrowiu i szczęściu jego najbliższych, zwłaszcza jego 83-letniej mamy Alicji. Równie serdeczne i ciepłe stosunki gwiazdor utrzymuje z młodszą siostrą – kilka lat temu 51-latek prowadził nawet Barbarę do ołtarza. Niewiele osób jednak wie, że pochodzący z Pionek artysta ma jeszcze starszego o 4 lata brata Krzysztofa. Kim jest i czym się zajmuje?

Brat Andrzeja Piasecznego – Krzysztof. Zawód, zdjęcie

Urodzony w 1967 roku Krzysztof Piaseczny ukończył w latach 90-tych studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował jako aplikant, asesor i w końcu sędzia. W 2016 roku członek zespołu ds. Strategii w Ministerstwie Sprawiedliwości. Koordynował też między innymi prace na rzecz edukacji prawnej dzieci i młodzieży. Od kwietnia 2020 roku jest prezesem Sądu Rejonowego w Kozienicach.

Brat Andrzeja Piasecznego spełnia się tez w harcerstwie. Jest autorem przewodników dla inicjatorów Kół Przyjaciół Harcerstwa. i harcmistrzem ZHR. W 2008 roku Krzysztof Piaseczny otrzymał też Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Kaczyńskiego za „zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za kształtowanie patriotycznej postawy polskiej młodzieży”.

„Krzysztof Piaseczny jest prawnikiem, sędzią i harcmistrzem ZHR. Działał także w opozycji demokratycznej, za co otrzymał Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dla Piaska problemem mogą być poglądy polityczne brata", czytamy w Super Expressie.

55-latek zapraszany jest czasami do mediów, by opowiedzieć o tematach związanych z harcerstwem bądź sądownictwem. Rok temu w sieci pojawiło się nagranie z występu prawnika w Telewizji TRWAM należącej do fundacji założonej przez m.in. o. Tadeusza Rydzyka.

CZYTAJ TEŻ: Andrzej Piaseczny nagrał piosenkę oraz teledysk do filmu o Annie Przybylskiej. To nagranie wzruszyło fanów

Krzysztof Piaseczny, brat Andrzeja Piasecznego, zdjęcie
Fot. Screen z YouTube

Andrzej Piaseczny o bracie. Jakie mają relacje? Dlaczego dzieli ich polityka?

Andrzej Piaseczny nie ukrywał – szczególnie w ostatnich miesiącach, że nie pasują mu ani rządy Prawa i Sprawiedliwości, ani to, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Gwiazdorowi, który dokonał coming outu, daleko do wartości, które wyznaje prawica.

I właśnie to poróżniło braci. Krzysztof Piaseczny jest bowiem zwolennikiem PiS-u. „Istnieje różnica zdań, tak, jak w wielu rodzinach, ale kiedy siadamy do stołu, nie rozmawiamy o polityce w ogóle", opowiadał Piasek kilka lat temu w programie Onet Rano.Jest w rodzinie linia podziału, ale myślę, że ona występuje w bardzo wielu miejscach. I to już nie jest śmieszne, że przekroczyliśmy granice przyzwoitości w obrzucaniu się obustronnie inwektywami”, dodał.

Zobacz też: Mama Andrzeja Piasecznego zrobiła jego partnerowi niespodziankę. Wokalista nie krył wzruszenia!

Andrzej Piaseczny dumny z bratanka - zdjęcie rodzinne

Wiele miesięcy temu nadarzyła się kolejne okazja, by Andrzej Piaseczny powrócił publicznie do tematu brata. A właściwie brata i jego syna, bo za bratankiem muzyka czas pełen sukcesów! „Pozwólcie, że dzisiaj będę się chwalił. Na zdjęciu widzicie mojego brata Krzysztofa ze swoim synem. W świecie wartości, z których jako ludzie dorośli wybieramy te nam bliższe, rodzina zawsze będzie dla mnie jedną z najważniejszych. Wczoraj mój bratanek Krzysztof Jr. złożył ślubowanie adwokackie. Młody! Jestem z Ciebie dumny! Najszczersze gratulacje”, napisał na Instagramie.

Miło przeczytać o tym pozytywnym akcencie w relacjach Andrzeja i Krzysztofa Piasecznych. Wiedzieliście, że bracia nie są do siebie podobni ani wizualnie, ani z poglądów? 

Brat i bratanek Andrzeja Piasecznego - 2021

Andrzej Piaseczny, VIVA! czerwiec 2021
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?