Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Kim jest brat Andrzeja Piasecznego, Krzysztof? Łączy ich nazwisko, dzielą poglądy polityczne...

Wiemy, jak wygląda 54-latek. Ostatnio wystąpił w Telewizji TRWAM

Rafał Kowalski 17 czerwca 2021 11:59
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny nieraz podkreślał, że jest bardzo rodzinną osobą. Wokaliście szczególnie zależy za zdrowiu i bezpieczeństwu jego 83-letniej mamy Alicji. Równie serdeczne i ciepłe stosunki gwiazdor utrzymuje z młodszą siostrą – kilka lat temu 50-latek prowadził nawet Barbarę do ołtarza. Niewiele osób wie jednak, że pochodzący z Pionek artysta ma jeszcze starszego o 4 lata brata Krzysztofa. Kim jest?

Brat Andrzeja Piasecznego – Krzysztof. Zawód, zdjęcie

Urodzony w 1967 roku Krzysztof Piaseczny ukończył w latach 90-tych studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował jako aplikant, asesor i w końcu sędzia. Od 2016 roku 54-latek jest członkiem zespołu ds. Strategii w Ministerstwie Sprawiedliwości. Koordynował też między innymi prace na rzecz edukacji prawnej dzieci i młodzieży. Od kwietnia 2020 roku jest prezesem Sądu Rejonowego w Kozienicach.

Brat Andrzeja Piasecznego spełnia się tez w harcerstwie. Jest autorem przewodników dla inicjatorów Kół Przyjaciół Harcerstwa. i harcmistrzem ZHR. W 2008 roku Krzysztof Piaseczny otrzymał też Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Kaczyńskiego za „ zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za kształtowanie patriotycznej postawy polskiej młodzieży”.

54-latek zapraszany jest czasami do mediów, by opowiedzieć o tematach związanych z harcerstwem bądź sądownictwem. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie z występu prawnika w Telewizji TRWAM należącej do fundacji założonej przez m.in. o. Tadeusza Rydzyka.

CZYTAJ TEŻ: Andrzej Piaseczny: „Ludzie boją się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji seksualnej”

Krzysztof Piaseczny, brat Andrzeja Piasecznego, zdjęcie
Fot. Screen z YouTube

Andrzej Piaseczny o bracie. Jakie mają relacje? Dlaczego dzieli ich polityka?

Andrzej Piaseczny nie ukrywał – szczególnie w ostatnich miesiącach -, że nie pasują mu ani rządy Prawa i Sprawiedliwości, ani to, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Gwiazdorowi, który dokonał miesiąc temu coming outu, daleko do wartości, które wyznaje prawica.

I właśnie to poróżniło braci. Krzysztof Piaseczny jest bowiem zwolennikiem PiS-u. „Istnieje różnica zdań, tak, jak w wielu rodzinach, ale kiedy siadamy do stołu, nie rozmawiamy o polityce w ogóle", opowiadał Piasek kilka lat temu w programie Onet Rano.Jest w rodzinie linia podziału, ale myślę, że ona występuje w bardzo wielu miejscach. I to już nie jest śmieszne, że przekroczyliśmy granice przyzwoitości w obrzucaniu się obustronnie inwektywami”, dodał.

Wiedzieliście, że bracia nie są do siebie podobni ani wizualnie, ani z charakteru i poglądów? 

Andrzej Piaseczny, VIVA! czerwiec 2021
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.