Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Łączy ich nazwisko, dzieli dosłownie wszystko. Bracia Piaseczni mieli trudne relacje

Wiemy, jak wygląda 55-latek i... jego syn

Rafał Kowalski 15 lipca 2023 11:01
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Co jakiś czas Andrzej Piaseczny podkreśla, że najważniejsza jest dla niego rodzina. Artyście bardzo zależy na szczęściu i zdrowiu najbliższych, zwłaszcza 85-letniej mamy Alicji. Muzyk utrzymuje równie ciepłe i serdeczne stosunki z młodszą siostrą, a kilka lat temu prowadził nawet Barbarę do ołtarza. Jednak nie każdy wie o tym, że 52-latek ma jeszcze starszego o 4 lata brata Krzysztofa... Kim jest mężczyzna i czym się zajmuje? Jakie relacje łączą obu panów?

Brat Andrzeja Piasecznego – Krzysztof. Zawód, zdjęcie

Urodzony w 1967 roku Krzysztof Piaseczny ukończył w latach 90-tych studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował jako aplikant, asesor i w końcu sędzia. W 2016 roku członek zespołu ds. Strategii w Ministerstwie Sprawiedliwości. Koordynował też między innymi prace na rzecz edukacji prawnej dzieci i młodzieży. Od kwietnia 2020 roku jest prezesem Sądu Rejonowego w Kozienicach.

Brat Andrzeja Piasecznego spełnia się tez w harcerstwie. Jest autorem przewodników dla inicjatorów Kół Przyjaciół Harcerstwa. i harcmistrzem ZHR. W 2008 roku Krzysztof Piaseczny otrzymał też Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Kaczyńskiego za „zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za kształtowanie patriotycznej postawy polskiej młodzieży”.

„Krzysztof Piaseczny jest prawnikiem, sędzią i harcmistrzem ZHR. Działał także w opozycji demokratycznej, za co otrzymał Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dla Piaska problemem mogą być poglądy polityczne brata", czytamy w Super Expressie.

55-latek zapraszany jest czasami do mediów, by opowiedzieć o tematach związanych z harcerstwem bądź sądownictwem. Rok temu w sieci pojawiło się nagranie z występu prawnika w Telewizji TRWAM należącej do fundacji założonej przez m.in. o. Tadeusza Rydzyka.

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Grochola jest po operacji. W krótkim nagraniu opowiedziała, jaki jest jej stan zdrowia

Krzysztof Piaseczny, brat Andrzeja Piasecznego, zdjęcie
Fot. Screen z YouTube

Andrzej Piaseczny o bracie. Jakie mają relacje? Dlaczego dzieli ich polityka?

Andrzej Piaseczny nie ukrywał, że nie pasują mu ani rządy Prawa i Sprawiedliwości, ani to, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Gwiazdorowi, który dokonał coming outu, daleko do wartości, które wyznaje prawica.

I właśnie to poróżniło braci. Krzysztof Piaseczny jest bowiem zwolennikiem PiS-u. „Istnieje różnica zdań, tak, jak w wielu rodzinach, ale kiedy siadamy do stołu, nie rozmawiamy o polityce w ogóle", opowiadał Piasek kilka lat temu w programie Onet Rano.Jest w rodzinie linia podziału, ale myślę, że ona występuje w bardzo wielu miejscach. I to już nie jest śmieszne, że przekroczyliśmy granice przyzwoitości w obrzucaniu się obustronnie inwektywami”, dodał.

Zobacz też: Narodziny syna z zespołem Downa, bolesna zdrada męża. Trudne życie serialowej Esmeraldy

Andrzej Piaseczny dumny z bratanka - zdjęcie rodzinne

Wiele miesięcy temu nadarzyła się kolejne okazja, by Andrzej Piaseczny powrócił publicznie do tematu brata. A właściwie brata i jego syna, bo za bratankiem muzyka czas pełen sukcesów! „Pozwólcie, że dzisiaj będę się chwalił. Na zdjęciu widzicie mojego brata Krzysztofa ze swoim synem. W świecie wartości, z których jako ludzie dorośli wybieramy te nam bliższe, rodzina zawsze będzie dla mnie jedną z najważniejszych. "Wczoraj mój bratanek Krzysztof Jr. złożył ślubowanie adwokackie. Młody! Jestem z Ciebie dumny! Najszczersze gratulacje”, napisał na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: Był gwiazdą ''Wiadomości''. Z telewizji odszedł z dnia na dzień dla żony i dzieci

Miło przeczytać o tym pozytywnym akcencie w relacjach Andrzeja i Krzysztofa Piasecznych. Wiedzieliście, że bracia nie są do siebie podobni ani wizualnie, ani z poglądów? 

Brat i bratanek Andrzeja Piasecznego - 2021

Andrzej Piaseczny, VIVA! czerwiec 2021
Fot. Jacek Poremba

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.