Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
Z ŻYCIA GWIAZD

Kim jest brat Andrzeja Piasecznego, Krzysztof? Łączy ich nazwisko, dzielą poglądy polityczne...

Wiemy, jak wygląda 54-latek i... jego syn. Piosenkarz jest bardzo dumny z bratanka!

Rafał Kowalski 25 września 2021 18:04
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny nieraz podkreślał, że jest bardzo rodzinną osobą. Wokaliście szczególnie zależy za zdrowiu i bezpieczeństwu jego 83-letniej mamy Alicji. Równie serdeczne i ciepłe stosunki gwiazdor utrzymuje z młodszą siostrą – kilka lat temu 50-latek prowadził nawet Barbarę do ołtarza. Niewiele osób wie jednak, że pochodzący z Pionek artysta ma jeszcze starszego o 4 lata brata Krzysztofa. Kim jest?

Brat Andrzeja Piasecznego – Krzysztof. Zawód, zdjęcie

Urodzony w 1967 roku Krzysztof Piaseczny ukończył w latach 90-tych studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował jako aplikant, asesor i w końcu sędzia. Od 2016 roku 54-latek jest członkiem zespołu ds. Strategii w Ministerstwie Sprawiedliwości. Koordynował też między innymi prace na rzecz edukacji prawnej dzieci i młodzieży. Od kwietnia 2020 roku jest prezesem Sądu Rejonowego w Kozienicach.

Brat Andrzeja Piasecznego spełnia się tez w harcerstwie. Jest autorem przewodników dla inicjatorów Kół Przyjaciół Harcerstwa. i harcmistrzem ZHR. W 2008 roku Krzysztof Piaseczny otrzymał też Złoty Krzyż Zasługi od prezydenta Lecha Kaczyńskiego za „ zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w kraju, za kształtowanie patriotycznej postawy polskiej młodzieży”.

54-latek zapraszany jest czasami do mediów, by opowiedzieć o tematach związanych z harcerstwem bądź sądownictwem. Niedawno w sieci pojawiło się nagranie z występu prawnika w Telewizji TRWAM należącej do fundacji założonej przez m.in. o. Tadeusza Rydzyka.

CZYTAJ TEŻ: Andrzej Piaseczny: „Ludzie boją się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji seksualnej”

Krzysztof Piaseczny, brat Andrzeja Piasecznego, zdjęcie
Fot. Screen z YouTube

Andrzej Piaseczny o bracie. Jakie mają relacje? Dlaczego dzieli ich polityka?

Andrzej Piaseczny nie ukrywał – szczególnie w ostatnich miesiącach -, że nie pasują mu ani rządy Prawa i Sprawiedliwości, ani to, co dzieje się w Telewizji Polskiej. Gwiazdorowi, który dokonał miesiąc temu coming outu, daleko do wartości, które wyznaje prawica.

I właśnie to poróżniło braci. Krzysztof Piaseczny jest bowiem zwolennikiem PiS-u. „Istnieje różnica zdań, tak, jak w wielu rodzinach, ale kiedy siadamy do stołu, nie rozmawiamy o polityce w ogóle", opowiadał Piasek kilka lat temu w programie Onet Rano.Jest w rodzinie linia podziału, ale myślę, że ona występuje w bardzo wielu miejscach. I to już nie jest śmieszne, że przekroczyliśmy granice przyzwoitości w obrzucaniu się obustronnie inwektywami”, dodał.

Zobacz też: Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out: „Wkurzyłem się”

Andrzej Piaseczny dumny z bratanka - zdjęcie rodzinne

Kilka dni temu nadarzyła się kolejne okazja, by Andrzej Piaseczny powrócił publicznie do tematu brata. A właściwie brata i jego syna, bo za bratankiem muzyka czas pełen sukcesów! „Pozwólcie, że dzisiaj będę się chwalił. Na zdjęciu widzicie mojego brata Krzysztofa ze swoim synem. W świecie wartości, z których jako ludzie dorośli wybieramy te nam bliższe, rodzina zawsze będzie dla mnie jedną z najważniejszych. Wczoraj mój bratanek Krzysztof Jr. złożył ślubowanie adwokackie. Młody! Jestem z Ciebie dumny! Najszczersze gratulacje”, napisał na Instagramie juror Tańca z gwiazdami.

Miło przeczytać o tym pozytywnym akcencie w relacjach Andrzeja i Krzysztofa Piasecznych. Wiedzieliście, że bracia nie są do siebie podobni ani wizualnie, ani z charakteru i poglądów? 

Brat i bratanek Andrzeja Piasecznego - 2021

Andrzej Piaseczny, VIVA! czerwiec 2021
Fot. Jacek Poremba

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.