Leticia Calderon, Esmeralda
Fot. Screen @Youtube
Z ŻYCIA GWIAZD

Narodziny syna z zespołem Downa, bolesna zdrada męża. Trudne życie serialowej Esmeraldy

Jak wygląda teraz Leticia Calderon?

Konrad Szczęsny 15 lipca 2023 10:01
Leticia Calderon, Esmeralda
Fot. Screen @Youtube

Leticia Calderon w latach 90. miała świat u stóp. Role w hitowych serialach zapewniły jej wielką międzynarodową popularność. Polscy widzowie pokochali ją za tę niewidomej Esmeraldy. Mało kto pamięta, że gwiazda odwiedziła nawet nasz kraj! Ale w życiu prywatnym aktorka nie miała szczęścia... Jak potoczyły się jej losy? Oto niezwykła historia Leticii Calderon.

Leticia Calderon jako Esmeralda: fenomen serialu

Właśnie skończyła 54 lata. W Polsce Leticia Calderon zasłynęła rolą w telenoweli „Esmeralda”. W czym tkwił jej fenomen? Z pewnością w niezwykle wzruszającej i chwytającej za serce fabule. Widzowie z zapartym tchem śledzili losy tytułowej bohaterki, zamienionej przy porodzie przez akuszerkę biednej, niewidomej, ale niezwykle urodziwej kobiety.

Serialowym partnerem Esmeraldy Rosales-Peñarreal był nieziemsko przystojny Fernando Colunga. Odegrał on rolę wybranka serca głównej bohaterki, Jose Armando, który po narodzinach trafił do jej bogatego domu. Ona natomiast znalazła się w jego ubogiej chacie... Gdy po latach spotkali się, połączyło ich namiętne uczucie.

Emisja „Esmeraldy” miała miejsce w Polsce w latach 1998-1999, serial bił rekordy popularności. Porównywano go m.in. do „Niewolnicy Isaury” oraz „Zbuntowanego Anioła”. Do tego stopnia, że rok później TVN podjął decyzję o wyemitowaniu go po raz drugi. Nie trzeba dodawać, że dla urodzonej w Meksyku Leticii Calderon okazał się przepustką do sławy. Mimo że wcześniej zagrała w 12 (!) filmach i serialach, dopiero telenowela otworzyła przed nią drzwi popularności.

Czytaj także: Stefan Friedmann zakochał się w żonie, gdy miał 19 lat. „Zostało na całe życie”

Leticia Calderon, Esmeralda
Fot. Screen @Youtube

Leticia Calderon, Esmeralda
Fot. Screen @Youtube

Leticia Calderon jako Esmeralda Rosales-Peñarreal

Zobacz także: Natalia Oreiro zachwyca po latach! Piękna aktorka Zbuntowanego Anioła powróciła do łask

Leticia Calderon, Esmeralda
Fot. Screen @Youtube
Leticia Calderon i Fernando Colunga na planie Esmeraldy

Leticia Calderon w Polsce. Szczegóły wizyty

Meksykańska aktorka w lutym 1999 roku zawitała nawet do Polski. Spotkała się z fanami m.in. w Łodzi, gdzie  wręczono jej szynkę nazwaną imieniem serialowej bohaterki, poszła na zakupy i bawiła się w klubie nocnym w Warszawie, odwiedziła Dom Samotnej Matki w Chyliczkach, zaś tort na uroczystej kolacji podarowała jej sama Magda Gessler. Towarzyszyli jej mama oraz menadżer. Wizyta trwała sześć dni, odbyła się dzięki zaproszeniu stacji TVN.

Mimo że w kolejnych latach przyjmowała role w filmach i serialach, żadnemu nie udało się powtórzyć sukcesu „Esmeraldy”.

Leticia Calderon, Esmeralda w Polsce, luty 1999
Fot. agencja Forum

Leticia Calderon, Esmeralda w Polsce, luty 1999
Fot. agencja Forum

Leticia Calderon w Polsce, luty 1999

Leticia Calderon: bolesna zdrada męża, narodziny syna z zespołem Downa

Niestety, życie prywatne Leticii Calderon było pełne cierpienia podobnie jak losy jej serialowej bohaterki. Aktorka nie miała szczęścia w miłości. W 1997 roku wzięła ślub ze stomatologiem Marco Lópezem, jednak po dwóch latach rozwiedli się. Nie mieli dzieci. Powód? Inny mężczyzna, którego wówczas poznała i dla którego zakończyła pierwsze małżeństwo. Był nim prawnik Juan Collado. Mężczyzna miał już dwójkę dzieci (córkę i syna) z poprzedniego małżeństwa. Parę połączyło silne, namiętne uczucie. Ze ślubem czekali kilka lat: wzięli go w 2003 roku.

Doczekali się dwóch synów: Luciana (2002) oraz Carla (2004). Niestety, starszy z nich cierpi na zespół Downa oraz dysautonomię (ogólne określenie szeregu schorzeń medycznych, w których autonomiczny układ nerwowy nie działa prawidłowo; może objawiać się na wiele sposobów, m.in. trudnościami z zachowaniem określonej pozycji ciała lub problemami trawiennymi). Dla popularnej aktorki był to początkowo duży cios.

„Płakałam, gdy dowiedziałam się o zespole Downa. Pytałam, dlaczego tak się stało”, zwierzała się w wywiadzie. „Obawiałam się reakcji Juana, przecież miał już dwoje zdrowych, normalnych dzieci”, mówiła. Na szczęście mąż nie wahał się ani chwili i zaakceptował niepełnosprawnego syna. Stworzyli kochający, ciepły dom. Po trzech miesiącach od narodzin pierwszego syna Leticia ponownie zaszła w ciążę. I tym razem na świecie powitali dziecko płci męskiej. Gwiazda podjęła decyzję o zawieszeniu kariery dla rodziny. „Dzięki dzieciom stałam się najszczęśliwszą kobietą na świecie”, podkreślała.

Wydawało się, że mają wszystko i nic nie jest w stanie zniszczyć ich szczęścia... Stało się jednak inaczej. Zaczęli się od siebie oddalać. Aktorka bardzo to przeżyła, nie rozumiała, dlaczego. Pojawiły się poważne problemy zdrowotne, przeszła operację kolan. I wówczas spadł na nią kolejny nieoczekiwany cios.

Okazało się, że Juan Collado ma kochankę. „Jako kobieta oczywiście płakałam, cierpiałam, nie mogę wam powiedzieć, że to była miła wiadomość. Miałam inną wizję małżeństwa. Mój mąż po prostu zabrał swoje rzeczy w kilka dni po tym, jak razem śmialiśmy się, jedliśmy kolację i spaliśmy w jednym łóżku”, opowiadała w rozmowach z dziennikarzami.

W listopadzie 2007 roku światło dzienne ujrzały zdjęcia męża Leticii z kochanką. Przelały czarę goryczy tym bardziej, że okazała się nią... inna popularna aktorka, Yadhira Carrillo. Została oskarżona o rozbicie małżeństwa. Stosunki obu pań były bardzo napięte, co stanowiło pożywkę dla mediów. Sąd orzekł rozwód pary w 2008 roku, jednak nie był to koniec batalii. Kobieta, która odbiła męża serialowej Esmeraldzie oskarżała ją publicznie, że związała się z prawnikiem tylko dla korzyści majątkowych. Leticia Calderon konsekwentnie i rzeczowo odpierała te zarzuty.

„Nigdy nie byłam z nim z powodu pieniędzy. To on mieszkał w moim domu przez 8 lat. Poznał mnie, gdy byłam już sławna. Potrzebowałam tylko mężczyzny, który dałby mi szczęście, siłę i miłość, a nie nazwisko, dom czy pozycję”, cierpliwie wyjaśniała.

Juan Collado i Yadhira Carrillo wzięli ślub 31 marca 2012 roku w Colegio de Las Vizcaínas w Meksyku. Z czasem stosunki całej trójki zaczęły się normować, głównie ze względu na dobro dzieci. Z czasem nowa żona prawnika stwierdziła nawet, że „kocha dzieci Leticii tak, jakby były jej własnymi”. Leticia od czasu do czasu ubolewała jednak, że ojciec odwiedza synów zbyt rzadko... 

W lipcu zeszłego roku o Leticii Calderon ponownie zrobiło się głośno. Jej były mąż został aresztowany i oskarżony o udział w przestępczości zorganizowanej oraz pranie brudnych pieniędzy. Władze Meksyku podjęły decyzję o konfiskacie jego mienia o wartości... 76,5 miliona euro!

Media nie dawały spokoju popularnej aktorce. Dopytywały, czy pozwoli chłopcom odwiedzić ojca w więzieniu. „Nie, moje dzieci nie odwiedzą ojca, ale zawsze będziemy go wspierać”, podkreśliła ze spokojem, zamykając tym samym publiczną dyskusję.

Zobacz również: Są razem niemal pół wieku, zawsze stoją za sobą murem. Tak o miłości do żony mówił Aleksander Kwaśniewski

Leticia Calderon - jak wygląda obecnie? Instagram

Jak obecnie wygląda Leticia Calderon? Grywa sporadycznie. Ostatnia większa rola to ta z 2016 roku w produkcji „Kobiety w czerni” oraz gościnna w 2020 roku w serialu „Imperium kłamstw”. Ta pierwsza przyniosła jej zresztą nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Jest aktywna w mediach społecznościowych. Jej oficjalne konto na Instagramie śledzi ponad 360 tysięcy osób. To na nim pokazuje swoje codzienne życie, w tym syna z zespołem Downa. Osobiste doświadczenia, związane z opieką nad dzieckiem z niepełnosprawnością skłoniły ją zresztą do wydania w 2009 roku książki autobiograficznej „Luciano: un ángel en mi vida” (w wolnym tłumaczeniu: Luciano - anioł mojego życia”). Leticia opowiedziała w niej o pierwszych pięciu latach życia chłopca i jego wychowywaniu. 

Czy chciałaby się zakochać? Prawdą jest, że od rozwodu w 2008 roku u jej boku nie pojawił się żaden mężczyzna. Ona sama nie mówi jednak nowemu związkowi stanowczego „nie”. „Jestem silną kobietą, która walczy z przeciwnościami losu. Moje dzieci napełniają mnie dobrą energią. Ale jeśli kiedykolwiek w moim życiu jeszcze pojawi się miłość, nie będę się jej opierać”, podkreśliła.  

Tak Leticia Calderon wygląda obecnie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Muero de risa😂😂😂😂😂

Post udostępniony przez Lety Calderon (@letycalderon79)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

OJAZOS. 😍💚 @ca.lety

Post udostępniony przez Club Oficial Leticia Calderón (@leticiacalderonpage)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

La más bella.❤😍

Post udostępniony przez Club Oficial Leticia Calderón (@leticiacalderonpage)

Syn aktorki cierpi na zespół Downa:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cómo se hace?!

Post udostępniony przez Lety Calderon (@letycalderon79)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3a. Parte

Post udostępniony przez Lety Calderon (@letycalderon79)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.