O TYM SIĘ MÓWI

Bartek Królik podzielił się uroczym zdjęciem z córeczką z zespołem Downa...

Jagódka jest taka słodka!

VIVA! 21 marca 2019 17:59

Siódmego lipca 2017 roku życie Bartka Królika zmieniło się o 180 stopni. Wszystko za sprawą przyjścia na świat drugiej córeczki, która urodziła się z zespołem Downa. Dwuletnia dziś Jagoda jest częstą bohaterką zdjęć, które muzyk publikuje na swoim Instagramie. To, że producent regularnie pisze o starszej córeczce w sieci, ma także dla wielu internautów wymiar edukacyjny…

Zdjęcia Bartka Królika z córką

Przy okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, Bartek Królik opublikował w sieci fotografię, na której pozuje ze swoją dwuletnią córeczką Jagodą. Dziewczynka z zespołem Downa po raz kolejny rozczuliła internautów. „1000 % radości! Patrząc na takie słoneczko świat staje się piękniejszy”; „Piękna, uśmiechnięta dziewczynka... widać, że emanuje miłością i tego dziś WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZĘ”, to tylko niektóre z komentarzy, które wielbiciele muzyka zamieścili w sieci.

Sam Bartek Królik wielokrotnie opowiadał w mediach o Jagodzie, dzięki czemu zwiększył świadomość odbiorców w temacie zespołu Downa. Tak ogromnej pracy w zakresie edukacji społeczeństwa nie ma na swoim koncie niejedna fundacja. „„Kolejny raz w swojej „człowieczej karierze” będę się mierzył z życiem. Zarówno z problemami zdrowotnymi mojego dziecka, jak i z tymi „zewnętrznymi”, socjalnymi, z którymi ludzie z zespołem Downa cały czas się borykają ze względu na ciągły niedostatek akceptacji ze strony społeczeństwa. […] Dla mnie na tym polega prawdziwe życie, że wychodzi mu się naprzeciw. Na tym polega też prawdziwa miłość. Jest to przeciwieństwo „chowania głowy w piasek””, opowiadał dumny tata w rozmowie z WP.pl.

Akcja Linia prosta. Na czym polega?

Poza słowami wsparcia i komplementów także w inny sposób można dziś wyrazić solidarność z osobami cierpiącymi na zespół Downa. Mowa o udostępnieniu w mediach społecznościowych zdjęcia z narysowaną na dłoni czarną linią. To znak, który wraz z dodaniem hashtaga #LiniaProsta może pomóc bohaterom dzisiejszego dnia. Jak to możliwe? Telewizja Lifetime zadeklarowała, że za każde opublikowane w opisany przez nas sposób zdjęcie, które pojawi się na Facebooku czy Instagramie, fundacja Ja też dostanie złotówkę. A dlaczego akurat pojedyncza linia? Bo to właśnie pojedyncza bruzda na zgięciu dłoni jest znakiem charakterystycznym osób trisomicznych.

Zobaczcie w naszej galerii najnowsze, urocze zdjęcie Bartka Królika z córką oraz kilka innych fotografii tej wyjątkowej rodziny. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.