O TYM SIĘ MÓWI

Bartek Królik podzielił się uroczym zdjęciem z córeczką z zespołem Downa...

Jagódka jest taka słodka!

VIVA! 21 marca 2019 17:59

Siódmego lipca 2017 roku życie Bartka Królika zmieniło się o 180 stopni. Wszystko za sprawą przyjścia na świat drugiej córeczki, która urodziła się z zespołem Downa. Dwuletnia dziś Jagoda jest częstą bohaterką zdjęć, które muzyk publikuje na swoim Instagramie. To, że producent regularnie pisze o starszej córeczce w sieci, ma także dla wielu internautów wymiar edukacyjny…

Zdjęcia Bartka Królika z córką

Przy okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, Bartek Królik opublikował w sieci fotografię, na której pozuje ze swoją dwuletnią córeczką Jagodą. Dziewczynka z zespołem Downa po raz kolejny rozczuliła internautów. „1000 % radości! Patrząc na takie słoneczko świat staje się piękniejszy”; „Piękna, uśmiechnięta dziewczynka... widać, że emanuje miłością i tego dziś WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZĘ”, to tylko niektóre z komentarzy, które wielbiciele muzyka zamieścili w sieci.

Sam Bartek Królik wielokrotnie opowiadał w mediach o Jagodzie, dzięki czemu zwiększył świadomość odbiorców w temacie zespołu Downa. Tak ogromnej pracy w zakresie edukacji społeczeństwa nie ma na swoim koncie niejedna fundacja. „„Kolejny raz w swojej „człowieczej karierze” będę się mierzył z życiem. Zarówno z problemami zdrowotnymi mojego dziecka, jak i z tymi „zewnętrznymi”, socjalnymi, z którymi ludzie z zespołem Downa cały czas się borykają ze względu na ciągły niedostatek akceptacji ze strony społeczeństwa. […] Dla mnie na tym polega prawdziwe życie, że wychodzi mu się naprzeciw. Na tym polega też prawdziwa miłość. Jest to przeciwieństwo „chowania głowy w piasek””, opowiadał dumny tata w rozmowie z WP.pl.

Akcja Linia prosta. Na czym polega?

Poza słowami wsparcia i komplementów także w inny sposób można dziś wyrazić solidarność z osobami cierpiącymi na zespół Downa. Mowa o udostępnieniu w mediach społecznościowych zdjęcia z narysowaną na dłoni czarną linią. To znak, który wraz z dodaniem hashtaga #LiniaProsta może pomóc bohaterom dzisiejszego dnia. Jak to możliwe? Telewizja Lifetime zadeklarowała, że za każde opublikowane w opisany przez nas sposób zdjęcie, które pojawi się na Facebooku czy Instagramie, fundacja Ja też dostanie złotówkę. A dlaczego akurat pojedyncza linia? Bo to właśnie pojedyncza bruzda na zgięciu dłoni jest znakiem charakterystycznym osób trisomicznych.

Zobaczcie w naszej galerii najnowsze, urocze zdjęcie Bartka Królika z córką oraz kilka innych fotografii tej wyjątkowej rodziny. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.