Meghan Markle
Fot. Vanity Fair Instagram
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Thomas i Samantha, czyli kontrowersyjne przyrodnie rodzeństwo księżnej Meghan

Kim są i dlaczego psują idealny wizerunek siostry?

Gabriela Czernecka 20 lipca 2018 09:52
Meghan Markle
Fot. Vanity Fair Instagram

Przyrodnie rodzeństwo Meghan Markle nieustannie ląduje na łamach prasy. Choć obecna księżna Sussex zdystansowała się do swojej rodziny i stara się nie podejmować drażniących tematów, to w przeciwieństwie do niej Thomas i Samantha Markle doskonale wiedzą, jak wbić przyszywanej siostrze szpile. Kim jest rodzeństwo Meghan i dlaczego psują idealny wizerunek siostry?

Przyrodnie rodzeństwo księżnej Meghan

Przyrodnie rodzeństwo Meghan z pierwszego małżeństwa ojca to siostra Samatha oraz brat Thomas Junior. Obydwoje nie unikają płomiennych wyznań na temat siostry i wygląda na to, że robią wszystko, by zaistnieć w show-biznesie i upokorzyć byłą aktorkę. Zaczęło się od drobiazgu. Samantha Markle (do niedawna Samantha Grant), by nikt nie miał wątpliwości, że jest spokrewniona z Meghan, zmieniła nazwisko na Markle. W jej ślady postanowił pójść brat Meghan, Thomas Markle Junior, którego sposobem na zdobycie rozgłosu stały się skandale.

Jeszcze przed ożenkiem Harry'ego z Meghan Thomas zapewniał, że przez karierę w Hollywood jego siostra stała się płytką i wyrachowaną osobą. Według Thomasa ślub księcia z jego przyrodnią siostrą miał być dla brytyjskiej monarchii najgorszym możliwym rozwiązaniem w historii. Jak się szybko okazało jego wypowiedź była dopiero początkiem skandali z jego udziałem.

Kim jest brat Meghan?

Kim jest brat Meghan Markle? Ma 51 lat i jest monterem okiem. Zrobiło się o nim głośno gdy w styczniu 2017 roku został aresztowany przez policję, ponieważ groził swojej partnerce bronią w trakcie libacji alkoholowej. Mężczyzna jest zadeklarowanym alkoholikiem, a Meghan nie utrzymuje z nim kontaktu od 2011 roku, nie wiadomo z jakich powodów. Gdy brat Meghan dowiedział się, że ta spotyka się z księciem i planuje ślub, a on nie otrzymał na niego zaproszenia, poczuł się urażony.

„To rozerwało całą moją rodzinę. Meg lubi robić z siebie świętą, osobę otwartą na ludzi i hojną, a tak naprawdę nie wykazuje żadnych dobrych zamiarów w kierunku własnej rodziny. Odgrywa teraz największą rolę w swoim życiu. Gra świętoszkę”, mówił w jednym z wywiadów.

Kim jest siostra Meghan, Samantha Markle?

W podobnym tonie wypowiada się na temat Meghan Markle jej Samantha. Kim jest przyrodnia siostra Meghan? Samantha (do niedawna Grant) jest 52-letnią byłą aktorką i modelką, starszą od Meghan o 15 lat. W 2008 roku zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane, od tamtej pory kobieta porusza się na wózku inwalidzkim. Samantha twierdzi, ze właśnie wtedy młodsza siostra zerwała z nią kontakty. Gdy Meghan zaczęło się lepiej powodzić (w 2010 roku dostała rolę w serialu Suits), według Samanthy całkowicie o niej zapomniała i pozostwiła ją na pastwę losu.

Od paru ładnych miesięcy Samantha udziela więc wywiadów na temat przyrodniej siostry (w dużej mierze niepochlebnych); bryluje na salonach i chętnie zdradza jej sekrety. Według rodzeństwa księżnej im bardziej ta stawała się popularna, tym mniej dbała o rodzinę, której nie wspierała ani finansowo ani emocjonalnie. Jak mówiła w jednym z wywiadów Samantha: „rodzina królewska byłaby zbulwersowana, gdyby dowiedziała się, co ona zrobiła najbliższym. Prawda zniszczyłaby jej związek z księciem Harrym. Jej zachowanie nie pasuje do członka rodziny królewskiej”.

Przypomnijmy, że Samantha i Thomas Junior to dzieci z pierwszego małżeństwa Toma Markle, natomiast Meghan jest owocem drugiego, które również zakończyło się rozwodem. Choć Thomas nie wypowiada się na temat sławnej siostry tak często jak Samantha, to jego grzeszki również ujrzały światło dzienne. Pomimo kłopotów z prawem i uzależnieniem chciał pojawić się na ślubie, nawet wystosował do Meghan oficjalne przeprosiny. 

„Każdy popełnia błędy. Tym razem ja popełniłem ogromny, ale wszyscy to robimy. Prince Harry też zrobił kilka w przeszłości i wiele się na nich nauczył. Po prostu potrzebuję szansy. Chcę powiedzieć Meghan, że jest mi bardzo przykro”, pisał, ale i tak zaproszenia nie dostał. Od ślubu Harry'ego i Meghan minęło już dwa miesiące i brat najprawdopodobniej zrozumiał, że księżna żyje własnym życiem i nie ogląda się za siebie.

Samantha Markle nie zamierza jednak odpuścić. Zaledwie kilka dni temu na swoim Twitterze postanowiła po raz kolejny skrytykować siostrę. Tym razem przyrodnia siostra Meghan postanowiła odnieść się do artykułu, w którym opisano podróż księżnej i jej męża, podczas której oddali hołd Nelsonowi Mandeli: „A może byś tak oddała hołd swojemu ojcu?! Wystarczy! Zachowuj się jak człowiek, zachowuj się jak kobieta! Jeśli nasz ojciec umrze, będziesz za to odpowiedzialna!”, pisze.

To jednak nie koniec. Przyrodnia siostra Meghan zaplanowała także publikację książki, w której ma ujawnić, że była aktorka od samego początku planowała to, że zostanie księżną. Podobno publikacja ma ujawnić prawdziwy charakter Markle i to, jaką naprawdę, według Samanthy, jest osobą. 

Choć rodzeństwo wielokrotnie atakowało księżną Sussex, oskarżając ją o wykorzystanie ojca i zostawienie go z długami czy niezaproszenie ich na ślub oraz pozostawienie na pastwę losu, to Meghan nie odnosi się do tych informacji i ich nie komentuje. Wygląda na to, że nawet brat, który niemal trafił do więzienia i siostra usiłująca zniszczyć wizerunek Meghan, nie są w stanie zniszczyć szczęścia księżnej.  

Thomas Markle Junior, brat Meghan Markle
Fot. East News

księżna Meghan z mamą, Meghan Markle, Doria Ragland
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.