Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
Z ŻYCIA GWIAZD

Edyta Górniak skomentowała coming out Andrzeja Piasecznego. Padły mocne słowa

„Dla mnie to nie było tajemnicą”, przyznała wokalistka

Ksenia Krasko 22 maja 2021 10:15
Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Andrzej Piaseczny przy okazji promocji swojej nowej płyty 50/50 dokonał coming outu. W wywiadzie z Radiem Zet przyznał, że utwór Miłość ma wyjątkowe znaczenie. „Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem”, wytłumaczył, odnosząc się do słów: „nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim”. Odważne wyznanie wokalisty sprowokowało falę różnych komentarzy, a głos zabierają również inni artyści, w tym Edyta Górniak.

Edyta Górniak komentuje coming out Andrzeja Piasecznego

Edyta Górniak i Andrzej Piaseczny znają się od lat, a zawodowo spotkali się między innymi w programie „The Voice of Poland”. Wokalistka, która wspiera społeczność LGBT, ujawniła w najnowszym wywiadzie, że jest nieco rozczarowana postawą wokalisty. Jak podkreśla, decyzja o coming oucie nie jest „czymś wielkim”.

Zobacz też: Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out: „Wkurzyłem się”

„Nie uważam, że to, co zrobił, powinno być odbierane w kategoriach wielkiej odwagi. Gdyby uratował jakieś schronisko dla zwierząt, to miałby powód być dumnym, w innym wypadku, jeśli zdecydował się po prostu z tym nie kryć, to powinno to być naturalne”, tłumaczy Edyta Górniak w rozmowie z Faktem.

Dodaje, że szum wokół wyznania „Piaska” jest niepotrzebny. „Uważam, że większym wydarzeniem było coś innego, co zrobił, o czym nie chcę rozmawiać, bo tak jak mówiłam, uczę się nie oceniać. Nie było to zgodne ze mną i z wieloma ludźmi, to co zostało wyreżyserowane na naszych jakby oczach”, twierdzi tajemniczo, prawdopodobnie nawiązując do nagrania ze szpitala, którym Andrzej Piaseczny podzielił się na portalach społecznościowych, kiedy trafił do placówki z powodu Covid-19.

Maria Sadowska, Edyta Górniak i Andrzej Piaseczny na planie „The Voice of Poland”

Maria Sadowska, Edyta Górniak, Andrzej Piaseczny, The Voice of Poland
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Edyta Górniak o coming oucie Andrzeja Piasecznego: „dla mnie to nie było tajemnicą”

Wokalistka przyznała także, że nie jest zaskoczona wyznaniem Andrzeja Piasecznego. „Dla mnie to, o czym dowiedziała się większość Polski, nie jest tajemnicą i nie było tajemnicą przez długie lata”, podkreśla w wywiadzie Faktu. „Jeśli to był akt odwagi jego zdaniem, to najwyraźniej tak do tego podchodzi. Dla mnie nie jest to nic nadzwyczajnego [...] Ja nie widzę jakichś różnic, dla mnie nie ma tych podziałów, po prostu ty zasypiasz przy kobiecie, ty zasypiasz przy mężczyźnie. Ty uwielbiasz czerwone wino, ja białe [...] To są takie oczywiste rzeczy, cieszmy się tymi różnicami, a nie wytykajmy ich jako wady”, dodaje.

Zobacz też: Michał Piróg skomentował coming out Piaska! Nie był oszczędny w słowach

Zaskoczyła Was opinia Edyty Górniak? 

Źródło: Fakt, Pudelek

Edyta Górniak w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Andrzej Piaseczny w sesji dla magazynu VIVA!, 2019 rok

jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?