Michał Piróg
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives
O TYM JEST GŁOŚNO

Michał Piróg skomentował coming out Piaska! Nie był oszczędny w słowach

„To ważne powiedzieć przed światem, kim się jest”, podkreśla tancerz

Konrad Szczęsny 9 maja 2021 19:34
Michał Piróg
Fot. Zuza Krajewska/Warsaw Creatives

Media do czerwoności rozgrzało w mijający weekend wyznanie Piaska. Artystka ujawnił, że jest gejem. Tym samym ukrócił plotki i spekulacje krążące w show-biznesie od lat. Teraz do coming outu artysty odniósł się Michał Piróg. Zrobił to we właściwy dla siebie sposób...

Piasek jest gejem. Artysta zrobił coming out na antenie Radia Zet

Z okazji premiery płyty „50/50”, która ma być swoistym podsumowaniem dotychczasowej kariery, Andrzej Piaseczny udziela wielu wywiadów. W jednym z nich, dla Radia Zet, przyznał, że do tej pory ukrywał swoją prawdziwą orientację seksualną. Coming outu dokonał, mówiąc o piosence „Miłość”, którą nagrał wraz z Majką Jeżowską.

„Piosenka „Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą”, podkreślał Andrzej Piaseczny na antenie Radia Zet.

Nawiązał przy tym do jednego z wersów tekstu, w którym mowa o miłości męsko-męskiej: „nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim”.

W końcu artysta, po latach milczenia, zdecydował się wyznać, że jest gejem. Dlaczego? „To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że dotyczy mnie efekt motyla. Tzn, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię, żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem”, podkreślił w rozmowie z wyraźnie zaskoczonym Marcinem Wojciechowskim. 

Teraz na coming out Piaska zareagował tancerz i juror, Michał Piróg.

Czytaj także: Zaskakujące wyznanie Andrzeja Piasecznego. Artysta śpiewa o miłości do mężczyzny

jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Andrzej Piaseczny w sesji „VIVY!”, luty 2019

Michał Piróg o coming oucie Piaska. Szczere słowa

Gwiazdor TVN odpowiadał na pytania fanów za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. W jednym z nich został poproszony o skomentowanie coming outu Andrzeja Piasecznego. 

„Gratuluję Andrzejowi z całego serca. To ważne, żeby powiedzieć przed światem, kim się jest. Osoby heteronormatywne temu się dziwią i pytają: „po co?”. Pytają, bo nigdy nie musiały tej sfery przed światem skrywać. To wyzwolenie z ciemności, strachu i presji. Coś niesamowitego. Tego mu życzę. Żeby właśnie tak się teraz czuł. Zupełnie wolny”, podkreślił na swoim Instastories.

Warto pamiętać, że Michał Piróg wielokrotnie zabierał głos w sprawie praw osób LGBT+. Jest aktywistą, w opinii którego przedstawiciele tej społeczności spotykają się w Polsce z wyrazami ostracyzmu i agresji i bardzo trudno być im sobą. To z kolei przyczynia się do psychicznej frustracji, depresji oraz prób samobójczych. Juror i prezenter podkreśla, że każdy powinien być równy, także wobec prawa i – szczególnie w debacie publicznej – nie ma miejsca na wykluczanie i piętnowanie kogokolwiek...  

Czytaj także: Andrzej Piaseczny dokonał coming outu. Teraz komentuje: „Tyle się dzisiaj dzieje, że….”

Michał Piróg skomentował coming out Andrzeja Piasecznego Piaska
Fot. Instagram @michal.pirog

Michał Piróg skomentował coming out Andrzeja Piasecznego

Michał Piróg, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 07.03.2017 rok
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Michał Piróg, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 07.03.2017 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…