Księżna Kate, 21.04.2022
Fot. Jeff Spicer/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Uwielbiana przez miliony, w młodości doświadczyła przemocy. Oto mroczna przeszłość księżnej Kate

Długo ukrywała to przed światem...

Konrad Szczęsny 22 kwietnia 2022 17:32
Księżna Kate, 21.04.2022
Fot. Jeff Spicer/Getty Images

Jeszcze przed tym zanim została żoną księcia Williama oraz ikoną stylu i zaczęła zachwycać tym, w jaki sposób wychowuje swoje dzieci, księżna Kate była grzeczną dziewczyną z dobrego domu. Miała dobry start w życiu: uczyła się w najbardziej prestiżowych szkołach w Wielkiej Brytanii, mogła kształcić się w takim kierunku, jakim chciała i otaczali ją wierni przyjaciele. Jednak przeszłość księżnej Cambridge skrywa również tajemnicę, która odcisnęła na niej piętno...

Księżna Kate w młodości: liceum, studia i poznanie księcia Williama

Wiadomo, że pierwsze spotkanie księżnej Kate i księcia Williama miało miejsce... na boisku do hokeja na trawie, gdy przyszła żona następcy brytyjskiego tronu miała zaledwie 10 lat! Przyszła wówczas kibicować kolegom ze szkoły, zaś syn Diany i Karola grał w przeciwnej drużynie. Ich drogi skrzyżowały się jednak na dobre dopiero kilka lat później, gdy trafili na Uniwersytet St. Andrews w 2001 roku. Cztery lata wcześniej rodzice zapisali ją do elitarnej szkoły dla dziewcząt Downe House, położonej zaledwie 10 minut drogi samochodem od ich posiadłości.

Zobacz: Wielka Brytania. Księżna Kate zadbała o przyszłość córki. Przez Harry'ego nie miała wyjścia

Rzeczywistość okazała się brutalna„ Znakomita większość szkolnych koleżanek Kate mieszkała w internacie (pochodziły z dużych aglomeracji miejskich), więc integracja z nimi nie była możliwa, nie licząc zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Mimo tego że w szkole podstawowej nie miała żadnego problemu z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, w college'u było to zdecydowanie trudniejsze. Wszystko dlatego, że przyszła żona Williama miała wizerunek chłopczycy (włosy obcięte na krótko), interesowała się sportem, do tego była wychowana na wsi i zmagała się z poważną wadą wzroku. Koleżanki były bezlitosne i wytykały ją palcami, popychały , a według niektórych źródeł miały zastraszać i wyśmiewać, co na wiele lat odcisnęło piętno na życiorysie księżnej Kate.

Czytaj też: Wielka Brytania. Książę Harry wzruszająco o mamie. Taka księżna Diana była dla synów

Księżna Kate doświadczyła przemocy

Rozrzucały jej książki, wypychały ją na koniec kolejki w stołówce i żadna nie chciała z nią jeść przy jednym stole”, wspominała po latach Jessica Hay, przyjaciółka Kate ze szkoły, do której ją później przeniesiono. Co prawda dodała również, że dziewczęta... podrzucały przyszłej żonie Williama odchody do łóżka, jednak fakt ten należy podać w wątpliwość, gdyż Kate Middleton nocowała poza obrębem placówki.

W końcu interweniować musieli rodzice przyszłej księżnej oraz jej nauczyciele. Zapadła decyzja, że Kate zostanie przeniesiona od innej placówki pod koniec pierwszego semestru. Była to szkoła koedukacyjna Marlborough College, w której odnalazła się znakomicie. 

Zobacz także: Księżna Kate w ciąży bardzo cierpiała. Ból pomogła przerwać nietypowa metoda

Dziś traumatyczne wydarzenia ma już za sobą, ale wciąż nie zapomina o tych, których mogłoby spotkać, coś podobnego. Nic dziwnego, że gdy książę William się jej oświadczył, a nazwisko Kate stało się już doskonale znane na całym świecie, postanowiła zaangażować się w projekt, który miał na celu przeciwdziałanie gnębieniu w sieci nastolatków przez rówieśników. Także część pieniędzy, które otrzymała wraz z Williamem w dniu ślubu, przekazała na rzecz organizacji Beatbullying, która m.in. walczy ze zjawiskiem przemocy w szkole od wielu lat. Dla osób blisko związanych z księżną Kate było oczywiste, że taka postawa ma związek z traumatycznymi przeżyciami z czasów nauki w Downe House.  

Zobacz także: Księżna Diana zachwycała w dniu swojego ślubu w jeszcze jednej kreacji!

Kate Middleton, dzieciństwo Kate Middleton, Kate Middleton w młodości, mroczna tajemnica Kate Middleton
Fot. Getty Images

Księżna Kate
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…