księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dlaczego Harry i Meghan nazwali syna Archie Harrison Mountbatten-Windsor?

Nie bez powodu! Poznaj szczegóły

Gabriela Czernecka 9 maja 2019 16:45
księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Imię syna Meghan i Harry’ego zostało ogłoszone światu dwa dni po jego narodzinach. Chłopiec nazywa się Archie Harrison Mountbatten-Windsor. To dość nietypowy wybór, którego nikt się nie spodziewał i który ani razu nie padł w typowaniach bukmacherów. Dlaczego młodzi rodzice zdecydowali się na taki wybór? Nie bez powodu! 

Dlaczego Archie Harrison Mountbatten-Windsor?

Księżna Meghan i książę Harry 6 maja 2019 roku po raz pierwszy zostali rodzicami. Syn pary, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, przyszedł na świat w Londynie o 5:26 czasu lokalnego (6:26 w Polsce).  Dwa dni później Meghan i Harry zdecydowali się pokazać światu swoje maleństwo. Podczas specjalnej konferencji prasowej w zamku Windsor, świeżo upieczeni rodzice wybrali się do królowej Elżbiety II i księcia Filipa, by oficjalnie zaprezentować im maleństwo. Chwilę później świat poznał imię dziecka Meghan  i Harry'ego. 

Para oznajmiła na Instagramie, że ich royal baby otrzymało imiona Archie Harrison. Książęca para Sussex nie chciała, by ich synek otrzymał tytuły szlacheckie, dlatego chłopiec nie jest ani hrabią ani księciem. Nazwisko Mountbatten-Windsor dostają zwyczajowo potomkowie królowej i księcia Filipa w linii męskiej. Książę Harry nie posługuje się oficjalnie tym nazwiskiem w życiu codziennym, ponieważ ma nadany tytuł księcia Sussexu. Archie nie otrzymał tytułu szlacheckiego, więc w jego przypadku nazwisko będzie podawane. 

I choć wybór imienia przez parę jest dość zaskakujący to nie był on przypadkowy. Oficjalnie nie wiadomo, dlaczego Meghan i Harry dali dziecku na imię Archie. Nie jest ono związane historycznie z brytyjską rodziną królewską. Niektóre źródła podają, że to kolejny przejaw odcięcia się Harry'ego i Meghan od tradycji i chęć pokazania, że nie są oni członkami rodziny królewskiej, która zalicza się do tego głównego grona Windsorów. „Mogło im się po prostu to imię podobać”, spekuluje osoba z otoczenia rodziny królewskiej w rozmowie z The Sun

I coś by w tym było, bo jak podaje korespondentka tabloidu, Emily Andrews, para faktycznie wybrała takie imiona, jakie najbardziej im się podobały. Jak pisze na Twitterze: „Powiedzieli, że podobało im się symboliczne znaczenie - odważny i autentyczny jako Archie i 'syn Harry’ego' jako Harrison. Archie to imię pochodzenia niemieckiego, skrócona forma imienia Archibald”, wyjawia. Według Evening Standard, imię Archie jest w rzeczywistości bardzo popularnym imieniem dla dzieci w Wielkiej Brytanii i znajduje się w 20 najczęściej wybieranych. A jak Wam się podoba wybór Meghan i Harry'ego? 

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.