KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Oto, co wydarzy się po narodzinach trzeciego royal baby!

Salwy, oficjalna prezentacja i akceptacja imienia przez królową

Gabriela Czernecka 1 kwietnia 2018 07:30

Narodziny trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama to od kilku miesięcy temat numer jeden w brytyjskiej prasie. Royal baby nr 3 przyszło na świat 23 kwietnia 2018 roku. A co będzie się działo zaraz po tym? Gdzie książęca para pokaże swoje dziecko? Kiedy dowiemy się, jakiej płci jest trzecie dziecko Kate i Williama i jak ma na imię? Oto wszystko, co musicie wiedzieć o tradycji królewskiej i tego, jak Wielka Brytania wita potomka rodziny królewskiej według protokołu.

Trzecie dziecko Kate i Williama: królewskie narodziny zgodnie z tradycją

Świat, zwłaszcza brytyjski, oszalał na punkcie trzeciego royal baby! Kate i William, księżna i książę Cambridge, niebawem po raz trzeci zostaną rodzicami. Gdy na świat przyszedł książę George Alexander Louis i mała księżniczka Charlotte Elizabeth Diana, wszystko odbyło się zgodnie z protokołem.

W zakładach buckmacherskich obstawia się płeć trzeciego dziecka Kate, kolor włosów oczekiwanego potomka, a nawet… długość akcji porodowej Kate! Obecne zasady protokołu królewskiego, do którego stosuje się brytyjska rodzina królewska mogą zaskakiwać. 

Komunikat o narodzinach dziecka księżnej Kate

Komunikat o narodzinach trzeciego dziecka księżnej Kate musi się ukazać oficjalnie w świątecznym wydaniu magazynu The London Gazette. Przed Pałacem Buckingham ustawiane są także specjalne sztalugi, a na nich tablice z informacją o narodzinach dziecka. Obecnie w czasach technologii i social mediów prawdopodobnie o narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama pojawi się na Twitterze bądź Instagramie brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Niezmiennym elementem tradycji witania nowego członka królewskiej rodziny jest salwa armatnia z 62 dział umieszczonych w londyńskiej Tower oraz 41 kolubryn w Green Park niedaleko Pałacu Buckingham. Jak podaje minister obrony, jeśli trzecie dziecko Kate przyjdzie na świat w dniu pracy, wystrzał musi mieć miejsce w ciągu zaledwie sześciu godzin od narodzin. Jeżeli kolejny potomek urodzi się w weekend, tak jak w przypadku Charlotte, która urodziła się w sobotę, wtedy ze świętowaniem czeka się do poniedziałku. 

Imię i tytuł trzeciego dziecka Kate i Williama

Informacja o nadaniu przez rodziców imienia dziecku, najpierw trafia do królowej Elżbiety II. W przypadku narodzin poprzednich dzieci to książę William poinformował królową o kolejnym członku rodziny. Dopiero po aprobacie Elżbiety II, trafia ono do opinii publicznej. Co ciekawe, główne założenie jest takie, aby imię nadawane dziecku było chrześcijańskie. W przypadku Charlotte i George'a para książęca poinformowała o imieniu dwa dni po porodzie.

Jak będzie miało na imię trzecie dziecko Kate i Williama?

Podobnie będzie w przypadku tytułu, jaki otrzyma trzecie dziecko pary. W przypadku księżniczki Charlotte jest ona Jej Królewską Wysokością księżniczką Cambridge, a w przypadku księcia George’a jest on Jego Królewską Wysokością Księciem Cambridge.

Przypomnijmy, że kiedyś tak ważną informację przekazywał krzykacz miejski. Narodziny trzeciego dziecka Kate i Williama najprawdopodobniej ogłaszał będzie Tony Appleton - to on ogłosił na ulicy narodziny George'a i Charlotte. Zapewne zrobi to również, gdy urodzi się trzecie royal baby.

Księżna Kate po porodzie i narodzinach trzeciego dziecka

Niestety, księżnej Kate po porodzie nie będzie dane odpocząć. Po zaledwie kilku lub kilkunastu godzinach (w przypadku Charlotty było to jedynie 12 godzin) księżna będzie musiała wyjść przed szpital, gdzie wraz z mężem, księciem Williamem zaprezentują światu kolejnego potomka. 

To jednak nie wszystko. Kate Middleton musi wyglądać perfekcyjnie, jak wypada to księżnej. To dlatego niedługo po porodzie zajmuje się nią fryzjerka, makijażystka i stylistka. Para, podobnie jak w przypadku dwójki poprzednich dzieci, zaprezentuje kolejnego potomka na schodach przed wejściem do skrzydła szpitalnego w szpitalu św. Marii w Paddington. Po zaprezentowaniu światu kolejnego potomka, para wróci do domu. 

Obecność 20 osób, 3 miesiące abstynencji i... Poznajcie szczegóły porodów w brytyjskiej rodzinie królewskiej!>>

Zgodnie z tradycją, jako jedna z pierwszych osób to królowa wręcza noworodkowi prezent. W przypadku księcia George'a był to konik na biegunach, który przed laty służył samej monarchini. Choć para książęca stara się szanować tradycję i dworskie zasady przekazywane z pokolenia na pokolenie, umiejętnie dostosowuje je do współczesnych realiów.

Zmiany wprowadzone przez Kate i Williama to m.in. rodzenie w szpitalu, odrzucenie obecności ministra spraw wewnętrznych przy porodzie czy rezygnacja z domowej edukacji dzieci. A jak wyglądały porody kiedyś? Co jeszcze zmieniło się dzięki Kate i Williamowi? Zobaczcie w naszej galerii!   

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.