Gabriela Czernecka 27 listopada 2017 10:00
1/6
Jak będzie przebiegał poród Kate Middleton
Copyright @East News
1/6

 

Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama przyjdzie na świat w kwietniu 2018 roku. Gdy Kate zaszła w  trzecią ciążę zwróciły się ku niej oczy całego świata. Uwagę od zaokrąglonego brzuszka próbowała odwrócić nową fryzurą, ale niewielu dało się na to nabrać. Losy członków brytyjskiej rodziny królewskiej śledzą fani na całym świecie. Nic więc dziwnego, że para chce jak najwięcej szczegółów dotyczących kolejnej ciąży zatrzymać dla siebie. Podobnie oczekiwano na narodziny księcia George'a i księżniczki Charlotte. A jak wygląda taki królewski poród? 

 

Polecamy: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

 

Szczegóły porodu księżnej Kate

 

Poród w rodzinie królewskiej to nie lada wydarzenie! Nie tylko media marzą, by jak najszybciej podzielić się wiadomościami o narodzinach kolejnego królewskiego potomka. Przede wszystkim jest to jednak ogromne wyzwanie dla lekarzy, którzy odpowiadają za przebieg całego wydarzenia. Jakiś czas temu szczegóły porodu księżnej Kate, w których na świat przyszli książę George i księżniczka Charlotte wyjawił profesor Tiong Gee Teoh. Według profesora, przy obu porodach księżnej Kate pracowało 20 osób! Zanim jednak rozpoczęli współpracę z brytyjską rodziną królewską zostali zaproszeni na zapoznawczą herbatkę na dworze. Od tego momentu szanowne grono co miesiąc spotykało się w pałacu, by dokładnie monitorować stan zdrowia książęcych dzieci, George'a i Charlotte.

 

Wśród 20 wybrańców znaleźli się najlepsi w branży położnicy, pracownicy opieki, pielęgniarki, pediatrzy oraz pracownicy laboratoriów. Wymagano od nich jednak nie tylko obecności i zaprezentowania umiejętności zawodowych. Na trzy miesiące przed rozwiązaniem każda osoba obecna przy porodzie księżnej Kate musiała zaprzestać... picia alkoholu! 

 

Jak będzie wyglądał poród trzeciego dziecka księżnej Kate? Dlaczego przy niektórych porodach uczestniczy ponad 60 osób, a przy innych mister rządu? Co zmieniło się, gdy książę William i książę Karol przychodzili na świat? Sprawdźcie w naszej galerii!

 

Polecamy: 

2/6
Księżna Diana, film o księżnej Dianie, książę William i książę Harry wspominają mamę
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
2/6

 

Książę William, syn księcia Karola i księżnej Diany jest pierwszym następcą tronu w historii brytyjskiej rodziny królewskiej, który przyszedł na świat w szpitalu! Miało to miejsce 21 czerwca 1982 roku w szpitalu św. Mary w Paddington. Dlaczego w jego przypadku postanowiono zerwać ze zwyczajem, jaki do tej pory panował w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Nieoficjalnie mówi się, że problemy z jakimi zmagała się księżna Diana sprawiły, że wszyscy, łącznie z nią czuli się bezpieczniej w bardziej profesjonalnych warunkach.  Książę William jest również pierwszym synem z królewskiego rodu, który został posłany do żłobka wraz z innymi maluchami. W tym samym szpitalu przyszedł na świat również jego brat książę Harry oraz pierwsze dziecko Williama, książę George.

 

Polecamy:Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

oraz: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny 

3/6
Synowie królowej Elżbiety II, książę Karol, Andrzej, Edward
Copyright @East News
3/6

Książę Karol urodził się w Pałacu Buckingham. Jego narodziny były wyjątkowe, ponieważ w Wielkiej Brytanii dopiero podczas jego porodu w 1948 roku zabrakło oficjalnego świadka. Wówczas jeszcze księżna Elżbieta II mogła urodzić w zaciszu pałacu. Co ciekawe, nie było wówczas przy niej nawet księcia FIlipa, który w tym momencie grał w squasha.

 

Polecamy: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

4/6
Książę George i księżniczka Charlotte, księżna Kate i William, rodzina królewska
Copyright @East News
4/6

 

Członkinie brytyjskiej rodziny królewskiej nie zawsze miały komfortowe warunki przy porodach. Oto kilka ciekawostek:

  • przez kilkaset lat przy przyjściu na świat członka brytyjskiej rodziny królewskiej obecny był... minister rządu! Jego zadaniem było upewnienie się, że dziecko nie zostało podmienione podczas narodzin. Mówi się, że ten zwyczaj powstał w 1688 roku podczas porodu żony króla Jakuba II - mówiono, że Maria wcale nie jest w ciąży, a dziecko zostało jej podrzucone do pokoju w...nocniku. 
  • po raz ostatni minister rządu uczestniczył przy porodzie, w którym na świat przyszła księżna Aleksandra, kuzynka królowej Elżbiety II. Zwyczaj ten został zniesiony tuż przed narodzinami księcia Karola
  • królowa Wiktoria była pierwszą kobietą w brytyjskiej rodzinie królewskiej, która rodziła ze znieczuleniem! Była matką dziewięciorga dzieci, chloroform podano jej podczas ósmego i dziewiątego porodu, czyli narodzin księcia Leopolda w 1853 i księżnej Beatrycze w 1957 roku

 

Polecamy: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny

 

oraz: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

5/6
Królowa Elżbieta II jako matka
Copyright @Facebook @royal family
5/6

Królowa Elżbieta II urodziła się w domu swojego dziadka w Mayfair w środkowym Londynie. Jej narodzinom towarzyszyło całkiem spore zainteresowanie społeczeństwa. Wówczas mało prawdopodobne, że Elżbieta odziedziczy tron Wielkiej Brytanii.

 

Polecamy: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny

6/6
księżna Kate i książę William
Copyright @East News
6/6

Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama przyjdzie na świat już w kwietniu 2018 roku. Księżna z pewnością będzie mogła liczyć na wsparcie męża, księcia Williama, który był także obecny podczas dwóch poprzednich porodów. Po trudnej ciąży (przypominamy, że Kate Middleton cierpi na hyperemesis gravidarium), w stu procentach zasługuje na pobyt w luksusowych apartamentach kliniki Lido.

 

Polecamy: Czarny PR, niespełniona miłość i niechlubny rekord oczekiwania w kolejce do tronu… Książę Karol obchodzi dziś 69. urodziny!

oraz: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?