Królewskie życie

Jak będzie mieszkało trzecie Royal Baby?

Warunki zachwycają!

Monika Katarzyna Krupska 23 kwietnia 2018 16:40

Na ten moment czekaliśmy przez ostatnie miesiące! Dziś księżna Kate urodziła trzecie dziecko. Książę George i księżniczka Charlotte doczekali się braciszka! Najmłodszy członek rodziny królewskiej już niedługo wyjdzie ze szpitala św. Marii w Londynie i z całą rodziną uda się do Pałacu Kensington, który znajduje się w zachodniej części Londynu. Przypomnijmy, w jakich warunkach zamieszka. 

Przestronne wnętrza

W Pałacu Kensington nie tylko mieszka książę William i księżna Kate, ale po ślubie do Harry’ego przeprowadzi się Meghan Markle. Dom jest przestronny, pełen przepychu i robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Przy wizycie Baracka Obamy i jego żony mogliśmy podejrzeć, jak mieszka królewska rodzina.

Salon w mieszkaniu księcia Williama i księżnej Kate na przykład jest mocno oświetlony. Znajdują się w nim białe sofy, krzesła, fotele i oryginalny stolik na kawę. Wnętrze domu pełne jest antyków, a także… zabawek dla dzieci! Przy wizycie prezydenckiej pary, książę George bawił się przecież na koniu na biegunach, który znajdował się właśnie w salonie. Na stoliku leżała też maskotka księcia. Jak widać w Pałacu nie panuje idealny porządek.

W domu znajduje się także mnóstwo kwiatów i zdjęć rodzinnych. Na półkach znaleźć można sporo książek, a na stoliku w salonie stoją różne trunki. 

W Pałacu jest również pełno malowideł. Na klatce schodowej znajdują się np. historie z życia króla Jerzego I. O owej klatce krąży wiele legend, między innymi, że można spotkać tu ducha Piotra "Dzikiego Chłopca". 

Duchy Pałacu

Podobno apartament 1A, który zajmuje William i jego rodzina jest najbardziej nawiedzony z całego zamku i błąka się po nim duch Błękitnej Damy. I to właśnie ten duch towarzyszył w samotnych latach księżnej Małgorzacie, siostrze Elżbiety II. Po korytarzach przemyka duch Piotra „Dzikiego Chłopca”, a król Jerzy II umierając miał jęczeć „Dlaczego oni nie przychodzą”. Podobno ostatnie słowo jakie wypowiedział to „oni”.

W ogóle mówi się Pałac Kensington nie jest szczęśliwym miejscem dla kobiet z rodziny królewskiej. Z tego powodu toczy się ogólnonarodowa dyskusja czy księżna Kate i przyszła księżna Meghan powinny tu mieszkać. Wystarczy przytoczyć najbardziej tragiczne losy mieszkających tu pań, które podobno nigdy nie zaznały szczęścia . Najsłynniejszą jest oczywiście księżna Diana, która zamieszkała tu po ślubie z księciem Karolem i mieszkała nawet po rozwodzie, aż do swojej tragicznej śmierci. To właśnie spod bramy pałacu wyruszył żałobny kondukt.

Szczęścia nie zaznała tutaj królowa Anna, która osiemnaście razy zachodziła w ciążę, 13 razy poroniła, a czworo jej dzieci zmarło nie mając nawet roku. Tylko jeden jej syn Willhelm dożył 11 lat, ale zmarł nagle. Legenda głosi, że w dniu swoich urodzin tańczył jak szalony, położył się i już się nie obudził. Królowa Maria,  żona Wilhelma III Orańskiego w wieku 32 lat zmarła na ospę… tydzień po wprowadzeniu się do pałacu.

Nieszczęśliwi mieszkańcy

Takie historie można mnożyć i nie wszystkie dotyczą tylko kobiet. Król Jerzy II podczas gry w karty dowiedział się o śmierci syna Fryderyka, którego zresztą wcześniej wyrzucił z pałacu. Gdy dotarła do niego ta wiadomość powiedział tylko „dobrze” i wrócił do gry.

W Pałacu Kensington urodziła się królowa Wiktoria. Tu dorastała i tu dowiedziała się, że zostanie królową. Również tutaj opłakiwała swojego męża księcia Alberta. Pokój, w którym spędzała długie godziny pogrążając się w rozpaczy jest urządzony na czarno i można go zwiedzać w ramach wystawy „Victoria Revealed”.

Pierwotnie zbudowany jako dwupiętrowy dwór został przekształcony w pałac królewski przez światowej sławy architekta Sir Christophera Wrena. W 2012 roku królowa Elżbieta II, choć w nim nie mieszka (żaden władca nie mieszkał tu od 250 lat) odrestaurowała go za 12 milionów funtów.

Mimo błąkających się duchów, ciążącej nad pałacem klątwy i wysokiego czynszu jest ulubionym miejscem młodszych członków rodziny królewskiej i najbardziej ekskluzywnym adresem w Wielkiej Brytanii.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?