Warunki zachwycają!

Monika Katarzyna Krupska 23 kwietnia 2018 16:40

Na ten moment czekaliśmy przez ostatnie miesiące! Dziś księżna Kate urodziła trzecie dziecko. Książę George i księżniczka Charlotte doczekali się braciszka! Najmłodszy członek rodziny królewskiej już niedługo wyjdzie ze szpitala św. Marii w Londynie i z całą rodziną uda się do Pałacu Kensington, który znajduje się w zachodniej części Londynu. Przypomnijmy, w jakich warunkach zamieszka. 

Przestronne wnętrza

W Pałacu Kensington nie tylko mieszka książę William i księżna Kate, ale po ślubie do Harry’ego przeprowadzi się Meghan Markle. Dom jest przestronny, pełen przepychu i robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Przy wizycie Baracka Obamy i jego żony mogliśmy podejrzeć, jak mieszka królewska rodzina.

Salon w mieszkaniu księcia Williama i księżnej Kate na przykład jest mocno oświetlony. Znajdują się w nim białe sofy, krzesła, fotele i oryginalny stolik na kawę. Wnętrze domu pełne jest antyków, a także… zabawek dla dzieci! Przy wizycie prezydenckiej pary, książę George bawił się przecież na koniu na biegunach, który znajdował się właśnie w salonie. Na stoliku leżała też maskotka księcia. Jak widać w Pałacu nie panuje idealny porządek.

W domu znajduje się także mnóstwo kwiatów i zdjęć rodzinnych. Na półkach znaleźć można sporo książek, a na stoliku w salonie stoją różne trunki. 

W Pałacu jest również pełno malowideł. Na klatce schodowej znajdują się np. historie z życia króla Jerzego I. O owej klatce krąży wiele legend, między innymi, że można spotkać tu ducha Piotra "Dzikiego Chłopca". 

Duchy Pałacu

Podobno apartament 1A, który zajmuje William i jego rodzina jest najbardziej nawiedzony z całego zamku i błąka się po nim duch Błękitnej Damy. I to właśnie ten duch towarzyszył w samotnych latach księżnej Małgorzacie, siostrze Elżbiety II. Po korytarzach przemyka duch Piotra „Dzikiego Chłopca”, a król Jerzy II umierając miał jęczeć „Dlaczego oni nie przychodzą”. Podobno ostatnie słowo jakie wypowiedział to „oni”.

W ogóle mówi się Pałac Kensington nie jest szczęśliwym miejscem dla kobiet z rodziny królewskiej. Z tego powodu toczy się ogólnonarodowa dyskusja czy księżna Kate i przyszła księżna Meghan powinny tu mieszkać. Wystarczy przytoczyć najbardziej tragiczne losy mieszkających tu pań, które podobno nigdy nie zaznały szczęścia . Najsłynniejszą jest oczywiście księżna Diana, która zamieszkała tu po ślubie z księciem Karolem i mieszkała nawet po rozwodzie, aż do swojej tragicznej śmierci. To właśnie spod bramy pałacu wyruszył żałobny kondukt.

Szczęścia nie zaznała tutaj królowa Anna, która osiemnaście razy zachodziła w ciążę, 13 razy poroniła, a czworo jej dzieci zmarło nie mając nawet roku. Tylko jeden jej syn Willhelm dożył 11 lat, ale zmarł nagle. Legenda głosi, że w dniu swoich urodzin tańczył jak szalony, położył się i już się nie obudził. Królowa Maria,  żona Wilhelma III Orańskiego w wieku 32 lat zmarła na ospę… tydzień po wprowadzeniu się do pałacu.

Nieszczęśliwi mieszkańcy

Takie historie można mnożyć i nie wszystkie dotyczą tylko kobiet. Król Jerzy II podczas gry w karty dowiedział się o śmierci syna Fryderyka, którego zresztą wcześniej wyrzucił z pałacu. Gdy dotarła do niego ta wiadomość powiedział tylko „dobrze” i wrócił do gry.

W Pałacu Kensington urodziła się królowa Wiktoria. Tu dorastała i tu dowiedziała się, że zostanie królową. Również tutaj opłakiwała swojego męża księcia Alberta. Pokój, w którym spędzała długie godziny pogrążając się w rozpaczy jest urządzony na czarno i można go zwiedzać w ramach wystawy „Victoria Revealed”.

Pierwotnie zbudowany jako dwupiętrowy dwór został przekształcony w pałac królewski przez światowej sławy architekta Sir Christophera Wrena. W 2012 roku królowa Elżbieta II, choć w nim nie mieszka (żaden władca nie mieszkał tu od 250 lat) odrestaurowała go za 12 milionów funtów.

Mimo błąkających się duchów, ciążącej nad pałacem klątwy i wysokiego czynszu jest ulubionym miejscem młodszych członków rodziny królewskiej i najbardziej ekskluzywnym adresem w Wielkiej Brytanii.  

1/8
Pałac Kensington
Copyright @east news
1/8

Pałac Kensington znajduje się w Londynie 

2/8
Klatka schodowa w Pałacu Kensington
Copyright @east news
2/8

Słynna królewska klatka schodowa. Malowidła naścienne przedstawiają historie z życia króla Jerzego I. To tutaj można spotkać ducha Piotra "Dzikiego Chłopca".

3/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
3/8

Przy wizycie byłego prezydenta USA Baracka Obamy mogliśmy zajrzeć do środka 

4/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
4/8

Pałac Kensington jest siedzibą rodziny królewskiej od 1689 roku. W obecnej formie zaprojektował go słynny architekt Sir Christopher Wren

5/8
Pałac Kensington
Copyright @Pałac Kensington
5/8

Książę William i księżna Kate lubią jasne kolory 

6/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
6/8

Książę William spędził całe dzieciństwo w Pałacu Kensignton, w którym jego rodzice księżna Diana i książę Karol zamieszkali po ślubie, i w którym Diana, mimo rozwodu z Karolem mieszkała aż do śmierci

7/8
Pałac Kensington
Copyright @Pałac Kensington
7/8

Dzieciom pozwalają się bawić w salonie 

8/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
8/8

William wraz z rodziną zajmuje wyremontowany za 4 i pół miliona funtów apartamentu numer 1A, który ma 20 pokoi

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.