Warunki zachwycają!

Monika Katarzyna Krupska 23 kwietnia 2018 16:40

Na ten moment czekaliśmy przez ostatnie miesiące! Dziś księżna Kate urodziła trzecie dziecko. Książę George i księżniczka Charlotte doczekali się braciszka! Najmłodszy członek rodziny królewskiej już niedługo wyjdzie ze szpitala św. Marii w Londynie i z całą rodziną uda się do Pałacu Kensington, który znajduje się w zachodniej części Londynu. Przypomnijmy, w jakich warunkach zamieszka. 

Przestronne wnętrza

W Pałacu Kensington nie tylko mieszka książę William i księżna Kate, ale po ślubie do Harry’ego przeprowadzi się Meghan Markle. Dom jest przestronny, pełen przepychu i robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Przy wizycie Baracka Obamy i jego żony mogliśmy podejrzeć, jak mieszka królewska rodzina.

Salon w mieszkaniu księcia Williama i księżnej Kate na przykład jest mocno oświetlony. Znajdują się w nim białe sofy, krzesła, fotele i oryginalny stolik na kawę. Wnętrze domu pełne jest antyków, a także… zabawek dla dzieci! Przy wizycie prezydenckiej pary, książę George bawił się przecież na koniu na biegunach, który znajdował się właśnie w salonie. Na stoliku leżała też maskotka księcia. Jak widać w Pałacu nie panuje idealny porządek.

W domu znajduje się także mnóstwo kwiatów i zdjęć rodzinnych. Na półkach znaleźć można sporo książek, a na stoliku w salonie stoją różne trunki. 

W Pałacu jest również pełno malowideł. Na klatce schodowej znajdują się np. historie z życia króla Jerzego I. O owej klatce krąży wiele legend, między innymi, że można spotkać tu ducha Piotra "Dzikiego Chłopca". 

Duchy Pałacu

Podobno apartament 1A, który zajmuje William i jego rodzina jest najbardziej nawiedzony z całego zamku i błąka się po nim duch Błękitnej Damy. I to właśnie ten duch towarzyszył w samotnych latach księżnej Małgorzacie, siostrze Elżbiety II. Po korytarzach przemyka duch Piotra „Dzikiego Chłopca”, a król Jerzy II umierając miał jęczeć „Dlaczego oni nie przychodzą”. Podobno ostatnie słowo jakie wypowiedział to „oni”.

W ogóle mówi się Pałac Kensington nie jest szczęśliwym miejscem dla kobiet z rodziny królewskiej. Z tego powodu toczy się ogólnonarodowa dyskusja czy księżna Kate i przyszła księżna Meghan powinny tu mieszkać. Wystarczy przytoczyć najbardziej tragiczne losy mieszkających tu pań, które podobno nigdy nie zaznały szczęścia . Najsłynniejszą jest oczywiście księżna Diana, która zamieszkała tu po ślubie z księciem Karolem i mieszkała nawet po rozwodzie, aż do swojej tragicznej śmierci. To właśnie spod bramy pałacu wyruszył żałobny kondukt.

Szczęścia nie zaznała tutaj królowa Anna, która osiemnaście razy zachodziła w ciążę, 13 razy poroniła, a czworo jej dzieci zmarło nie mając nawet roku. Tylko jeden jej syn Willhelm dożył 11 lat, ale zmarł nagle. Legenda głosi, że w dniu swoich urodzin tańczył jak szalony, położył się i już się nie obudził. Królowa Maria,  żona Wilhelma III Orańskiego w wieku 32 lat zmarła na ospę… tydzień po wprowadzeniu się do pałacu.

Nieszczęśliwi mieszkańcy

Takie historie można mnożyć i nie wszystkie dotyczą tylko kobiet. Król Jerzy II podczas gry w karty dowiedział się o śmierci syna Fryderyka, którego zresztą wcześniej wyrzucił z pałacu. Gdy dotarła do niego ta wiadomość powiedział tylko „dobrze” i wrócił do gry.

W Pałacu Kensington urodziła się królowa Wiktoria. Tu dorastała i tu dowiedziała się, że zostanie królową. Również tutaj opłakiwała swojego męża księcia Alberta. Pokój, w którym spędzała długie godziny pogrążając się w rozpaczy jest urządzony na czarno i można go zwiedzać w ramach wystawy „Victoria Revealed”.

Pierwotnie zbudowany jako dwupiętrowy dwór został przekształcony w pałac królewski przez światowej sławy architekta Sir Christophera Wrena. W 2012 roku królowa Elżbieta II, choć w nim nie mieszka (żaden władca nie mieszkał tu od 250 lat) odrestaurowała go za 12 milionów funtów.

Mimo błąkających się duchów, ciążącej nad pałacem klątwy i wysokiego czynszu jest ulubionym miejscem młodszych członków rodziny królewskiej i najbardziej ekskluzywnym adresem w Wielkiej Brytanii.  

1/8
Pałac Kensington
Copyright @east news
1/8

Pałac Kensington znajduje się w Londynie 

2/8
Klatka schodowa w Pałacu Kensington
Copyright @east news
2/8

Słynna królewska klatka schodowa. Malowidła naścienne przedstawiają historie z życia króla Jerzego I. To tutaj można spotkać ducha Piotra "Dzikiego Chłopca".

3/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
3/8

Przy wizycie byłego prezydenta USA Baracka Obamy mogliśmy zajrzeć do środka 

4/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
4/8

Pałac Kensington jest siedzibą rodziny królewskiej od 1689 roku. W obecnej formie zaprojektował go słynny architekt Sir Christopher Wren

5/8
Pałac Kensington
Copyright @Pałac Kensington
5/8

Książę William i księżna Kate lubią jasne kolory 

6/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
6/8

Książę William spędził całe dzieciństwo w Pałacu Kensignton, w którym jego rodzice księżna Diana i książę Karol zamieszkali po ślubie, i w którym Diana, mimo rozwodu z Karolem mieszkała aż do śmierci

7/8
Pałac Kensington
Copyright @Pałac Kensington
7/8

Dzieciom pozwalają się bawić w salonie 

8/8
Pałac Kensington
Copyright @eastnews
8/8

William wraz z rodziną zajmuje wyremontowany za 4 i pół miliona funtów apartamentu numer 1A, który ma 20 pokoi

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.