Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To już oficjalne: Księżna Kate urodziła! Trzecie royal baby już na świecie

Chłopiec czy dziewczynka? 

Gabriela Czernecka 23 kwietnia 2018 13:30
Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Księżna Kate urodziła! Książę William został ojcem! Trzecie dziecko Kate i Williama już na świecie. Dobrą nowiną przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej podzielili się, ogłaszając informacje na specjalnych sztalugach, gdzie umieszczona została tablica z informacją o narodzinach royal baby nr 3. Wiadomość o narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama pojawiła się także na Twitterze i Instagramie brytyjskiej rodziny królewskiej. Na tę wiadomość czekali wszyscy. Poznajcie szczegóły!

Księżna Kate urodziła. Trzecie dziecko Kate i Williama już na świecie!

To już oficjalne: księżna Kate urodziła! „Dziś rano księżna Cambridge została przyjęta do St. Mary’s Hospital w Londynie we wczesnych stadiach porodu. Księżna przejechała samochodem z Kensington Palace do Skrzydła Lindo w szpitalu St. Mary's Hospital wraz z księciem Cambridge”, taką informację do publicznej wiadomości podano na Twitterze Pałacu Kensington. Brytyjczycy z niecierpliwością czekali na pojawienie się książęcej pary z trzecim potomkiem i ...doczekali się! 

Trzecie dziecko Kate i Williama już na świecie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie księżna Kate urodziła chłopca! Wygląda na to, że księciu George'owi rośnie konkurencja.... Para jak na razie nie ujawnia imienia kolejnego potomka, ale dała komunikat, że zarówno młoda mama, jak i dziecko czują się dobrze. Trzecie dziecko Kate przyszło na świat o godzinie 11.01 czasu brytyjskiego.

Płeć trzeciego dziecka Kate i Williama. Księżna Kate urodziła chłopca

Przypomnijmy, że oczy Brytyjczyków zwróciły się ku skrzydłu szpitala św. Marii w Paddington już dwa tygodnie temu. Wszystko za sprawą zdjęcia, jakie opublikował jeden z fotografów, który pojawił się przed szpitalnym skrzydłem, by oczekiwać na przyjazd Kate Middleton. Jednym zdjęciem wywołał ogromne zamieszanie i dał do zrozumienia, że księżna Kate rodzi!

Księżna Kate urodziła chłopca

Szybko okazało się jednak, że chodziło mu tylko o prezentację przygotowań do powitania księżnej (pomalowano płot przed wejściem), a nie samo przyjście na świat trzeciego dziecka Kate i Williama. Plotka poszła w świat, ale brytyjskie media pozostały czujne. Właśnie dotarła do nas wspaniała wiadomość. Księżna Kate urodziła chłopca! Witamy na świecie! 

Narodziny kolejnego dziecka książęcej pary mają szczególne znaczenie dla księżniczki Charlotte, gdyż będą równoznaczne z przejściem dziewczynki do historii. Jako pierwsza kobieta w bezpośredniej sukcesji nie straci swojego miejsca w kolejce do brytyjskiego tronu! Takie prawo obowiązuje od 2011 roku, tak więc na tronie ma okazję zasiąść księżniczka Charlotte, która urodziła się w 2015 roku. I choć księżna Kate urodziła chłopca, księżniczka Charlotte wciąż ma szanse na zostanie królową.  

Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.