KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Trzecie dziecko Kate i Williama zarobi dla brytyjskiej gospodarki fortunę!

Ta kwota zwala z nóg!

Damian Duda 26 kwietnia 2018 09:00

Kiedy media obiegła wieść, że księżna Kate i książę William spodziewają się trzeciego dziecka, zawrzało. Zainteresowanie kolorowej prasy życiem brytyjskiej rodziny królewskiej stało się dla wydawców jeszcze ważniejsze, niż było do tej pory. A brytyjska branża turystyczna zaczęła zacierać ręce na myśl o tym, jak wzrośnie chęć podróżowania do Wielkiej Brytanii. Time już oszacował, jaki dochód przyniesie trzecie royal baby dla brytyjskiej gospodarki.

Ile zarobi trzecie royal baby? 

Księżna Kate trafiła do szpitala!, Royal baby już na świecie? — brzmiały nagłówki w największych serwisach internetowych w ostatnich dniach. Nic dziwnego, gdyż trzecia ciążka księżnej Kate wywołała zainteresowanie nie tylko w Zjednoczonym Królestwie, lecz na całym świecie.

Według dziennikarzy tygodnika Time, którzy obliczyli, że — w zaledwie kilka tygodni — trzecie royal baby zarobi dla brytyjskiej gospodarski bagatela... pół miliarda złotych.

„Pamiątki, wycieczki, zdjęcia, najazd turystów - to wszystko sprawi, że mały książę wygeneruje ogromne zyski. A do tego dojdzie przecież efekt majowego ślubu Harry'ego i Meghan’’, wyjaśnia Super Express.

Ile kosztuje utrzymanie brytyjskiej monarchii?

To pytanie od lat powraca do dyskusji jak bumerang. Według wyliczeń statystyczny podatnik płaci za utrzymanie korony blisko 56 pensów rocznie, czyli około 3 złote. Jednak, jak twierdzą mieszkańcy Wielkiej Brytanii, te wydatki są mocno zaniżone. Nie uwzględniają bowiem na przykład kosztów remontu czteropiętrowego, 22-pokojowego apartamentu, należącego do rodziny królewskiej, którego koszt renowacji wyceniono na 4,5 mln funtów.

A Wy, myślicie, że w XXI wieku utrzymywanie rodziny królewskiej ma sens? 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.