Salwy, oficjalna prezentacja...

Gabriela Czernecka 10 marca 2019 16:50

Narodziny pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego to praktycznie od samego ogłoszenia ciąży księżnej temat numer jeden w brytyjskiej prasie. Royal baby przyjdzie na świat pod koniec marca bądź początkiem kwietnia. A co będzie się działo chwilę później? Kiedy książęca para Sussex pokaże swojego potomka? Kiedy dowiemy się, jakiej płci jest dziecko Meghan i Harry'ego i jak ma na imię? Oto wszystko, co musicie wiedzieć o królewskich tradycjach i to, jak Wielka Brytania wita potomka rodziny królewskiej według protokołu.

Trzecie dziecko Kate i Williama: królewskie narodziny zgodnie z tradycją

Świat, zwłaszcza brytyjski, jak zwykle żyje kolejnymi narodzinami royal baby! Wszyscy z niecierpliwością czekają na poród Meghan i przyjście na świat pierwszego potomka Harry'ego. W zakładach bukmacherskich obstawia się dosłownie wszystko - od płci dziecka Meghan po kolor włosów potomka, a nawet... długość akcji porodowej! Choć księżna Sussex zaskakuje swoją postępowością jeśli chodzi o zastosowanie zasad protokołu, to są jednak takie, których złamać nie może i do których zamierza się dostosować, podobnie jak wszyscy członkowie royal family. 

Komunikat o narodzinach dziecka księżnej Meghan

Komunikat o narodzinach pierwszego dziecka księżnej Meghan ukaże się oficjalnie w świątecznym wydaniu magazynu The London Gazette. Przed Pałacem Buckingham ustawiane są także specjalne sztalugi, a na nich tablice z informacją o narodzinach dziecka. Obecnie w czasach technologii i social mediów o narodzinach dziecka Meghan i Harry'ego pojawi się na Twitterze oraz Instagramie brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Niezmiennym elementem tradycji witania nowego członka królewskiej rodziny jest również salwa armatnia z 62 dział umieszczonych w londyńskiej Tower oraz 41 kolubryn w Green Park niedaleko Pałacu Buckingham. Jak podaje minister obrony, jeśli dziecko Meghan przyjdzie na świat w dniu pracy, wystrzał musi mieć miejsce w ciągu zaledwie sześciu godzin od narodzin, jeżeli jednak  potomek urodzi się w weekend, tak jak w przypadku Charlotte, która urodziła się w sobotę, wtedy ze świętowaniem czeka się do poniedziałku. 

Imię i tytuł trzeciego dziecka Meghan i Harry'ego

Informacja o nadaniu przez rodziców imienia dziecku, najpierw trafia do królowej Elżbiety II. W przypadku narodzin poprzednich dzieci Williama to on informował o tym królową. Dopiero po aprobacie Elżbiety II, trafia ono do opinii publicznej. Co ciekawe, główne założenie jest takie, aby imię nadawane dziecku było chrześcijańskie. W przypadku Charlotte i George'a para książęca poinformowała o imieniu dwa dni po porodzie. Podobnie będzie w przypadku tytułu, jaki otrzyma dziecko Meghan i Harry'ego. Przypomnijmy, że kiedyś tak ważną informację przekazywał krzykacz miejski.

Księżna Meghan po porodzie i narodzinach pierwszego dziecka

Niestety, księżnej Meghan po porodzie nie będzie dane odpocząć. Po zaledwie kilku lub kilkunastu godzinach księżna będzie musiała wyjść przed szpital, gdzie wraz z mężem, księciem Harrym zaprezentują światu kolejnego potomka. To jednak nie wszystko. Jak przystało na księżną będzie wyglądała perfekcyjnie. To dlatego niedługo po porodzie zajmuje się nią fryzjerka, makijażystka i stylistka. Po zaprezentowaniu światu kolejnego potomka, para wróci do domu. 

Zgodnie z tradycją, jako jedna z pierwszych osób to królowa wręcza noworodkowi prezent. Choć para książęca stara się szanować tradycję i dworskie zasady przekazywane z pokolenia na pokolenie, umiejętnie dostosowuje je do współczesnych realiów. Dlatego m.in. Meghan miała baby shower. Impreza na cześć przyszłego potomka została urządzona neutralnie płciowo, jak na razie nie wiadomo więc, czy Meghan urodzi chłopca czy dziewczynkę... A Wy, jak myślicie? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…