Spekulacje co do wyboru ruszyły!

Gabriela Czernecka 6 maja 2019 17:00

Meghan Markle i Harry właśnie powitali na świecie swoje pierwsze dziecko! Jak będzie miał na imię ich synek? W przypadku tej książęcej pary nic nie jest oczywiste. Uznawani są za jedną z najbardziej nowoczesnych par w rodzinie królewskiej. Choć członkinie royal family stworzyły tradycję, by prezentować nowo narodzonego potomka światu, nie wiadomo czy książęca para Sussex się na to zdecyduje. A kiedy poznamy imię ich pierwszego potomka? To też nie jest takie oczywiste...

Imię dziecka Meghan i Harry'ego: typy

Na temat jego imienia syna książęcej pary toczy się gorąca dyskusja. Przypomnijmy, że trzy miesiące temu podczas podróży po Melbourne, książę Harry i księżna Meghan zapytani przez jednego z fanów o to, nad jakimi imionami zastanawiają się dla swojego dziecka, odpowiedzieli: „Otrzymaliśmy od wszystkich długą listę imion. Zamierzamy wkrótce się za to zabrać. Na spokojnie usiądziemy i spojrzymy na nie. Jeszcze o tym aż tak nie myślimy, ponieważ jest jeszcze dość wcześnie”. 
 

Dziecko Meghan i Harry'ego przyszło na świat 6 maja. Książęca para Sussex z pewnością wybrała już kilka typów, które wezmą pod uwagę. W zakładach bukmacherskich można przeczytać propozycje imion, które są bardzo popularne.

Typuje się, że Meghan wybierze dla swojego synka któreś z poniższych imion: 

  • Spencer - amerykańskie imię, tak miała na nazwisko matka Harry'ego, Diana
  • Arthur - słynne imię króla, bohatera licznych legend, ale także drugie imię księcia Williama i trzecie imię księcia Karola
  • Charles - imię księcia Karola, drugie imię księcia Harry'ego
  • Albert - imię małżonka Królowej Victorii, ale także trzecie imię księcia Harry’ego
  • Edward (imię jednego z synów Królowej Elżbiety

Kiedy poznamy imię synka Meghan i Harry'ego?

Co ciekawe, królewski protokół nie reguluje kwestii tego, kiedy młodzi rodzice powinni oficjalnie podać imię swojego dziecka. Przypomnijmy, że książę William i księżna Kate o imieniu dla księcia George'a i księżniczki Charlotte poinformowali dwa dni po narodzinach, a w przypadku księcia Louise'a czekaliśmy cztery dni. Po narodzinach księcia Williama Diana i Karol podali jego imię dopiero po tygodniu! Przez ten czas Brytyjczycy nazywali małego księcia Baby Wales. 

Królewska komentatorka Victoria Arbiter zaznacza, że w przypadku królewskich matek ogłoszenie imienia nie jest takim prostym zadaniem. Członkinie rodziny królewskiej muszą być pewne swojego wyboru: „Z jednej strony istnieje chęć poinformowania rodzin przed złożeniem publicznej deklaracji, a każdy nowy rodzic docenia, że ​​ma trochę czasu, aby poznać swoje maleństwo przed atakiem ogłoszeń. Członkowie rodziny królewskiej muszą jednak wziąć pod uwagę wielką odpowiedzialność związaną z nazwaniem nowego członka rodziny i chcą być w stu procentach pewni swojego wyboru przed ogłoszeniem go i zapieczętowaniem miejsca dziecka w historii”, mówi.

Czy zdecydują się poinformować swoich fanów o imieniu dla dziecka kilka dni po jego narodzinach, a może jeszcze w dniu jego narodzin dowiemy się, jak zdecydowali? W przypadku porodu, jak i samej ciąży Meghan, książęca para nie przestrzega zbyt wielu tradycji. Jak na razie pozostaje nam tylko snuć domysły i... cierpliwie czekać!  

1/5
Książę Harry, księżna Meghan
Copyright @Getty Images
1/5

Jak będzie miało na imię dziecko Meghan i Harry'ego? W przypadku tej książęcej pary nic nie jest oczywiste. Uznawani są za jedną z najbardziej nowoczesnych par w rodzinie królewskiej.

2/5
Księżna Meghan, książę Harry, stylizacje księżnej Meghan
Copyright @East News
2/5

Im bliżej narodzin pierwszego royal baby Meghan i Harry'ego, tym gorętsza dyskusja toczy się na temat jego lub jej imienia i tego kiedy książęca para zdecyduje się je ogłosić.

3/5
Copyright @East News
3/5

Co ciekawe, królewski protokół nie reguluje kwestii tego, kiedy młodzi rodzice powinni oficjalnie podać imię swojego dziecka.

4/5
Copyright @East News
4/5

Dziecko Meghan i Harry'ego lada dzień pojawi się na świecie. 

5/5
Księżna Meghan, książę Harry
Copyright @Andrew Parsons / i-Images/i-images/East News
5/5

Czy zdecydują się poinformować swoich fanów o imieniu dla dziecka kilka dni po jego narodzinach, a może jeszcze w dniu jego narodzin dowiemy się, jak będzie miało na imię royal baby? 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.