Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski
Z OSTATNIEJ CHWILI

To już oficjalne. Księżna Meghan urodziła! Pałac wydał oświadczenie

Chłopiec czy dziewczynka?

Gabriela Czernecka 6 maja 2019 15:37
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski

Księżna Meghan urodziła! Książęca para Sussex po raz pierwszy została rodzicami. Pałac wydał właśnie w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Od kilku tygodni z niecierpliwością oczekiwano, aż do publicznej wiadomości zostanie podane, że księżna Meghan rodzi i że na świat przyszło jej pierwsze dziecko. Dziś już wiadomo. Harry i Meghan powitali na świecie chłopca. Poznajcie szczegóły!

Księżna Meghan urodziła! Chłopiec czy dziewczynka?

Na tę wiadomość czekali wszyscy, i to nie tylko fani rodziny królewskiej. Brytyjska royal family powitała właśnie na świecie kolejne królewskie dziecko. Księżna Meghan i książę Harry po raz pierwszy zostali rodzicami. Meghan urodziła chłopca. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu pałacu, które zostało umieszczone na koncie na Instagramie Meghan i Harry'ego, które niedawno utworzyli: dziecko przyszło na świat dzisiaj w godzinach porannych, o 5:26, waży 3,2 kilograma, jest zdrowe i czuje się dobrze. Więcej informacji na jego temat zostanie podanych wkrótce.

„Księżna i dziecko są zdrowi i czują się dobrze. Książęca para dziękuje wszystkim za dzielenie z nimi radości za i wsparcie w tym szczególnym czasie w ich życiu. Więcej szczegółów zostanie podanych w najbliższych dniach”, czytamy.

Im bliżej porodu, tym więcej spekulacji pojawiało się na temat daty przyjścia na świat królewskiego potomka, jego płci, a nawet imienia. Zakładom bukmacherskim nie było końca. Wielbiciele rodziny królewskiej prześcigali się w spekulacjach na temat tego, jakie zasady królewskiej etykiety złamie żona Harry'ego czy tego, jak będzie miało na imię dziecko Harry'ego i Meghan. Obstawiano nawet  to, jakiej będzie płci. Dziś już wiadomo. 

Poród księżnej Meghan

Księżna Meghan urodziła chłopca/dziewczynkę. Pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego już zapisało się na kartach historii. Jest obecnie siódme w kolejce do brytyjskiego tronu. Jest czwartym wnukiem księcia Karola, zaraz po dzieciach Williama (George'u, Charlotte i Louisie) oraz ósmym prawnukiem królowej Elżbiety II. Więcej, najprawdopodobniej jako pierwsza księżna, Meghan obchodziła baby shower, który do tej pory w brytyjskiej rodzinie królewskiej nigdy nie miało miejsca. Królowa najwidoczniej zdecydowała się udzielić Meghan zgody na organizację tego rodzaju wydarzenia.

Księżna Sussex podtrzymała jednak inne tradycje, jak choćby taką, która twierdzi, że pierwszą osobą, która dowiaduje się o narodzinach królewskiego potomka jest królowa Elżbieta II. Meghan podczas porodu towarzyszył sztab specjalistów. Ci, zobowiązani byli i są do najwyższej dyskrecji. W ich skład wchodził zespół chirurgów, neonatologów, ginekologów, anestezjologów, pediatrów i położnych. Księżnej Sussex pomocy udzielała także doświadczona doula, która sprawowała nad nią opiekę podczas porodu.

Meghan w przeciwieństwie do samej Elżbiety II nie rodziła w domu. Księżna Meghan urodziła prawdopodobnie w Frimley Park Hospital w Surrey. Książę Harry towarzyszył żonie przy porodzie, podobnie jak jej mama, Doria.  

Dziecko Meghan - jak będzie miało na imię?

Podstawowa zasada jest taka, że dziecko z rodziny królewskiej powinno otrzymać chrześcijańskie imię. Biorąc pod uwagę postępowość Meghan, wśród najczęstszych typów są takie imiona dla chłopców: Philip, Albert, Arthur.

Jak będzie miało na imię dziecko Meghan i Harry'ego? Tego dowiemy się już niebawem, a tymczasem gratulujemy młodej mamie!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!