Meghan i Harry - kiedy narodziny drugiego dziecka? Ujawniono szczegóły porodu
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images
królewskie życie

Książę Harry i Meghan nie ochrzczą córki w Wielkiej Brytanii?

Ta decyzja może rozczarować królową

Dorota Falkowska 13 października 2021 10:05
Meghan i Harry - kiedy narodziny drugiego dziecka? Ujawniono szczegóły porodu
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Córka księżnej Meghan i księcia Harry'ego, Lilibet, przyszła na świat w czerwcu tego roku, ale decyzje co do jej ochrzczenia nadal nie są do końca jasne... Co zadecydowali rodzice?

Gdzie odbędzie się chrzest Lilibet, córki Meghan i Harry'ego?

Wszyscy, którzy zakładali, że córka Harry'ego i Meghan zostanie ochrzczona w Wielkiej Brytanii, mogą poczuć się rozczarowani. Jak donosi portal "Mirror", książęca para nie pojawi się w najbliższym czasie na wyspach w tym celu. 

"W Wielkiej Brytanii nie będzie chrztu", miała wyjawić osoba z rodziny królewskiej w rozmowie z "The Telegraph". 

Ta decyzja może dziwić, zwłaszcza że córeczka Sussexów otrzymała swoje imię na cześć Elżbiety II, ale jak podają królewskie źródła, Lilibet przyjmie sakrament chrztu w Kościele Episkopalnym USA. W takim wypadku, najmłodsze dziecko Meghan i Harry'ego nie zostanie członkiem Kościoła anglikańskiego. Córkę księcia Harry'ego i Meghan miałby ochrzcić ten sam biskup, który pojawił się na ich ślubie i wygłosił kazanie - Michael Curry. 

Zobacz też: Dwa obywatelstwa, piękne imiona i... Oto wszystko, co wiemy o dziecku Meghan i Harry’ego

Jeśli decyzja o ceremonii w USA dojdzie do skutku, Elżbieta II z pewnością będzie rozczarowana. Królowa jeszcze nie widziała wnuczki, a tak długa i wyczerpująca podróż może być dla niej czymś niemożliwym do zrealizowania. 

Chrzest Archiego, pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego, był bardzo skromną ceremonią wśród najbliższych. Do końca nie było nawet wiadomo, kim są matka i ojciec chrzestny. Można wnioskować, że nie inaczej będzie w wypadku chrztu Lilibet, zważając na aurę tajemniczości, która się wokół tego tematu wytworzyła. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.