księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Arthur, Alexander czy James? Już wiadomo, jak ma na imię syn Meghan i Harry'ego!

Tego wyboru nikt się nie spodziewał!

Gabriela Czernecka 8 maja 2019 17:38
księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Jak ma na imię syn Meghan i Harry'ego? Para książęca Sussex właśnie podzieliła się ze światem imieniem swojego pierwszego dziecka. 6 maja 2019 roku na świat przyszedł Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Imiona chłopca są zaskakujące! Dlaczego książę Harry i księżna Meghan zdecydowali się właśnie na tę kombinację imion? Typowania bukmacherów kompletnie się nie sprawdziły!

Royal baby - imię dziecka Meghan i Harry'ego 

6 maja 2019 roku o 6.26 polskiego czasu na świat przyszło pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego. Książę chwilę po narodzinach wygłosił krótkie oświadczenie, w którym podziękował za wsparcie i ogłosił, że już w środę poznamy imię jego synka. Weźmy pod uwagę, że królewski protokół nie reguluje kwestii tego, kiedy młodzi rodzice powinni oficjalnie podać imię swojego dziecka. Książę William i księżna Kate o imieniu dla księcia George'a i księżniczki Charlotte poinformowali dwa dni po narodzinach, a w przypadku księcia Louise'a czekaliśmy cztery dni. Po narodzinach księcia Williama Diana i Karol podali jego imię dopiero po tygodniu! Przez ten czas Brytyjczycy nazywali małego księcia Baby Wales. 

Zaznaczmy, że dzieci brytyjskiej pary królewskiej otrzymują potrójne lub poczwórne imiona. Książę George to tak naprawdę George Alexander Louis, z kolei jego młodsza siostra to Charlotte Elizabeth Diana, a książę Louis to dokładnie Louis Arthur Charles. Książę William ma aż cztery imiona: William (Wilhelm) Arthur Philip Louis, podobnie jak jego brat, Harry (Henry) Charles Albert David oraz ojciec, książę Karol Philip Arthur George. Jak twierdzą bukmacherzy, przy takim zapotrzebowaniu przynajmniej jedno z tych imion na pewno zostanie użyte.

Książęca para Sussex zdecydowała się nazwać swojego syna, wybierając imiona: Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Sądzono, że Meghan wybierze dla swojego synka któreś z poniższych imion: 

  • Spencer - amerykańskie imię, tak miała na nazwisko matka Harry'ego, Diana
  • Arthur - słynne imię króla, bohatera licznych legend, ale także drugie imię księcia Williama i trzecie imię księcia Karola
  • Charles - imię księcia Karola, drugie imię księcia Harry'ego
  • Albert - imię małżonka Królowej Victorii, ale także trzecie imię księcia Harry’ego
  • Edward (imię jednego z synów Królowej Elżbiety), ale imię ojca Diany, drugie imię brata Diany -
    Charles Edward Maurice Spencer

Jak ma na imię syn Meghan i Harry'ego - Archie Harrison Mountbatten-Windsor

A tymczasem książęca para Sussex kompletnie zaskoczyła internautów! Takiego wyboru chyba nikt się nie spodziewał. A zaznaczmy, że wybór imienia dla royal baby nie jest łatwy. Królewska komentatorka Victoria Arbiter zaznacza, że członkinie rodziny królewskiej muszą być pewne swojego wyboru: „Z jednej strony istnieje chęć poinformowania rodzin przed złożeniem publicznej deklaracji, a każdy nowy rodzic docenia, że ​​ma trochę czasu, aby poznać swoje maleństwo przed atakiem ogłoszeń. Członkowie rodziny królewskiej muszą jednak wziąć pod uwagę wielką odpowiedzialność związaną z nazwaniem nowego członka rodziny i chcą być w stu procentach pewni swojego wyboru przed ogłoszeniem go i zapieczętowaniem miejsca dziecka w historii”, mówi.

Meghan i Harry już kilka miesięcy temu zapowiadali, że zastanawiają się nad wyborem imienia swojego dziecka. Wśród typowanych imion były: Charles, Albert, Edward, David, James i Alexander. „Otrzymaliśmy od wszystkich długą listę imion. Zamierzamy wkrótce się za to zabrać. Na spokojnie usiądziemy i spojrzymy na nie. Jeszcze o tym aż tak nie myślimy, ponieważ jest jeszcze dość wcześnie”, mówili jakiś czas temu.

Dziś już wiemy, że nowy członek rodziny królewskiej nazywa się Archie Harrison Mountbatten-Windsor. O swojej decyzji książęca para Sussex poinformowała na Instagramie: „Książę i księżna Sussex mają przyjemność ogłosić, że nazwali swoje pierworodne dziecko: Archie Harrison Mountbatten-Windsor”, napisano pod zdjęciem, na którym mamy okazję podziwiać zarówno królową z mężem, jak i mamę Meghan, Dorię Ragland.

Czy syn Meghan jest księciem? 

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że jeśli królowa zdecyduje, że dziecko Meghan i Harry'ego powinno otrzymać tytuł książęcy, wówczas zostanie księciem Sussex lub księżniczką Sussex. Gdyby jednak tego tytułu nie przyznała, syn Harry'ego prawdopodobnie otrzyma tytuł hrabiego Dumbardon... 

Tytuł księcia Sussex, hrabiego Dumbarton i barona Kilkeel książę Harry otrzymał z okazji swojego ślubu. W przypadku pań otrzymają one tytuł Lady Mountbatten-Windsor. To nazwisko pozostanie w użyciu dopóki Karol książę Walii, zasiadając na tronie nie zadecyduje inaczej. „Dopóki Książę Walii nie uzna, że należy zmienić obecne decyzje, gdy zostanie królem, nadal będzie z Domu Windsor, a jego wnuki posługiwać się będą nazwiskiem Mountbatten-Windsor”, informowało oświadczenie na stronie internetowej brytyjskiej rodziny królewskiej.

Co, ważne rodzice nowo narodzonego chłopca ostatecznie nie zdecydowali się nadać mu tytułu hrabiego. Oznacza to, że syn Harry'ego i Meghan to po prostu Archie Harrison.

Podsumowując, syn księcia Harry'ego nie jest księciem, ani hrabim.  Syn Meghan po prostu nie ma tytułu. Podobnie jest w przypadku jednego z synów królowej Elżbiety II, księcia Wessex, Edward. Wraz z małżonką podjął decyzję, że ich przyszłe dzieci nie będą tytułowane zgodnie z przysługującym im formalnie prawem „Ich Królewskimi Wysokościami książętami Zjednoczonego Królestwa” (jako wnukowie monarchy w linii męskiej). 

A jak Wam podoba Wam się imię nowego członka rodziny królewskiej? Spodziewaliście się takiego wyboru?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.