Piotr Fronczewski z żona i córką Magdą, Warszawa 1991
Fot. Jan Bogacz / Forum
DZIECI GWIAZD

Nie poszły w ślady ojca. Czym zajmują się córki Piotra Fronczewskiego?

„Moje córki, ze swoją konstrukcją psychiczną nie odniosłyby sukcesu w tym zawodzie”

Marta Nawacka 11 grudnia 2022 10:49
Piotr Fronczewski z żona i córką Magdą, Warszawa 1991
Fot. Jan Bogacz / Forum

Jest jednym z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych polskich aktorów. Piotr Fronczewski wraz z żoną doczekał się dwóch córek. Magdalena i Katarzyna są dziś już dojrzałymi, dorosłymi kobietami. Jak wyglądają? Czy poszły w ślady sławnego taty? „Córki odziedziczyły po mnie zmysł autokrytyczny, co w pewnych sytuacjach pomaga, ale też czyni człowieka niepewnym", zdradza aktor.

Piotr Fronczewski – dzieci: Magdalena i Katarzyna

Piotr Fronczewski i jego żona, Ewa, mają dwie córki, Katarzynę i Magdę. „Wychowałem się w babskim świecie! Pierwsze, największe zaskoczenie dotyczyło moich dzieci. Cokolwiek sobie przedtem wyobrażałem na temat bycia ojcem, zawsze w myślach widziałem chłopca. To był teren, który znałem. A tu, zaskakująca zmiana planów. Kolejno urodziły nam się dwie dziewczynki", opowiadał w wywiadzie dla Gali. Aktor dodał także: „Córki wymuszały na mnie inny rodzaj zachowania, niż gdybym miał syna. Powiedziałbym: uruchamiały we mnie opcję soft. Uczyłem się być delikatny i ostrożny (...) W naszym domu wszyscy się o siebie ocierali, pełno było gestów, „maźnięć”, przytuleń, brania buźki w obie dłonie. Nie potrafiłem być srogim ojcem, wymagającym, stawiającym swoje warunki".

Młodsza córka, Magda, długo miała do ojca żal o romans, który miał miejsce siedem lat po ślubie Piotra i Ewy Fronczewskich. „Magda przeżywa coś w rodzaju okresu buntu wobec mnie i bardzo wyraźnie okazuje mi brak akceptacji. Towarzyszy temu długa lista wszelkiego rodzaju zarzutów, niespełnionych oczekiwań, pretensji, z którymi ja się nie zgadzam", opowiadał.

ZOBACZ TAKŻE: Lech Wałęsa: „Straciłem normalne życie, straciłem rodzinę”

Piotr Fronczewski z żona i córką Magdą, Warszawa, 1991
Fot. Jan Bogacz / Forum

Piotr Fronczewski z żoną i córką Magdą, 1991 rok

Kim są córki Piotra Fronczewskiego i jak wyglądają?

Katarzyna Fronczewska jest starszą z dwóch córek Piotra Fronczewskiego. Urodziła się w 1975 roku. Skończyła studia filozoficzne, a następnie Akademię Medyczną w Warszawie i z zawodu jest lekarzem medycyny nuklearnej. Magdalena Fronczewska urodziła się w roku 1978. Jest psychologiem i otworzyła własny gabinet psychologiczny. „Jestem przekonany, że chętnie by mnie na tej słynnej kozetce psychologa położyła i przesłuchała. Córki odziedziczyły po mnie zmysł autokrytyczny, co w pewnych sytuacjach pomaga, ale też czyni człowieka niepewnym. Ja niestety składam się z samych wątpliwości", mówił aktor o zawodzie młodszej córki.

CZYTAJ TEŻ: Robert Lewandowski wyjechał z rodziną na wakacje. Kadry rozczuliły fanów

Obie córki Piotra Fronczewskiego będąc dziećmi miały styczność ze sceną. Śpiewały w chórkach z Majką Jeżowską. Magda Fronczewska śpiewała m.in. słynną „Laleczkę z saskiej porcelany”, a w latach 90. nagrała płytę „WOW/piosenki dla dzieci”. W 1986 roku zagrała nawet epizodyczną rolę w filmie „Podróże Pana Kleksa”, a w 1987 roku wystąpiła w filmie krótkometrażowym „Rośnie człowiek”. W 1997 roku próbowała swoich sił w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jednak nie udało jej się osiągnąć sukcesu. Piotr Fronczewski wcale nie chciał, żeby córki poszły w jego ślady. „Moje córki, ze swoją konstrukcją psychiczną, naskórkową wręcz wrażliwością, nie odniosłyby sukcesu w tym zawodzie. W jakiś sposób udało mi się odwrócić bieg rzeczy, ale bez wywierania presji. Wydaje mi się, że zrozumiały ten punkt widzenia i zaakceptowały go. Choć podejrzewam, że Magda czuje rodzaj tęsknoty za niespełnionym marzeniem", mówił Gali.

Za sprawą starszej córki Piotr Fronczewski został szczęśliwym dziadkiem. „Hanka ciągle coś opowiada, ma swoje zdanie na każdy temat. W każdym razie nie jestem dziadkiem, u którego wnuczka przesiaduje na kolanach, jej temperament na to nie pozwala", mówił dumnie.  

Katarzyna Fronczewska
Fot. Katarzyna Fronczewska/enel.pl

Katarzyna Fronczewska, ene.pl

Magdalena Fronczewska
Fot. Magdalena Fronczewska/FilmWeb

Magdalena Fronczewska, FilmWeb

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.