Piotr Fronczewski z żona i córką Magdą, Warszawa 1991
Fot. Jan Bogacz / Forum
DZIECI GWIAZD

Nie poszły w ślady ojca. Czym zajmują się córki Piotra Fronczewskiego?

„Moje córki, ze swoją konstrukcją psychiczną nie odniosłyby sukcesu w tym zawodzie”

Marta Nawacka 8 czerwca 2023 17:03
Piotr Fronczewski z żona i córką Magdą, Warszawa 1991
Fot. Jan Bogacz / Forum

Piotr Fronczewski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych polskich aktorów. Wraz z ukochaną żoną, Ewą, doczekał się dwóch córek. Katarzyna i Magdalena dziś są już dorosłymi, dojrzałymi kobietami. Czy poszły w ślady sławnego taty? Jak wyglądają? „Córki odziedziczyły po mnie zmysł autokrytyczny, co w pewnych sytuacjach pomaga, ale też czyni człowieka niepewnym", zdradza aktor.

Piotr Fronczewski – dzieci: Magdalena i Katarzyna

Piotr Fronczewski i jego żona, Ewa, mają dwie córki, Katarzynę i Magdę. „Wychowałem się w babskim świecie! Pierwsze, największe zaskoczenie dotyczyło moich dzieci. Cokolwiek sobie przedtem wyobrażałem na temat bycia ojcem, zawsze w myślach widziałem chłopca. To był teren, który znałem. A tu, zaskakująca zmiana planów. Kolejno urodziły nam się dwie dziewczynki", opowiadał w wywiadzie dla Gali. Aktor dodał także: „Córki wymuszały na mnie inny rodzaj zachowania, niż gdybym miał syna. Powiedziałbym: uruchamiały we mnie opcję soft. Uczyłem się być delikatny i ostrożny (...) W naszym domu wszyscy się o siebie ocierali, pełno było gestów, „maźnięć”, przytuleń, brania buźki w obie dłonie. Nie potrafiłem być srogim ojcem, wymagającym, stawiającym swoje warunki".

Młodsza córka, Magda, długo miała do ojca żal o romans, który miał miejsce siedem lat po ślubie Piotra i Ewy Fronczewskich. „Magda przeżywa coś w rodzaju okresu buntu wobec mnie i bardzo wyraźnie okazuje mi brak akceptacji. Towarzyszy temu długa lista wszelkiego rodzaju zarzutów, niespełnionych oczekiwań, pretensji, z którymi ja się nie zgadzam", opowiadał.

ZOBACZ TAKŻE: To jej duma i niewyobrażalne szczęście. Kim jest jedyna córka Teresy Werner? Łączy je wyjątkowa więź

Piotr Fronczewski z żona i córką Magdą, Warszawa, 1991
Fot. Jan Bogacz / Forum

Piotr Fronczewski z żoną i córką Magdą, 1991 rok

Kim są córki Piotra Fronczewskiego i jak wyglądają?

Katarzyna Fronczewska jest starszą z dwóch córek Piotra Fronczewskiego. Urodziła się w 1975 roku. Skończyła studia filozoficzne, a następnie Akademię Medyczną w Warszawie i z zawodu jest lekarzem medycyny nuklearnej. Magdalena Fronczewska urodziła się w roku 1978. Jest psychologiem i otworzyła własny gabinet psychologiczny. „Jestem przekonany, że chętnie by mnie na tej słynnej kozetce psychologa położyła i przesłuchała. Córki odziedziczyły po mnie zmysł autokrytyczny, co w pewnych sytuacjach pomaga, ale też czyni człowieka niepewnym. Ja niestety składam się z samych wątpliwości", mówił aktor o zawodzie młodszej córki.

CZYTAJ TEŻ: Maciej Musiał pokazał zdjęcie ze swoim tatą. Okazja była szczególna

Obie córki Piotra Fronczewskiego będąc dziećmi miały styczność ze sceną. Śpiewały w chórkach z Majką Jeżowską. Magda Fronczewska śpiewała m.in. słynną „Laleczkę z saskiej porcelany”, a w latach 90. nagrała płytę „WOW/piosenki dla dzieci”. W 1986 roku zagrała nawet epizodyczną rolę w filmie „Podróże Pana Kleksa”, a w 1987 roku wystąpiła w filmie krótkometrażowym „Rośnie człowiek”. W 1997 roku próbowała swoich sił w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jednak nie udało jej się osiągnąć sukcesu. Piotr Fronczewski wcale nie chciał, żeby córki poszły w jego ślady. „Moje córki, ze swoją konstrukcją psychiczną, naskórkową wręcz wrażliwością, nie odniosłyby sukcesu w tym zawodzie. W jakiś sposób udało mi się odwrócić bieg rzeczy, ale bez wywierania presji. Wydaje mi się, że zrozumiały ten punkt widzenia i zaakceptowały go. Choć podejrzewam, że Magda czuje rodzaj tęsknoty za niespełnionym marzeniem", mówił Gali.

Za sprawą starszej córki Piotr Fronczewski został szczęśliwym dziadkiem. „Hanka ciągle coś opowiada, ma swoje zdanie na każdy temat. W każdym razie nie jestem dziadkiem, u którego wnuczka przesiaduje na kolanach, jej temperament na to nie pozwala", mówił dumnie.  

Katarzyna Fronczewska
Fot. Katarzyna Fronczewska/enel.pl

Katarzyna Fronczewska, ene.pl

Magdalena Fronczewska
Fot. Magdalena Fronczewska/FilmWeb

Magdalena Fronczewska, FilmWeb

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.