Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba
Z życia gwiazd

Andrzej Piaseczny mieszka z mamą i partnerem. „To jest naturalne, bo nie dałaby rady mieszkając sama”

Artysta zdradził, od czego zaczynają dzień

Marta Nawacka 28 września 2022 09:07
Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny to jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich wokalistów. W ubiegłym roku zdecydował się na coming out przy okazji premiery swojego nowego singla. Mężczyzna nie ukrywa, że jest bardzo blisko ze swoją mamą, która jest dla niego ogromnym wsparciem. W ostatnim wywiadzie zdradził, że rodzicielka mieszka wraz z nim, co jest dla niego zupełnie naturalne. Wyznał też, jak zaczynają każdy dzień.

Andrzej Piaseczny o swoim związku

W zeszłym roku, przy okazji premiery piosenki „Miłość”, Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out. „Piosenka „Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą”, tłumaczył po premierze singla i dodał: „Piszę o jakichś swoich sprawach. To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem”.

W jednym z nowych wywiadów opowiedział więcej o swoim partnerze, z którym pozostaje w związku już kilka lat. „Mieszkam na wsi od 20 lat. Mam to szczęście, że nie jestem człowiekiem samotnym, moja relacja jest przyjemnym związkiem, który trwa od kilku lat i liczę na to, że to się uchowa. Mieszkam w małej społeczności, tam nie da się postawić muru, za którym nic nie widać. Chodzimy na zakupy, jesteśmy widoczni, mojego partnera się rozpoznaje i to nie wywołuje emocji”, wyjaśnił w rozmowie z tygodnikiem Wprost.

Czytaj też: Paweł Deląg został dziadkiem. Jego najstarszy syn doczekał się pierwszego dziecka

Andrzej Piaseczny, VIVA! 11/2021
Fot. Jacek Poremba

Andrzej Piaseczny w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Andrzej Piaseczny mieszka z mamą. Od czego zaczynają dzień?

W kolejnej rozmowie artysta zdradził, że mieszka ze swoją mamą, Alicją, z którą łączy go bliska więź. „Mama jest starszą panią i mieszka ze mną od wielu lat. Jest po ciężkiej chorobie, którą wspólnie przeżyliśmy. To cud, że jest ze mną. To jest naturalne, bo nie dałaby rady mieszkając sama. Ja zawsze byłem trochę maminsynkiem (…). To jest tak, że rodzice zajmują się nami, kiedy my jesteśmy oseskami, a później my jesteśmy im winni opiekę”, opowiedział w rozmowie z Pomponikiem.

Andrzej Piaseczny zdradził także, od jakich rytuałów domownicy rozpoczynają dzień. „Tak jest zawsze, kiedy jestem w domu. Serdecznie to polecam, bo kiedy ludzie się przytulają, świat jest piękniejszy”. W tej samej rozmowie dodał: „Mieszkamy w większą liczbę osób, co nie oznacza poliamorii. Niech to będzie niedopowiedziane z wielokropkiem i z uśmiechem!”, co dla fanów muzyka jest jednoznaczne z tym, że wraz z nim i jego mamą mieszka także partner artysty.  

Zobacz także: Partnerka Cristiano Ronaldo szczerze o śmierci dziecka. Słowa Georginy Rodriguez łamią serce...

Andrzej Piaseczny z mamą Alicją, Jesienna ramówka TVN, 22.08.2019, Warszawa
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Andrzej Piaseczny z mamą Alicją, jesienna ramówka TVN, 22.08.2019, Warszawa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?