Grób księżnej Diany
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów! Grób księżnej Diany jest pusty…?

Gabriela Czernecka 3 sierpnia 2017 15:15
Grób księżnej Diany
Fot. East News

Śmierć Diany wstrząsnęła całym światem. Nawet dziś, po 20 latach od tragicznego wypadku, pojawiają się informacje na jej temat, które budzą ogromne emocje. Zagraniczne media podały właśnie, że grób księżnej jest… pusty! 

Polecamy: Otwarcie o seksie z księciem Karolem i niechęci do Elżbiety II. Sekrety Diany wychodzą na jaw!

Grób Diany na wyspie Althorp

W rodzinnej posiadłość Spencerów mieszka teraz brat Diany, Charles Spencer. To na terenie tej rezydencji znajduje się wyspa Althorp, gdzie pochowano księżną. Według Brytyjczyków Althorp najpiękniej wygląda właśnie o tej porze roku. Grobowiec Diany otacza 36 drzew, które mają symbolizować każdy rok jej życia. Miejsce porośnięte jest ulubionymi kwiatami Diany: tulipanami, angielskimi białymi różami i niezapominajkami. Co roku na wyspę Althorp na jeziorze Round Oval przyjeżdżają tłumy fanów, by oddać hołd „królowej ludzkich serc”. Wyspa ma wymiar symboliczny. To miejsce, gdzie Diana bawiła się w dzieciństwie. Miejsce, do którego uwielbiała przyjeżdżać, by odpocząć od medialnego zgiełku. Co ciekawe, na początku pojawiła się propozycja, by pochować Lady Di w rodowej Kaplicy Spencerów, niedaleko Great Brington. Ostatecznie jednak wybrano  Althorp.

Przeczytaj także: Wpadka księcia Williama wyszła na jaw! Syn Diany w filmie o matce zaliczył zabawną pomyłkę

Kontrowersje wokół grobu Diany

Dziś o miejscu pochówku Diany znów jest głośno. Jak podaje serwis Daily Mail trumna Diany jest pusta, a jej ciało spoczywa w kościele St. Mary w Oxfordzie! Wiarygodność tej informacji ma potwierdzać fakt, że w tym samym kościele pochowano ojca Diany, Edwarda Spencera. Serwis informuje, że miejsce pochówku Diany zmieniono, by nikt nie zbeszcześcił jej zwłok. Rodzina Diany chciała po jej śmierci zapewnić jej przede wszystkim spokój, którego brakowało jej za życia. Niestety, wyspa Althorp okazała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Nie wykluczone więc, że ciało Diany zostało przeniesione… Jednak na oficjalny komunikat w tej sprawie nie ma chyba co liczyć. 

Polecamy: To zdjęcie zszokowało internautów! Nawet w dniu ślubu książę Karol nie krył uczucia do Camilli Parker-Bowles

Więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej przeczytacie tutaj>>

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.