Olga Figaszewska 12 czerwca 2017 10:15
1/7
Książę Karol i księżna Diana MT
Copyright @East News
1/7

Powstał dokument o księżnej Dianie, który ujawnia nieznane dotąd fakty z jej życia. Na jaw wyszły tajemnice małżeństwa z księciem Karolem. Tego nikt się nie spodziewał!

W tym roku przypada 20 rocznica śmierci księżnej Diany, która zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r.  Z tej okazji, stacja CBS, wyprodukowała film dokumentalny "Princess Diana: Her Life, Her Death, The Truth", który odkrywa kulisy małżeństwa książęcej pary. Czy tak naprawdę Diana kochała Karola?

Polecamy też: Książę Karol płakał całą noc przed ślubem z księżną Dianą. Tak twierdzi autorka jego biografii

Kulisy małżeństwa Diany i Karola

Do zawarcia małżeństwa zmusiła Karola rodzina królewska. Nie kochał Diany. Według niektórych biografii, przed ślubem z księżną, następca brytyjskiego tronu płakał całą noc. Zdradzana przez męża, Lady Di była więźniem protokołu dyplomatycznego i swojej pozycji. Zaskakujące jest to, że jeszcze przed ślubem widzieli się zaledwie kilka razy.

Księżna Diana i książę Karol przed ślubem spotkali się ze sobą zaledwie 12 razy - wyznała producentka programu. Jest to tylko jedno z kilku zaskakujących faktów dotyczących ich małżeństwa, dodała.

Na początku małżeństwa, nie odstępowano ich na krok. Diana zwierzała się, że przez większość czasu nie ma szans pobyć z mężem sam na sam. Aż trudno w to uwierzyć, jednak księżna widywała Karola rzadziej, niż na początku znajomości. Karol kontaktował się z nią w pilnych sprawach za pośrednictwem pokojówek czy kamerdynera.  W pałacu był nieobecny. 

Chociaż małżeństwo z Karolem było dla królowej ludzkich serc okresem depresji, kłótni i cierpienia, jej przyjaciółka - Lana Marks zdradziła, że Diana przez całe swoje życie kochała jednego mężczyznę. Był nim książę Karol. Łączyła ich niezrozumiała więź.

Polecamy też: „Samochód Ritza był wrakiem’’. Nowe ustalenia w sprawie tragicznej śmierci księżnej Diany

Nieudane małżeństwo Karola i Diany

Małżeństwo Diany i Karola trwało 15 lat. Pobrali się w lipcu 1981 roku w Katedrze Świętego Pawła w Londynie. Chociaż Diana była idealną kandydatką na żonę, zyskała przychylność rodu i poddanych, nie zdobyła serca księcia.  Zgodnie z zasadami brytyjskiego dworu, kobieta wchodząca do królewskiej rodziny, powinna być dziewicą z arystokratycznego rodu. Broń Boże, rozwódką. Powinna dobrze wyglądać, trzymać się dwa kroki za mężem i unikać prasy. Takie „skromne” wymagania stawia się żonom książąt w monarchii brytyjskiej. Ich małżeństwo od początku nie było usłane różami. Karol bezgranicznie kochał Camillę Parker Bowles, z którą pozostawał w bliskich stosunkach jeszcze w czasie trwania związku z Dianą. W 1994 roku udzieliła poruszającego wywiadu telewizji BBC, w którym opowiedziała o życiu na dworze, nikczemnościach małżeńskich. Przyznała się do prób samobójczych, depresji czy bulimii, do których przyczynił się romans męża z Camillą.

W małżeństwie było nas troje To trochę za dużo, mówiła z goryczą. - Znam go. Myślę, że bycie królem będzie dla niego wielkim ograniczeniem i nie wiem, czy potrafi się do tego przystosować.

Ich małżeństwo zakończyło  się w 1996 roku. Królowa zmusiła parę do jak najszybszego rozwodu, przecież zawsze stawała po stronie swojego syna. To, że Karol miał kochankę, było dla niej normalne. Nawet w tej sytuacji, zdaniem królowej, Diana musiała być wierna jednej zasadzie - "bądź piękna i milcz".

Polecamy też: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Makijaż glow, który doda ci blasku

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.