jak-ksiezna-diana-wygladalaby-po-botoksie
Fot. East News
O tym się mówi

Zmniejszony nos, powiększone usta... Jak wyglądałaby dzisiaj księżna Diana, gdyby stosowała botoks? 

To zdjęcie naprawdę robi wrażenie...

Gabriela Czernecka 17 lipca 2020 17:30
jak-ksiezna-diana-wygladalaby-po-botoksie
Fot. East News

Jak wyglądałaby księżna Diana, gdyby stosowała botoks? Zmniejszony nos, powiększone usta... Kanony piękna zmieniają się wraz z upływem czasu i dziś kobiety, które kiedyś uznawane były za idealne, obecnie nazwano by... grubymi bądź nieatrakcyjnymi. Takim przykładem może być Marilyn Monroe, która zachwycała rubensowskimi kształtami, ale dziś niewielu opisując ją użyłoby słowa piękna. Współczesna chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna coraz rzadziej dotyczy korygowania niedoskonałości czy poprawiania wad wrodzonych. Nic dziwnego, że dzieła londyńskiego artysty wywierają na nas takie wrażenie!

Jak wyglądałaby Diana, gdyby stosowała botoks?

Mat Maitland, artysta mieszkający w Londynie, postanowił pokazać, jak wyglądałyby podziwiane przez miliony kobiety (uważane kiedyś za ideały piękna), gdyby żyły w dzisiejszych czasach. Czy zdecydowałyby się upiększyć swoją urodę, wpisując się w niedawny trend, a może pozostałyby naturalne? 

Ostatnie lata to trend na wyidealizowane kobiety pełne botoksu, wypełniaczy i innych modyfikacji swej urody. Popularne stało się korzystanie z operacji plastycznych i usilne dążenie do perfekcyjnej sylwetki. Bo która kobieta nie chciałaby być jak Kate Moss? Choć kult smukłej sylwetki trwa nadal, zmieniło się nasze podejście do niego. W końcu kobiety powiedziały stop.

Celem samym w sobie nie jest bycie szczupłym, ale samoakceptacja własnego ciała. Kobiety decydują się na nietypowe cięcia włosów, akceptują swoją nieidealną sylwetkę i nie czują skrępowania, by pokazać swoje nieogolone ciało. Same decydują o tym, jak chcą wyglądać i co ich zdaniem jest piękne czy kobiece. Nic dziwnego, że dzieła londyńskiego twórcy tak świetnie wpisują się w dzisiejsze podejście dotyczące piękna, bowiem pokazują, że będąc sobą, niczego nie tracimy.

Mat Maitland wyretuszował zdjęcia klasycznych piękności. Artysta postanowił dostosować ich twarze do aktualnie obowiązujących standardów. Uwydatnił kości policzkowe, powiększył usta zmniejszył nosy... W efekcie powstały obrazy kobiet, które pozbawiono wszystkiego tego, za co pokochali je ludzie. 

Eksperyment artysty pokazał, czym może skończyć się przesadne majstrowanie przy poprawianiu urody i tylko podkreślił to, jak piękne jesteśmy tak naprawdę. Zobaczcie jego dzieła poniżej!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mat Maitland (@matmaitland)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mat Maitland (@matmaitland)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mat Maitland (@matmaitland)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.