Czego zabrania im protokół?

Aleksandra Charzewska 27 sierpnia 2018 18:29

Życie księżnych i księżniczek wcale nie jest takie lekkie i przyjemne, jak mogłoby się niektórym wydawać.  One zawsze muszą przestrzegać reguł zawartych w królewskich protokołach, które zawierają regulacje dotyczące również ich wyglądu. Surowe zasady panują również na brytyjskim królewskim dworze, a ich złamanie grozi nie tylko skandalem, ale co najsurowsze, upomnieniem od królowej Elżbiety II. Jakich reguł bezwzględnie muszą przestrzegać księżne Kate i Meghan, żeby nie popełnić urodowego faux pas 

1/5
Księżna Kate i księżniczka Charlotte noszą ubrania w tych samych kolorach
Copyright @Getty Images
1/5

Reguła 1: Księżne zawsze muszą wyglądać nienagannie 

Złapana przez fotoreporterów nieuczesana Kate lub nieumalowana Meghan mogłaby wywołać poważny skandal na królewskim dworze. Księżne zawsze muszą być uczesane, pomalowane i mieć zrobiony manicure. Ich wizerunek musi pozostać nienaruszony często przez wiele godzin.

2/5
Ulubiona marka księżnej Kate i księżnej Meghan
Copyright @East News
2/5

Reguła 2: Tylko neutralne odcienie na paznokciach 

Kate i Meghan muszą mieć zawsze neutralny manicure i pedicure. Noszenie jaskrawych odcieniach na paznokciach to poważne naruszenie protokołu. Sama królowa od wielu lat używa tylko jednego,  sprawdzonego bladoróżowego odcienia, który nie rzuca się w oczy.

3/5
Księżna Kate, kosmetyki księżnej Kate, Kate Middleton
Copyright @East News
3/5

Reguła 3: Zakaz jaskrawych odcieni na ustach

Fuksjowe, oranżowe czy wiśniowe kolory na ustach są surowo zabronione. Księżne, do swoich makijaży zawsze muszą wybierać szminki w odcieniach nude tak, aby za bardzo nie rzucały się w oczy i nie skupiały na sobie uwagi innych. 

4/5
Księżna Meghan, Meghan Markle, urodziny księżnej Meghan
Copyright @East News
4/5

Reguła 4: Delikatny makijaż 

Minimalna ilość makijażu, na którą postawiła Meghan podczas swojego ślubu wzbudziła wiele kontrowersji. Wszystko przez to, że przyszła księżna postanowiła maksymalnie dostosować swój wizerunek do obowiązującego protokołu. 

5/5
Copyright @East News
5/5

Reguła 5: Żadnych siwych włosów

Niedopuszczalne jest, żeby któraś księżna pokazała się publicznie z chociaż jednym siwym włosem. Ta reguła wymaga od Kate i Meghan bardzo częstego uczęszczania na zabiegi koloryzacji. Nie mogą one jednak nawet delikatnie zmieniać kolorów włosów. To wymaga odpowiedniej zgody. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.