Czego zabrania im protokół?

Aleksandra Charzewska 27 sierpnia 2018 18:29

Życie księżnych i księżniczek wcale nie jest takie lekkie i przyjemne, jak mogłoby się niektórym wydawać.  One zawsze muszą przestrzegać reguł zawartych w królewskich protokołach, które zawierają regulacje dotyczące również ich wyglądu. Surowe zasady panują również na brytyjskim królewskim dworze, a ich złamanie grozi nie tylko skandalem, ale co najsurowsze, upomnieniem od królowej Elżbiety II. Jakich reguł bezwzględnie muszą przestrzegać księżne Kate i Meghan, żeby nie popełnić urodowego faux pas 

1/5
Księżna Kate i księżniczka Charlotte noszą ubrania w tych samych kolorach
Copyright @Getty Images
1/5

Reguła 1: Księżne zawsze muszą wyglądać nienagannie 

Złapana przez fotoreporterów nieuczesana Kate lub nieumalowana Meghan mogłaby wywołać poważny skandal na królewskim dworze. Księżne zawsze muszą być uczesane, pomalowane i mieć zrobiony manicure. Ich wizerunek musi pozostać nienaruszony często przez wiele godzin.

2/5
Ulubiona marka księżnej Kate i księżnej Meghan
Copyright @East News
2/5

Reguła 2: Tylko neutralne odcienie na paznokciach 

Kate i Meghan muszą mieć zawsze neutralny manicure i pedicure. Noszenie jaskrawych odcieniach na paznokciach to poważne naruszenie protokołu. Sama królowa od wielu lat używa tylko jednego,  sprawdzonego bladoróżowego odcienia, który nie rzuca się w oczy.

3/5
Księżna Kate, kosmetyki księżnej Kate, Kate Middleton
Copyright @East News
3/5

Reguła 3: Zakaz jaskrawych odcieni na ustach

Fuksjowe, oranżowe czy wiśniowe kolory na ustach są surowo zabronione. Księżne, do swoich makijaży zawsze muszą wybierać szminki w odcieniach nude tak, aby za bardzo nie rzucały się w oczy i nie skupiały na sobie uwagi innych. 

4/5
Księżna Meghan, Meghan Markle, urodziny księżnej Meghan
Copyright @East News
4/5

Reguła 4: Delikatny makijaż 

Minimalna ilość makijażu, na którą postawiła Meghan podczas swojego ślubu wzbudziła wiele kontrowersji. Wszystko przez to, że przyszła księżna postanowiła maksymalnie dostosować swój wizerunek do obowiązującego protokołu. 

5/5
Copyright @East News
5/5

Reguła 5: Żadnych siwych włosów

Niedopuszczalne jest, żeby któraś księżna pokazała się publicznie z chociaż jednym siwym włosem. Ta reguła wymaga od Kate i Meghan bardzo częstego uczęszczania na zabiegi koloryzacji. Nie mogą one jednak nawet delikatnie zmieniać kolorów włosów. To wymaga odpowiedniej zgody. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.