The Crown
Fot. Netflix/Materiały prasowe
O tym się mówi!

Najciekawsze filmy i seriale o rodzinie królewskiej na Netflix

Czy widziałeś już wszystkie?

Aleksandra Frankowska 23 września 2022 17:27
The Crown
Fot. Netflix/Materiały prasowe

Bez wątpienia brytyjska rodzina królewska jest jednym z najpopularniejszych rodów na świecie. Powstały o nich setki filmów i seriali, spośród których wiele jest dostępnych do obejrzenia na platformie Netflix. To zarówno produkcje fabularne, dokumentalne, jak i prześmiewcze komedie, które ukazują ród Windsorów z zupełnie innej perspektywy...

ZOBACZ TEŻ: Meghan Markle uroniła łzę na pożegnaniu królowej Elżbiety II. Udawała?

„Maria, królowa Szkotów”: Pojedynek królowych

Ciekawa produkcja, gdzie główne postaci to królowa Maria Stuart oraz królowa Elżbieta I. Obie kobiety przez cały czas walczą ze sobą nie tylko o władzę, ale również… o mężczyzn. Przepiękne kostiumy, muzyka oraz intrygi z pewnością zachwycą każdego fana królewskich historii.

„Elizabeth: Złoty wiek”: Ta pierwsza Elżbieta

Niezwykły film, gdzie w rolę tytułowej Elżbiety wciela się sama Cate Blanchett. Tym razem jej celem jest przeciwstawienie się hiszpańskiej inkwizycji. Czy uda jej się odnaleźć również miłość, a przy okazji nie dać się wszechogarniającym spiskom?

„Król wyjęty spod prawa”: Szkocki Robin Hood

A jeśli lubicie filmy przygodowe, ten z pewnością skradnie Wasze serca. Z upadłego szlachcica Robert Bruce staje się królem. Walczy o swoją rodzinę, kraj i poddanych. Pochodzący ze Szkocji i nazwany tamtejszym Robin Hoodem bohater sprawia, że film nie nudzi się ani przez chwilę.

„Kochanice króla”: Dworski romans

Każdy film ze Scarlett Johansson i Natalie Portman to arcydzieło, a tu, w którym kobiety grają nałożnice z pewnością sprawia, że jesteśmy ciekawi kolejnych przygód bohaterek. Miłosny trójkąt może bowiem okazać się bardzo niebezpieczny. Ekranizacja powieści Philippy Gregory przeniesie Was w zupełnie inny świat.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania. Prawda o relacjach rodziny królewskiej na pogrzebie. Zgoda była tylko na pokaz?

„The Crown”

Tego serialu nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Nagrodzony siedmioma Złotymi Globami oraz 10 nagrodami Emmy stał się prawdziwym hitem na całym świecie. Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejne przygody rodu Windsorów, zwłaszcza teraz, kiedy w serialu obecna jest już sama Lady Diana.

Czy mieliście okazję widzieć już wszystkie produkcje? Koniecznie nadróbcie zaległości! 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?