Meghan Markle
Fot. Ben Birchall - WPA Pool / Getty Images
królewskie życie

Meghan Markle uroniła łzę na pożegnaniu królowej Elżbiety II. Udawała? 

Pewne nagranie krążące po sieci wzbudziło podejrzenia internautów

Dorota Falkowska 22 września 2022 20:55
Meghan Markle
Fot. Ben Birchall - WPA Pool / Getty Images

O Meghan Markle mówiono, że jako jedyna płakała na pogrzebie królowej. Teraz internauci poddali to okazywanie emocji księżnej w wątpliwość. 

Meghan Markle udawała płacz na pogrzebie królowej? 

Meghan Markle znów na świeczniku. Kiedyś — amerykańska aktorka, dziś przede wszystkim żona księcia Harry'ego i według niektórych, kobieta, która zmanipulowała go do odejścia z rodziny królewskiej. Brytyjska prasa od lat nie spuszcza księżnej Sussex z oczu. Dziennikarze analizują jej gesty, zachowania, mimikę. Podczas tak ogromnego wydarzenia, jak pożegnanie królowej Elżbiety II, które odbyło się w miniony poniedziałek, czujne oko obiektywu dostrzegło łzę spływającą po policzku Meghan. 

Ekspertka od mowy ciała, Adrianne Carter, na łamach tabloidu "Daily Star" podkreśliła, że aktorka z pewnością była świadoma, że jej emocjonalna reakcja zostanie zauważona i sfotografowana. Specjalistka dodała jednak, że ciężko jest jednoznacznie określić, czy płacz był udawany, mimo że na zdjęciu "nie widać wielu ruchów mięśni na twarzy Meghan, które byłyby aktywowane przez autentyczne ekspresje emocjonalne".

Zobacz też: Wielka Brytania. Opublikowano ranking brytyjskich royalsów! Kto zajął pierwsze miejsce?

Meghan Markle, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Meghan Markle udawała płacz na pogrzebie królowej?
Fot. Rex Features/East News

Australijski prezenter, Karl Stefanovic, wypowiedział się o płaczącej Meghan w programie "Today" w dość ironiczny sposób. "Najwyraźniej płakała", rzucił. 

Prawdziwość płaczu księżnej zakwestionowali również internauci, którzy odnaleźli w sieci archiwalne wideo. Meghan Markle przyznaje na nim z dumą, że potrafi rozpłakać się na zawołanie. "O tak, mogę to zrobić bardzo dobrze!", odpowiada. "O mój Boże, to jest szalone. Kiedy słyszę: »Meghan, jedna łza, lewe oko, zaczynaj!«. Odpowiadam: daj mi trzy sekundy!", mówiła na nagraniu aktorka. 

Po obejrzeniu tej archiwalnej wypowiedzi wnikliwi internauci zauważyli pewien "schemat płaczu" Meghan Markle. W sytuacjach, gdy żona księcia Harry'ego okazywała emocje, tj. podczas pogrzebu lub wywiadu u Oprah, wycierała łzę tylko w lewym oku.

O prawdziwości swoich emocji wie wyłącznie sama księżna Sussex, jednak nie da się ukryć, że każdy jej gest od lat wywołuje szereg emocji i wciąż jest szeroko komentowany w mediach.  

Czytaj także: Wielka Brytania. Meghan Markle i książę Harry zostali wybuczeni w Niemczech. Ich reakcja była bezcenna

Meghan Markle, pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Meghan Markle udawała płacz na pogrzebie królowej?
Fot. Rex Features/East News

Pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022

Pogrzeb królowej Elżbiety II, 19.09.2022
Fot. Jeff J Mitchell/Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?