Fot. Ben A. Pruchnie/Getty Images
królewskie życie

Wielka Brytania. Opublikowano ranking brytyjskich royalsów! Kto zajął pierwsze miejsce?

Pewne rzeczy się nie zmieniają, inne - zaskakują

Marcjanna Maryszewska 22 września 2022 15:15
Fot. Ben A. Pruchnie/Getty Images

Po ostatnich zmianach w brytyjskiej monarchii opublikowano nowe wyniki najpopularniejszych brytyjskich roylasów. Przez ostatnie lata to królowa Elżbieta zajmowała szczyt zestawienia, podczas gdy nowy władca z trudem utrzymał się na podium… To jednak nie jedyne zaskoczenie.

Kto jest najpopularniejszym brytyjskim royalsem?

Brytyjska rodzina królewska pogrążyła się w żałobie po śmierci Elżbiety II. Królowa zmarła 8 września, a jedenaście dni później transmisje z uroczystości pogrzebowych oglądał cały świat. W związku ze zmianami na brytyjskim tronie analizuje się nie tylko ostatnie zachowanie członków monarchii, ale również emocje, jakie royalsi wywołują wśród poddanych.

Meghan Markle, Księżna Kate, księżna Camilla
Fot. action press/Reporter

Temu zagadnieniu postanowiła przyjrzeć się firma YouGov, której profesją są badania rynku. Udostępnili oni wyniki swoich najnowszych ankiet, które miały na celu sprawdzić, jak mocno Brytyjczycy przywiązani są do monarchii w obecnym kształcie. Wynika z nich, że do rodziny królewskiej najmniej przywiązani są Brytyjczycy młodego pokolenia. Wśród oddanych zwolenników monarchii znalazło się zdecydowanie więcej osób w przedziale wiekowym 65 lat i powyżej. Na pytanie o to, czy monarchia powinna trwać, odpowiedzi „tak” udzieliło aż 86 procent. W przypadku grupy wiekowej 18-24 było było to 47 procent.

Przy okazji przeanalizowano stosunek mieszkańców do poszczególnych członków rodziny królewskiej, a dzięki uzyskanym wynikom powstał ranking najpopularniejszych royalsów. Wnioski są zaskakujące!

Czytaj także: Wielka Brytania. Pojawiły się pierwsze informacje o testamencie Elżbiety II. Kto odziedziczy najwięcej?

Książę Karol i księżna Camilla, 27.07.2022

Książę Karol i księżna Camilla, 27.07.2022
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Ranking brytyjskich roylasów. Które miejsce zajął król Karol III?

W podobnych zestawieniach to zawsze Elżbieta II była bezkonkurencyjna i zajmowała pierwsze miejsce. Z tego też powodu sporym zaskoczeniem może być fakt, że król Karol III na szczycie podium się nie uplasował. To miejsce zajął jego syn książę William, którego pozytywnie lub dość pozytywnie ocenia aż 84 procent ankietowanych.

Zaraz za mężem jest Kate Middleton, która również może poszczycić się sympatią aż 80 procent poddanych. 11 procent nie ma o niej zdania, a negatywnie oceniło ją zaledwie 9 procent Brytyjczyków. Obecny król znalazł się dopiero na trzecim miejscu. Przez 40 procent został oceniony „raczej dobrze”, a przez 30 procent „zdecydowanie dobrze”. W stosunku do topowej dwójki jest to duży przeskok. Negatywnie wypowiedziało się o nim aż 22 procent badanych.

Księżna Kate, książę William, Bahamy, 26.03.2022 rok

Księżna Kate, książę William, Bahamy, 26.03.2022 rok
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Zaraz za Karolem II znalazła się księżna Camilla, którą „zdecydowanie dobrze” ocenia 18 procent Brytyjczyków, a „raczej dobrze” 37 procent. Natomiast negatywnie wspominało ją łącznie 33 procent ankietowanych. Książę Harry zajął piąte miejsce, wobec którego stosunek mieszkańców również jest dość mocno podzielony: 47 procent głosowało na jego korzyść, 46 procent żywi do niego zdecydowaną niechęć.

Dwa ostatnie miejsca przypadły Meghan Markle i księciu Andrzejowi. O Meghan negatywnie wypowiedziało się aż 59 procent badanych (z czego „zdecydowanie źle” wskazało 38 procent). 30 procent jest nastawiona do niej raczej przychylnie, a 11 procent nie ma zdania. 

Zobacz: Oto, co Meghan myślała o Kate zanim weszła do rodziny królewskiej!

Gorzej od niej mógł wypaść jedynie młodszy syn królowej Elżbiety, skandalista rodziny królewskiej - książę Andrzej został oceniony pozytywnie przez zaledwie 6 procent! 65 procent oceniło go „zdecydowanie źle”, 22 procent ma do niego raczej negatywne nastawienie. 

Jesteście zaskoczeni rankingiem?  

Źródło: Plotek.pl, Rozrywka.radiozet.pl

Meghan Markle, książę Harry, 2022

Meghan Markle, książę Harry, 2022
Fot. Backgrid/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.