Znak zodiaku charakterystyka, Baran
Fot. stock.adobe.com
HOROSKOP VIVY!

Ambicja, energia, dominacja... Te cechy charakteru wyróżniają osoby spod znaku Barana!

Co mówi o nich horoskop?

Redakcja VIVA! 21 marca 2020 17:55
Znak zodiaku charakterystyka, Baran
Fot. stock.adobe.com

Nie jest tajemnicą, że data urodzenia ma wpływ na nasze charaktery. Według astrologii, to Baran jest pierwszym znakiem zodiaku i typowym przedstawicielem żywiołu ognia, a jego planetą jest wojowniczy Mars. Jakie cechy charakteryzują osoby spod znaku Barana? Sprawdźmy!

Cechy znaku zodiaku: Baran

Przedstawiciele znaku są ambitni, aktywni, dość impulsywni i wyróżniają się niezwykłą energią. Z natury osoby spod znaku Barana są absolutnymi liderami, cechuje je odwaga i oddanie, a także idealizm graniczący z naiwnością. Są niezwykle dumni ze wszystkiego, co robią. Nawet symbol znaku, czyli baran ze zwiniętymi rogami, wskazuje na ich siłę.

Większość osób spod znaku Barana najczęściej żyje zgodnie z zasadą „cel uświęca środki”. Ponadto, osiągając jakikolwiek cel, Baran nie cieszy się samym wynikiem, ale przede wszystkim procesem, który doprowadza do upragnionego rezultatu. Bezczynność i lenistwo są dla Baranów destrukcyjne i nienaturalne.

Przedstawiciele tego znaku są ciągle w ruchu, dlatego nie zawsze udaje im się dostosować do zaistniałych okoliczności. Pomimo to, Barany z łatwością radzą sobie z presją, szczególnie czasu. Trudność sprawiają im sytuacje, w których należy wykazać się umiejętnością dyplomacji lub wyrazić zgodę na kompromis.

Charakterystyka znaku zodiaku - jaki jest Baran?

Uważa się, że Baran to typowo męski znak. Jedną z jego głównych cech jest chęć dominacji, a możliwość kontroli jest ważniejsza niż zysk i dobra materialne. Zdecydowanymi atutami Barana są przedsiębiorczość, aktywność i otwartość na nowe pomysły. Słabe punkty to nieco narcystyczne nastawienie oraz brak taktowności.

Osoby spod znaku Barana nie wyobrażają sobie życia bez pracy. Pomimo pewnych trudności, związanych z dostosowaniem się do wymogów przełożonych i współpracowników, kariera jest dla nich bardzo ważna. Są ambitni, dlatego zawsze aspirują wyżej. Stale przekraczają granice swoich możliwości, narażając się na stres i zmęczenie. Takie podejście ma znaczący wpływ na zdrowie Baranów.

Jeśli chodzi o finanse, Barany często nie potrafią zapanować nad tym, co dzieje się na ich kontach bankowych. Ze względu na charakter, łatwo ulegają różnym pokusom i właściwie nie potrafią oszczędzać. Jednak zysk nie ma dla nich większego znaczenia.

Baran relacja z innymi znakami zodiaku

Osoby spod znaku Barana mają świetny kontakt z przedstawicielami znaku Bliźniąt – z przyjemnością wymienią się poglądami i podzielą się ze sobą pomysłami na rozwój zawodowy. Energiczny Baran doskonale poczuje się w towarzystwie impulsywnego Strzelca, a także ma wiele wspólnych cech z niezależnym Wodnikiem.

Jeden z najbardziej udanych sojuszy rozwinie się z osobą spod znaku Ryb, która urzeknie Barana swoją tajemniczością i brakiem sprzeciwu.

Przyjaciele Barana zazwyczaj pochodzą z różnych środowisk i są w każdym wieku. Ten znak zodiaku potrzebuje takiej różnorodności, aby się nie nudzić. I chociaż potrafi zniknąć bez uprzedzenia, jeśli zaangażuje się w przyjaźń, poświęci dla niej wszystko, co ma.

Życie uczuciowe osób spod znaku Baran nie jest łatwe. O ile kobieta Baran, która przejmie inicjatywę w relacji miłosnej, z powodzeniem porozumie się z drugą połówką, o tyle dla mężczyzny Barana kwestia równości w związku może być kłopotliwa, a tym bardziej nie pozwoli na dominację drugiej osoby.

Przedstawiciele znaku nie potrafią porozumieć się z przedstawicielami „praktycznych” znaków zodiaku, jak Koziorożce, Byki czy Wagi. Baran nie stworzy też udanej relacji z Lwem, ze względu na ciągłą walkę o przywództwo. 

Znak zodiaku charakterystyka, Baran
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.