Szkolne fakty, o których nie wiecie!

Aleksandra Charzewska 4 września 2018 19:30

Nowy rok szkolny został oficjalnie rozpoczęty! Czas na długie godziny spędzone w szkołach, nad książkami i notatkami oraz przygotowania do egzaminów. Również mały książę George i księżniczka Charlotte wrócili do swoich szkół. Nie wiedzą jednak, że nie wszyscy ich przodkowie byli prymusami! Niektórzy członkowie rodziny królewskiej nie radzili sobie z nauką. Kto jest najlepiej wykształcony, a kto nie zdał egzaminów gimnazjalnych?  

1/9
królowa Elżbieta II i jej broszki
Copyright @ons.pl
1/9

Królowa Elżbieta II w programie swojej edukacji miała tylko 3 przedmioty. Uczyła się historii, geografii i studiowała Biblię. Braki w programie sprawiały, że Elżbieta podczas rozmów z dyplomatami czuła się bardzo niepewnie. Swojej pokojówce wyznała ,,nie rozumiem o czym ludzie wokół mnie rozmawiają".

2/9
Książę Karol, książę Karol w mundurze, oficjalny portret księcia Karola
Copyright @East News
2/9

Książe Karol w młodości przeciwstawił się tradycji i zrezygnował z akademii wojskowej na rzecz studiów na uniwersytecie w Cambridge. Z wykształcenia Karol jest archeologiem, a jego specjalizacją jest historia wypraw krzyżowych.

3/9
księżna Diana, Diana Spencer
Copyright @East News
3/9

Księżna Diana nigdy nie była prymusem! Już w szkole podstawowej miała ogromne problemy z nauką, a w gimnazjum nie zdała 5 z 6 wybranych egzaminów końcowych przez co musiała opuścić szkołę.

4/9
książę Harry
Copyright @Getty Images
4/9

Na egzaminie, opowiadającym polskiej maturze książę Harry zdawał tylko dwa przedmioty na poziomie zaawansowanym: geografię i sztukę. Pierwszy egzamin zaliczył na ocenę dostateczną, z drugiego dostał ocenę bardzo dobrą. Zdecydowanie lepiej radził sobie w sportowych drużynach polo i rugby.

5/9
Książę William
Copyright @Getty Images
5/9

Książe William jest najlepiej wykształconym członkiem rodziny królewskiej! Nikomu, będącemu następcą tronu nie udało się uzyskać tak wysokich wyników w nauce. William uniwersytet skończył ze stopniem szkockiego ministra sztuk pięknych wyższej klasy drugiej.

6/9
fryzury kate
Copyright @materiały prasowe
6/9

Księżna Cambridge spotkała swojego mężna na uniwersytecie! Para poznała się na St.Andrews w Fife, gdzie Kate skończyła studia na kierunku historii sztuki. Jej rodzice wybierali tylko najlepsze, ekskluzywne szkoły.

7/9
Księżna Meghan, Meghan Markle, urodziny księżnej Meghan
Copyright @East News
7/9

Księżna Meghan po ukończeniu katolickiego liceum dostała się na uniwersytet w Northwestern, gdzie jednocześnie studiowała dwa kierunki: stosunki międzynarodowe oraz historię teatru.

8/9
Książę George, urodziny księcia George'a
Copyright @East News
8/9

Szkoła, do której uczęszcza książę George wyznaję zasadę ,,be kind", czyli bądź uprzejmy. Zgodnie z nią, książę na przyjęcie urodzinowe nie może zaprosić tylko swoich ulubionych kolegów, a musi wręczyć zaproszenie każdemu członkowi klasy. Bez żadnych wyjątków.

9/9
księżniczka Charlotte
Copyright @East News
9/9

Edukacja księżniczki Charlotte już od najmłodszych lat kosztuje naprawdę sporo! Cena za prywatne przedszkole to prawie 72 tysiące rocznie, jeżeli dziecko uczęszcza na zajęcia poranne i popołudniowe.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.