Camilla Parker Bowles w Vogue
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Camilla Parker Bowles z okazji swoich 75. urodzin udzieliła wywiadu i wystąpiła w sesji dla Vogue

Jakie tajemnice zdradziła żona księcia Karola?

Marta Cieplak 20 czerwca 2022 20:15
Camilla Parker Bowles w Vogue
Fot. Getty Images

Camilla Parker-Bowles jest dzisiaj jedną z najbardziej poważanych osób w rodzinie królewskiej, na równi z księżną Kate i swoim mężem. A przecież przez lata była wręcz znienawidzona przez Brytyjczyków, którzy winili ją za rozpad małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany. Na swoją dzisiejszą pozycję pracowała bardzo długo, ale w końcu przekonała do siebie nie tylko rodaków, ale także królową Elżbietę II, która ponoć darzy ją ogromnym zaufaniem.  Teraz, z okazji jej nadchodzących 75. urodzin, które przypadają 17 lipca 2022, księżna udzieliła długiego wywiadu do lipcowego numeru Vogue. Szczerej rozmowie towarzyszą piękne zdjęcia autorstwa Jamiego Hawkeswotha. Co zdradziła? Czy księżna Camilla powiedziała coś, o czym nikt wcześniej nie wiedział?

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania. Konflikt między księżniczką Anną i księżną Camillą rozpoczęło złamane serce

Księżna Camilla w sesji dla brytyjskiego Vogue'a

Z wywiadu jasno wynika, że księżna Camilla ma duże poczucie humoru i ogromny dystans do samej siebie. Podobno tuż przed rozpoczęciem zdjęć w jej domu, czyli w słynnym Clarence House, powiedziała do fotografa: „Przykro mi, że musisz dziś rano fotografować starego nietoperza”. A potem przyznała, że miała nawet przyklejone tipsy, ale straciła je podczas sadzenia roślin w ogrodzie. Nikt chyba nie spodziewał się, że żona przyszłego króla Anglii będzie aż tak bezpośrednia!

W sesji można podziwiać księżną w ubraniach, które pochodzą z jej własnej szafy. Nie chciała być wystylizowana, chciała czuć się sobą. A wie, w czym najlepiej wygląda i co do niej pasuje. I nie godzi się na nic, co nie jest zgodne z jej gustem. Gdy styliści spytali ją o coś fioletowego, co pasowałoby do zdjęcia na tle wisterii w ogrodzie, ona odrzekła, że to kolor zwany menopauzalnym fioletem i że go nie znosi. Co do swojego wieku i przemijającego czasu mówi jasno: „Kto chciałby mieć 75 lat? Ale nic nie możemy na to poradzić. Takie jest życie”. A potem dodaje: „Bardzo chętnie cofnęłabym czas. (...) Kiedy dochodzisz do jakiejś wielkiej liczby, czy to jest 30, 50, 70 lat, myślisz sobie: Boże, ależ jestem stara'". Ale mówi to ze śmiechem.

ZOBACZ TAKŻE: Księżna Camilla żartuje z bycia „dobrą żoną”! Jaki jest jej sekret na udane małżeństw

Księżna Camilla o hejcie

Czy księżna Camilla zdradziła jakieś szczegóły z życia rodziny królewskiej? Niewiele. Jest dyskretna i dokładnie wie, o czym może swobodnie mówić, a co lepiej przemilczeć. Z tego co wyznała, jest babcią, która ma świetny kontakt ze swoją wnuczką, z którą codziennie gra w Wordle. Rywalizują w tę grę online.

Księżna nie mówi w wywiadzie właściwie nic o rodzinie królewskiej, choć na pewno przez 25 lat związku z Karolem i 17 lat małżeństwa, może już czuć się jej pełnoprawnym członkiem. Przyznała jednak, jak trudne było życie z hejtem, którego doświadczała przez tyle lat:

Przez tak długi czas byłam obserwowana, że musiałam znaleźć sposób, by z tym żyć. Nikt nie lubi, gdy się na niego cały czas patrzy, krytykuje. (...) Ale myślę, że w końcu wznoszę się ponad to i jakoś sobie radzę. Trzeba sobie radzić w życiu” dodała.

Czy zdradziła coś jeszcze? Na to musimy poczekać, aż numer ostatecznie pokaże się na rynku. Tymczasem pozostaje nam nacieszyć oczy pięknymi fotografiami Camilli Parker-Bowles. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @jamie.hawkesworth

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.