Dries Van Noten
Fot. Victor VIRGILE/Getty Images
ze świata mody

Dries van Noten ustępuje ze stanowiska dyrektora kreatywnego własnej marki

Kto dalej pokieruje domem mody?

Wiktoria Oskroba 20 marca 2024 15:30
Dries Van Noten
Fot. Victor VIRGILE/Getty Images

Nadchodzi nowa era dla marki Dries Van Noten. Założyciel belgijskiego domu mody po 38 latach postanowił odejść ze stanowiska, o czym poinformował w oświadczeniu. W czerwcu zobaczymy ostatni pokaz jego męskiej kolekcji z autorską metką. Skąd taka decyzja projektanta?

ZOBACZ TAKŻE: Operowe rękawiczki - jak nosić je na co dzień tej wiosny?

Dries van Noten odchodzi z własnego domu modu: jaki jest powód?

Jak przekazał 65-letni projektant, „chce teraz skupić się na rzeczach, na które nigdy nie miał czasu”. Ponadto, jego odejście ma dać możliwość rozwoju młodym pokoleniom i pozwolić, by wniosły nową wizję do domu mody. Kolekcja damska na wiosnę/lato 2025 będzie pierwszą, którą zespół zaprojektuje bez udziału założyciela marki. 

CZYTAJ TEŻ: Trendy 2024: Emily Ratajkowski znalazła godnego następcę dla Adidas Samba

Dries van Noten tworzył markę przez niemal 40 lat

Marka powstała w 1986 roku. Przez lata wypracowała ona indywidualny styl w tworzeniu odzieży ready-to-wear. Projekty Dries Van Noten charakteryzują się oryginalnością w tworzeniu codziennej garderoby dla kobiet i mężczyzn. Wykorzystuje bogactwo faktur i wzorów, które do dziś są głównym elementem DNA marki. Jakie będą jej dalsze losy?

Na ten moment marka nie poinformowała, kto zastąpi belgijskiego projektanta.  

Dries van Noten

Dries Van Noten
Fot. Victor VIRGILE/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.