Adrian Appiolaza nowym dyrektorem kreatywnym Moschino
Fot. Daria Svertilova
ze świata mody

Moda 2024: Moschino wyznacza nowego dyrektora kreatywnego

Projektant ma za sobą długoletnie doświadczenie w Loewe

Wiktoria Oskroba 30 stycznia 2024 17:30
Adrian Appiolaza nowym dyrektorem kreatywnym Moschino
Fot. Daria Svertilova

Prezes Aeffe Group, do której należy Moschino właśnie ogłosił nowego dyrektora kreatywnego. Będzie nim uznany argentyński projektant, Adrian Appiolaza. Został mianowany po nagłej śmierci swojego poprzednika, Davide Renne, który pełnił tę funkcję jedynie 10 dni. Co wiemy o nowym dyrektorze kreatywnym Moschino?

ZOBACZ TAKŻE: Srebrne sneakersy to hit w stylu casual disco

Adrian Appiolaza nowym dyrektorem kreatywnym Moschino

Nowy projektant włoskiej marki może pochwalić się dużym doświadczeniem. Pracował m.in. dla Chloé jako dyrektor ds. projektów ready-to-wear dla kobiet wraz z Clare Waight Keller. Przez ostatnie dziesięć lat piastował takie samo stanowisko w domu mody Loewe. Jako dyrektor kreatywny Moschino, Adrian Appiolaza będzie odpowiedzialny za kolekcję damską, jak i męską. Prezes marki, Massimo Ferretti zwraca uwagę na jego kreatywność, dogłębną znajomość historii mody i bogate doświadczenie.

„Jestem gotowy przenieść Maison w nowy rozdział, z teatralnym akcentem, w czystym stylu Moschino” – Adrian Appiolaza

Kiedy zobaczymy projekty Adriana Appiolazy?

Pierwsza kolekcja zaprojektowana przez Adriana Appiolazę ujrzy światło dzienne podczas tegorocznego Tygodnia Mody w Mediolanie już 22 lutego. Dom mody wybrał na to wydarzenie wyjątkową lokalizację - będzie to Museo della Permanente, gdzie  w 1993 roku odbywała się jubileuszowa wystawa Moschino - X anni di Kaos! 1983-1993” z okazji 10-lecia istnienia marki.

CZYTAJ TEŻ: Skórzane rękawiczki to najmodniejszy dodatek w estetyce Mob Wife!

Jesteście ciekawi najnowszej kolekcji Moschino stworzonej przez Adriana Appiolazę?  

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.