KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dziś obchodzi 72. urodziny. Sprawdzamy, jak Camilla Parker-Bowles została księżną Kornwalii!

Długo starała się oto, by zasłużyć na miejsce u boku księcia

Gabriela Czernecka 17 lipca 2019 16:22

Kiedyś najbardziej znienawidzona kobieta w Wielkiej Brytanii. Złośliwie nazywano ją mianem kobiety konia, wyzywano od prostytutek, a na ulicach obrzucano chlebem. Przeciwko jej dołączeniu do rodziny królewskiej była nie tylko królowa Elżbieta II i królowa matka, ale cały brytyjski naród. Mimo to Camilla została księżną Kornwalii. Sprawdzamy, jak udało się jej zdobyć serce następcy brytyjskiego tronu!

Królewskie życie - Camilla Parker-Bowles księżną Kornwalii 

Jej spotkanie z Karolem miało miejsce w 1970 roku, oboje byli na meczu polo i obracali się w tych samych kręgach. Camilla podeszła do księcia i powiedziała: „moja prababcia i twój prapradziadek byli kochankami. Co Ty na to?”. I tak zaczął się jeden z najgłośniejszych romansów w Wielkiej Brytanii. Następca tronu długo zwlekał jednak z zaręczynami. W 1973 roku podjął służbę na morzu, a pozostawiona samej sobie Camilla zdecydowała się nie czekać na przyszłego króla i wyszła za mąż za Andrew Parkera-Bowlesa. Po kilku nieudanych romansach Karol znów postanowił zawrócić w głowie byłej kochance. 

O ich potajemnych spotkaniach mówił cały dwór. W końcu w sprawę zaangażowała sie królowa, która przeprowadziła z synem poważną rozmowę, sugerując by wreszcie się ustatkował. Intensywne poszukiwania idealnej żony skończyły się dla Karola małżeństwem z Dianą Spencer. Niestety już dwa lata po ślubie Karol organizował sobie potajemne wypady do byłej kochanki. Jego związek z Dianą szybko się więc rozpadł. I choć mówi się, że Camilla miała okazję poznać synów księcia już rok po śmierci Diany, to na pierwsze publiczne wyjście z ukochanym musiała trochę poczekać.

Brytyjczycy nie akceptowali jej pod każdym względem. To ją obwiniano o rozpad związku Karola z Dianą. Padały nawet głosy, że odpowiada za tragiczny wypadek Diany w Paryżu. Do tego dochodził jej wygląd tak bardzo odmienny od delikatnej urody Spencer. Złośliwie Camillę zaczęto nazywać nawet kobietą koniem. Na ulicy wyzywano od prostytutek, które odbijają mężów, a na ulicach obrzucano ją chlebem. Na jej niekorzyść działał także jej wybuchowy charakter. I choć to właśnie swoim niewybrednym poczuciem humoru i bezpośredniością podbiła serce przyszłego króla, Brytyjczycy twierdzili, że bardzo żywiołowe reagowanie na żarty kompletnie nie pasuje do wizerunku Windsorów. 

Nic dziwnego, że długo musiała starać się oto, by zasłużyć na miejsce u boku księcia Karola. W końcu po kilku latach Brytyjczycy dostrzegli, że ma świetny wpływ na Karola. Wraz z mężem coraz częściej stawiani są przez wzór, pokazując, że prawdziwa miłość pokona każdą przeszkodę. A jak udało się jej przekonać do siebie brytyjski naród?  Zobaczcie kolejne wideo z cyklu Królewskie Życie 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.