Suknia Atelier Jolie
Fot. Gilbert Flores/Variety via Getty Images
ze świata mody

Angelina Jolie zabłysła na Oscarach w roli… projektantki!

Po raz pierwszy na czerwonym dywanie kreacja Atelier Jolie

Wiktoria Oskroba 11 marca 2024 17:30
Suknia Atelier Jolie
Fot. Gilbert Flores/Variety via Getty Images

Tegoroczna gala rozdania Oscarów przyniosła wiele zaskoczeń - również wśród stylizacji konkurujących na czerwonym dywanie. Jedną z niespodzianek był niewątpliwie debiut Angeliny Jolie w nowej roli - projektantki modowej. Zobaczcie, jak prezentowała się suknia z Atelier Jolie podczas ceremonii rozdania Oscarów 2024!

ZOBACZ TAKŻE: Demi Moore z córkami na afterparty Vanity Fair po Oscarach 2024

Oscary 2024: Marka Atelier Jolie debiutuje na czerwonym dywanie

Kreacja marki została zaprojektowana dla znanej nagradzanej pisarki Suleiki Jaouad. Na czerwonym dywanie pojawiła się ona u boku męża, muzyka Jona Batiste’a. Para wystąpiła razem w filmie dokumentalnym „Amerykańska Symfonia”, który opowiada o wspólnym zmaganiu się z chorobą nowotworową kobiety. Kreacja pisarki w szczególny sposób nawiązywała do filmu, który otrzymał w tym roku nominację do Oscara.

Oscary 2024: Symboliczna suknia Suleiki Jaouad

Zgodnie z ideą Atelier Jolie, suknia pisarki została uszyta z materiałów pozyskanych z poszanowaniem dla środowiska. W tym przypadku był to jedwab z odzysku. Kreacja błyszczała na czerwonym dywanie szampańskim kolorem. Wyrafinowaną klasę i elegancję podkreślała plisowana struktura tkaniny i peleryna okrywająca ramiona. Głównym elementem stylizacji był tył sukni nawiązujący do treści filmu. Widnieje na nim oryginalna grafika z orkiestrą symfoniczną i dyrygującym nią Jonem Batistem.

Suleika Jaouad i Jon Batiste

Suknia Atelier Jolie
Fot. John Shearer/WireImage

CZYTAJ TEŻ: Oscary 2024. Najgorsze stylizacje gwiazd: (nie)pilna uczennica Billie Eilish oraz…

Oscary 2024: Zrównoważona kreacja z Atelier Jolie

Oscarowa kreacja Atelier Jolie doskonale odzwierciedla ducha marki - zrównoważone podejście do mody, a także w kreatywny sposób oddaje indywidualny charakter osoby, która ją nosi. Warto zauważyć, że Suleika Jaouad do błyszczącej kreacji dobrała biżuterię vintage.

Jak podoba Wam się złocista kreacja Atelier Jolie z ceremonii wręczenia Oscarów 2024?  

Suknia Atelier Jolie
Fot. Gilbert Flores/Variety via Getty Images
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.